Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İlginç Pullar
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | İlginç Pullar
Mesaj icon Konu: ilginç pullar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Aralık-2010 Saat 18:54
Bugün yine interneti incelerken sayın Anıl Öncü nün (www.aniloncu.com) sitesinde rastladığım ilginç bir pulun bilgisini sizinle paylaşmak istedim. Gerçi birçoğunuz belki de biliyorsunuzdur ama benim gibi haberdar olmayan ve yabancı pullarla ilgilenen arkadaşların haberi olsun amacıyla aşağıda veriyorum (bilgi siteye 5 Şubat 2010'da eklenmiş);

Hong Kong’da düzenlenen bir müzayedede, Mao’nun Kültür Devrimi sırasında, dağıtılmaya başladığı gün toplatılan bir pul 3 milyon 680 bin Hong Kong dolarına (475 bin Amerikan doları) alıcı buldu.

Adı açıklanmayan bir Asyalının aldığı pul, kırmızı bir Çin haritasının önünde Mao’nun “kırmızı kitabını” taşıyan işçi ve askerlerin resmini taşıyor. Pul, dağıtımına başlanır başlanmaz, Tayvan’ın haritada Çin’in parçası olarak görünmediğinin anlaşılması üzerine toplatılmıştı. Hatayı yapan pulun tasarımcısı Wang Weisheng, müzayedenin ardından yaptığı konuşmada, o dönem üstlerinin kendisine çok büyük bir hata yaptığını söylediğini, uzun süre tutuklanmaktan korkmasına rağmen sonunda kendisine hiçbir şey olmadığını söyledi.

Herkese selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 21-Aralık-2010 Saat 18:55
Tunç Işın
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2011 Saat 14:31
Değerli Üyeler,

23 Nisan 1956 tarihinde satışa çıkartılan Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu Şefkat Serisinin tüm pullarımız içerisinde ayrı bir yeri vardır:

Serinin 20 para, 1 kuruş ve 3 kuruşluk pullarında, şefkati temsil eden kompozisyonda pullarımızda ilk ve tek olarak çıplak kadın vücudu resmedilmiştir.

Saygılarımla,

Deray Yabaneri
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ocak-2011 Saat 14:39
Aynı serinin 20 kuruş, 5 lira ve 10 lira valörlü pullarında da şefkati simgelemek üzere çocuk emziren kadın resmedilmiştir.

O güne kadar olduğu gibi, o günden sonra da aynı serideki bu iki resimden başka pullarımızda herhangi bir çıplak kadın motifi kullanılamamıştır. 

Saygılarımla,

Deray Yabaneri

IP
sedo63
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17

Alıntı sedo63 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2013 Saat 10:54
Merhabalar son iki üç gündür g.g. sitesinde Cumhuriyet dönemi baş tarafından çok güzel pullar satılıyor.Bu pullar( tabiri caiz se) ağızımı sulandırıyor.Gerçi çok yüksek fiyatlar istiyorlar ama gene de bu pulların Türkiyede olması beni sevindiriyor.Görmeyenler varsa görmelerini isterim.Saygılar Sedat Coşkun
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2013 Saat 12:48
Sedat Bey evet Gittigidiyor'da görmeye alışık olmadığım pullar var. 1. Adana Dörtlü Blok gibi :)
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma