Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Trfila Üyeleri Arasında Mektuplaşma Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   105 Sonraki >>
Yazar Mesaj
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 09:46
Merhaba,
Trfila üyeleri olarak sergi düzenleyip, (daha önceden yapıldımı bilmiyorum) "1. Trfila Pul Sergisi" damgasıda sanırım çok anlamlı olacaktır. Arkadaşlarımız kolleksiyonları ile birçok sergiye katılıyorlar, ama böyle bir sergide biz düzenleyebiliriz diye düşünüyorum.
Saygılarımla,

Ümran Polat
IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 312

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 10:05
Sayın Tunç Bey ve Sayın Ogün Bey isimlerinizi listeye ekledim,son güncel liste aşağıdaki gibidir,ayrıca Tunç Bey'in bahsettiği gibi Süleyman Ozan arkadaşımızın yapacağı çalışmayı bizlerde sabırsızlıkla beklemekteyiz,sonuçta bir profosyonelin elinden çıkan iş daha makbul olsa gerek,biz sadece hazır bir fotoğrafı alıp işliyoruz,ama kendisi ortaya bir emek koyarak yaratıyor,tahminimce kendisi bu konu üzerine çalışmalar yapıyordur,ayrıca Tunç Bey'in 10 Kasım için hazırladığı zarf içinde emeklerine sağlık,hazır elimizde format bir kenarda dursun zamanı geldiğinde elbette değerlendirilecektir,Ümran Hanım'ın sergi fikrini duymak bile eminim bir çok kişiyi heyecanladıracaktır,ama serginin prosedürü hakkında site içindeki tecrübeli bilgi sahibi kişilerin yorum yapması daha doğru olacaktır,benim bir sergi açılımı konusunda detaylı bir bilgim yok açıkcası,bilgi sahibi dostlar bu konuda fikirlerini paylaşırsa bizlerde öğrenmiş oluruz,herkese saygılar

no kullanıcı adı ad/soyad adres
1 altinlar Ceyhun Altın P.K.444 Güllük / Antalya
2 atakancemsoydan Atakan Cem Soydan P.K.33 Kızıltoprak / Antalya
3 tafibe Tarık Bezer P.K.67 Kadıköy/İstanbul
4 umranpolat Ümran Polat Mimar Sinan Mah.YEDPA Ticaret Mrk.E Cad.No:37 Ataşehir/İstanbul
5 namhta Murat Hikmet Beybağa 7600 Sok.No:63 Daire:4 Centaş2 Apt.Postacılar Mah.(35520) Yenigirne Bayraklı/İzmir
6 gokcant M.Gökcan Taşkıran P.K.259 Şişli/İstanbul
7 poloturk Tuncay Dolgun P.K.7 Güzeloba/Antalya
8 tunc Tunç Işın Nato Yolu Bosna Bulvarı Altınköy-1 Sit.C2 .Blok D:15 Çengelköy Üsküdar/İstanbul
9 darlington Ogün Abacı Tersanele Cad. No:23 Tuzla / İstanbul
Filateli,hobilerin kralı,kralların hobisidir.
IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 10:25
saygıdeğer dostlar,
geleneksel hale getirdiğimiz mektuplaşma günlerimiz için bir takvim oluşturalım derim ben,mesela 2010 yılı içerisinde kaç kere ve hangi günlerde bu etkinliği yapacağız,ilk başlarken ulusal günlerimiz konuşulmuştu ama bu esnada hatırlanması gereken bir gün bir olay da olabilir diye düşünüyorum,görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim

saygılar

2010 Yılı mektuplaşma günleri takvimi
23 Nisan 2010 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
19 Mayıs 2010 Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı
30 Ağus. 2010 Zafer Bayramı 
10 Kasım 2010 Atatürk'ün vefat yıldönümü
29 Ekim 2010 Cumhuriyet Byramı

2010 yılı için eklemek istediğiniz önemli bir gün varmıdır ?
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 10:39
Beni de ekleyebilirsiniz listeye.

Süleyman Ozan SARI

Fevzi Çakmak Mh.
Karanfil Sk. no:90 / 2
Balçova   PK: 35330
İzmir

İyi günler.

S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 11:41
Merhabalar,
Öncelikle Atakan'a aramıza yeniden katıldığı için hoşgeldin diyorum ve bir günlük performansından dolayı da tebrik ediyorum (sitede bir günde 11 kez yazı yazmış, posta kartı örnekleri vermiş ve listelemeleri güncelleştirmiş).
Ben bu seferki katılımın önceki katılımlardan daha yüksek olacağı inancını taşıyorum ve bu nedenle şimdiden pul ve zarf hazırlıklarımı yapıyorum.
Atakan ve Tunç Beyin örneklerini inceledim ve hepsini de çok beğendim. Bilhassa zarflar çok görsel olmuş. Bence bu uygulamayı bu şekilde devam ettirelim derim. Herkes kendi zarfını hazırlayıp göndersin. Bu şekilde elimize ulaşacak zarfların her biri farklı desen ve güzellikte olacaktır. Bir kişiye çizdiripte herkesin aynı zarfı veya posta kartını birbirine göndermesinde zarfların üzerindeki damga ve adres değişikliği dışında bir özelliği olmayacaktır. Tabii yine de Ozan arkadaşımızdan güzel bir zarf bekliyorum.
Atakan'ın yayınlamış olduğu Takvim bence yeterlidir. Nisan - Mayıs - Ağustos - Ekim ve Kasım. Yılın değişik aylarına yayılmış bir takvim bence uygundur. Bu sayıyı arttırmak bazı arkadaşlarımızı maddi yönden sıkıntıya sokabilir ve işin tadı kaçar gibi geliyor bana.
23 Nisan nedeni ile Antalya'da açacağımız Sergiye,  Trfila sitemizi tanıtan ve mektuplaşma günlerinden zarf örneklerine yer verilecek olan bir pano hazırlayacağım. Bu sayede bir nebze olsun sitemizi ve faaliyetlerini Antalya'da tanıtmış olacağız.

