Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Trfila toplantıları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
chalgeritis
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 327

Alıntı chalgeritis Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2010 Saat 13:55

Öncelikle tüm Trfila üyelerinin yeni yılını kutlarım.Üyelerimiz içinden 07 Ocak 2010 tarihindeki 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul damgası için damga merkezine gidecek varmı ?

Acil yardımlarınızı bekliyorum....

Barış YAKAR
Bursa
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2010 Saat 15:18
Pulların Tasarımları cidden güzel,
Eminim kartlarda öyledir. İnşallah kart max yapmak isteyen arkadaşalrımızın damga tatbikini isteyecekleri kart yüzeyi selefon kaplı değildir. Aksi takdirde damga dağılıyor kurumuyor. Gelelim Portföyde göze çarpan en büyük hataya.
Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti ama nasıl bir inattır anlamadım gitti. Blok pullar başlı başına bir pul gibi kabulo edilir. Anma Bloğu çıkartıyorsanız ve illede bu tüm seriyi içine alıcak ebatta olucaksa bunun ilk gün damgasını da bloğu parçalamadan blok üzerine tatbik etmelisiniz. Bu dediğim doğru uygulamannın örneği 1981 Atatürk'ün Doğumunun 100 yılı Büyük anma Bloğudur.
Bu sene ki yalnışlığın en büyük ölçkete olanını Tayland Ortak pulunda yaptılar. o kadar yazdık çizdik anlattık. Bu sene yine tekrarı var.
'' Sen ne söylersen söyle Söylediklerin muhatabıyın anladığı kadardır'' Hz. Mevlana
Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ocak-2010 Saat 18:55
Merhaba,
Ben 7 Ocakta Kadıköy Postanesine damga için gideceğim. Yardım isteyen arkadaşlar bilgilerinize,
Ümran Polat
Ümran Polat
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 796

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ocak-2010 Saat 09:31
Arkadaşlar, maalesef trfila toplantılarıyla ilgili açılan tarışma 7 ocaktaki çıkacak pullara odaklandı, daha sonra toplantı hakkında fikirlerinizi bildirirseniz sevinirim.

saygılar

Muzaffer ARDA
IP
gokcant
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 110

Alıntı gokcant Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2010 Saat 19:10
Merhaba
Bir süredir forumdan uzak kaldım üzgünüm.

Öncelikle Trfila toplantısı için tarihler bana sonderece uygundur, sabırsızlıkla kararınızı bekliyorum. Kadıköydeki dernektemi toplanacağız acaba?

Buarada "Trfila mektup günleri" listemizde yer alan siz değerli dostlar için 7 Ocakta çıkan "2010 İstanbul Kültür Başkenti" konulu pullardan ve ilkgün damgasından oluşan kendi hazırladığım zarfları gönderdim umarım beğenirsiniz. Bir İstanbullu olarak böylesine özel birsenenin hepimizde anısı olmasını istedim...

Saygılar
Gökcan TAŞKIRAN
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 407

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ocak-2010 Saat 20:54
Gökcan Bey;
Güzel zarfınız için çok teşekkür ederim.Sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılarımla
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ocak-2010 Saat 17:54
Gökcan Bey;
Ben az once aldım zarfınızı. Harika bir süpriz oldu. Teşekkür ederim.

Bu 2010 damgasını hıc beğenmedim. Neden bu kadar önemli bir güne bu kadar özensiz bir damga hazırlanmış aklım almıyor. Milli serginin damgası gibi güzel bir damgadan sonra bu damga hıc olmadı.
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2010 Saat 12:35
Merhaba Ozan Bey,
İstanbul2010 Avrupa Kültür Başkenti konulu anma puluna ait hazırlamış olduğunuz zarfı aldım göstermiş olduğunuz ilgiye ve nezakete teşekkür eder saygılarımı sunarım.Mesaj kutunuz dolduğu için buradan teşekkür etmek zorunda kaldım site üyesi arkadaşlarımızdan da ayrıca özür dilerim
                             Saadettin Kayserilioğlu
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ocak-2010 Saat 13:21
Bende İlker Şahin arkadaşımıza teşekkür etmek istiyorum. Zarflarım onun sayesinde sizlere ulaştı.

Dilerim herkese gidiyordur yolladığımız zarflar. Ben izmir'de yok olan zarfların haberini alıyorum. Çok üzüyor beni bu tür haberler.
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 796

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Mayıs-2010 Saat 12:12
19 Mayıs 2010 TRFİLA Toplantı Notu

Katılımcılar : Murat Günsur, Ümran Polat (oğlu Erkin ile) Gökcan Taşkıran, Olcay Arısoy (Babası ile), taylan Çebi, Cüneyt Gemicioğlu, Turan erener, Cengiz Ülkerdoğan ve Muzaffer Arda

1)     Sitenin Finansman İhtiyacı :

a)     Siteye gittigidiyor veya benzer sitelerin banner reklamlarının temini yoluyla finansman sağlanması konuşuldu. Başka firmalardan da reklam alınması konusunda düşünceler paylaşıldı, ancak, reklam verene masraf göstermek üzere makbuz-fatura verilemeyecek olmasının sorun yaratacağı düşüncesiyle bu fikir kabul görmedi.
b)     Üyelerden yıllık aidat alınması konusunda da yine yasal engeller göz önünde tutularak vazgeçildi. Bunun yerine üyelerimizin pul kataloğu, Türk Pulculuğu Dergisi gibi ihtiyaçları site vasıtasıyla edinmesi neticesinde, dolaylı bir gelir oluşacağından en mantıklı yöntem olarak bu yol benimsendi.
c)     Üyelerimizin fazla pullarının satılarak gelir elde edilmesi de yine yasal sıkıntılar nedeniyle kabul görmedi. Bu noktada dernek Başkanımız Sn. Turan Erener, bu pulların dernek vasıtasıyla mübadele edilerek değerlendirilebileceğini ifade etti.

Taylan Bey, öncelikle sitenin profesyonel yardım için ihtiyacı olan masraf kalemleri ile toplam finansman ihtiyacının belirlenmesi ve buna göre finansman temin çalışmasının yapılmasının daha verimli olacağını söyledi.

2)     Dernekleşme Çalışmaları : Trfila/Türkfila sitesinin dernekleşmesi konusunda olumlu ve olumsuz görüşler belirtildi. Turan bey’in üyelerimizin pek çoğunun farklı illerde bulunması nedeniyle dernek olunmasının ve bir araya sık sık gelmelerinin zor olacağını belirtti. Ayrıca pek çok üyenin zaten bir filateli derneğinin üyesi konumunda olduğunu dile getirdi.
3)     Trfila/Türkfila Pul Sergisi : 2010 yılının Eylül ayı sonunda İstanbul Beyoğlu’nda “Türkfila Pul Sergisi” açılmasına karar verildi.

Haziran ayı sonunda bir toplantı daha düzenlenip, sergi konusunun daha detaylı konuşulmasına karar verildi

IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::