2021 Sanal Gençlik Pul Sergisi

Pandemi sürecinde ertelenen pul sergileri sanal ortam üzerinden yapılmaya başlandı, bizde bu konuda ilk denemeyi 23 Nisan Gençlik Sınıfı Pul Sergisi ile yapacağız

23 Nisan Gençlik Pul Sergisi

Geçtiğimiz yıl başından itibaren tüm dünyada etkili olan Covit 19 nedeni ile Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi  ilan etmesi, pek çok alanda olduğu gibi yarışmalı filatelik sergileri de etkilemiş ve arka arkaya önce erteleme arkasından da iptaller gelmeye başlamıştır.  

2020 Mart ayında bu gelişmeler karşısında ilk aksiyon alarak sanal ortamda sergi yapma düşüncesi TFDF/Türk Filateli Akademisi olarak bizlerin aklına gelmiştir. Önce facebook üzerinden açtığımız bir grup başlığı altında kendi içimizde koleksiyon toplayarak sergilemeye başladığımız süreç, daha sonra umulmadık bir katılımla uluslararası boyuta taşınmış ve 140 civarında yerli yabancı koleksiyon sergilenmiştir. Bu sergide bir birinden değerli koleksiyonları herkesin mahsur kaldığı evlerindeki bilgisayarlarına kadar getirme imkanı bulduk.

Bu işi ilk yapmanın gururu ile şimdi, pandemi sürecinin uzaması nedeniyle milli sergimizi de sanal olarak yapmaya karar verdik. Bu işin ilk adımını Nisan ayında gençlik sergisi olarak yapıp, yıl sonundaki milli sergiye hazırlık yapmayı hedeflemekteyiz. 

Biz sanal alt yapının yanında, sergi tüzüğümüzü de bu yeni duruma adapte etmeye çalışırken, sizler de katılacak gençlerin koleksiyonlarını bu sanal pul sergisi deneyimine hazırlamaya başlayınız. Konu ile ilgili görüş ve fikirlerinizi de bizlerle paylaşınız. 

İmkansızlıkların yaratttığı yeni fırsatlar çerçevesinde filatelimizi canlandırmak ve dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmamak için çabalıyoruz. Sizlerin de katkısını bekliyoruz.

Fip sergilerinde Grand Prix adayı olmuş muhteşem bir koleksiyon; "Amerkan yerlilerinin hayatı ve kaderi" Wolf Hess

Fip sergilerinde Grand Prix adayı olmuş muhteşem bir koleksiyon; "Amerkan yerlilerinin hayatı ve kaderi" Wolf Hess