Sevgilerle,
Ceyhun ALTIN

IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 12:19
Selamlar,
Ceyhun Abi'min görüşlerinden sonra bende kendisi gibi düşünmeye başladım,zaten etkinliğin çeşitlilik zenginliğini ortadan kaldırmış olacağız,bence de daha önceki etkinliklerdeki gibi herkes kendi beğenisi ile hazırladığı zarfı göndersin derim ben,ayrıca iyi dilekleri için de teşekkür ederim,sağolasın Ceyhun Abi,listenin son hali aşağıdadır,katılımların devamını beliyoruz,Saygılar

no kullanıcı adı ad/soyad adres
1 altinlar Ceyhun Altın P.K.444 Güllük / Antalya
2 atakancemsoydan Atakan Cem Soydan P.K.33 Kızıltoprak / Antalya
3 tafibe Tarık Bezer P.K.67 Kadıköy/İstanbul
4 umranpolat Ümran Polat Mimar Sinan Mah.YEDPA Ticaret Mrk.E Cad.No:37 Ataşehir/İstanbul
5 namhta Murat Hikmet Beybağa 7600 Sok.No:63 Daire:4 Centaş2 Apt.Postacılar Mah.(35520) Yenigirne Bayraklı/İzmir
6 gokcant M.Gökcan Taşkıran P.K.259 Şişli/İstanbul
7 poloturk Tuncay Dolgun P.K.7 Güzeloba/Antalya
8 tunc Tunç Işın Nato Yolu Bosna Bulvarı Altınköy-1 Sit.C2 .Blok D:15 Çengelköy Üsküdar/İstanbul
9 darlington Ogün Abacı Tersanele Cad. No:23 Tuzla / İstanbul
10 ozan Süleyman Ozan Sarı Fevzi Çakmak Mah.Karanfil Sok.No:90/2 Balçova 35330 İzmir
IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 335

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 15:46
Değerli dostlar,

Bir sonraki mektuplaşma gününde de sizlerle birlikte olmak istediğim gibi, bundan sonra yapılacak her mektuplaşma günü listesine doğrudan yazmanızı rica ederim.

Saygılarımla,
Murat Günsur
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 19:33
Peki ben şu mektuplaşma günleri hakkında bir şey daha önersem diyorum. Aynı şehirde olan arkadaşlar var. Burda anlaşsak da hepimiz şehrin bize yakın semtlerinden mektuplarımızı göndersek. Çünkü benim elim alışık diye ya Sirkeci ya da Kadıköy den atarım. ama eğer derseniz ki hayır Çengelköy postanesi olsun, ya da Üsküdar postanesi olsun diye belirlenirse, herkesin elinde aynı şehirden ama farklı semt ve farklı yakalardan postalanmış ürünler olacaktır.
Yani kısaca demek istediğim burdan herkes nerden postalayacağını belirtirse en azından diğerimiz de oraya yönelmez. Değerlendirmelerinizi bekliyorum.

Son bir soru daha; bu tam olarak kaçıncısı olacak belirtirseniz sevinirim. Hazırlanırken bir yanlışlık yapmiyim.
Sevgi ve saygılar
Tunç Işın

Düzenleyen tunc - 25-Mart-2010 Saat 19:38
IP
EvrimAltin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 18

Alıntı EvrimAltin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 20:49
Merhaba Atakan Abi,
Beni de dahil edebilir misiniz?
Evrim Altın

Çağlayan Mahallesi
2018 Sokak Hüseyin Atmaca Apt. No:5 Daire:12
ANTALYA

Saygılarımla,
Evrim
IP
EvrimAltin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 18

Alıntı EvrimAltin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2010 Saat 20:58

Merhaba Tunç Bey,

23 Nisanda yapacağımız bu mektuplaşma günü üçüncüsü olacak.
Birincisi 29 Ekim 2009 da , ikincisi de 10 Kasım 2009 tarihinde yapılmıştı.
23 Nisan yine resmi tatil günü olduğu için sadece merkez PTT ler açık olacaktır. Bizim Antalya'da Güllük PTT si açık olacağı için geçen sefer olduğu gibi abilerimle burada buluşup zarflarımı göndermek istiyorum. İstanbuldan da geçen sefer Sirkeci ve Kadıköy PTT'lerinden gönderilerimiz geldi.

Saygılarımla,
Evrim ALTIN

IP
<< Önceki Sayfa   105 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma