Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Genel Konular Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   10 Sonraki >>
Yazar Mesaj
kadir500
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2

Alıntı kadir500 Cevaplabullet Konu: Genel Konular
    Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2009 Saat 01:08
bende cok osmanli pullari var .

deger ri bilmek icin nereden bulabilirim

birde turkiye cumhuriyetin pullari var
fiat larini nasil ve nereden tespih edebilirim
strPostAds
IP
abuda_omer
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 88

Alıntı abuda_omer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2009 Saat 11:45
Sayın Kadir Bey;
Pullarınızın değer tespitini yapabilmek için İsfila veya Pulko Pul Kataloğu edinmeniz gerekir. Gitti gidiyorda veya www.isfila.com/turkish/index.php de bulabilirsiniz.
Saygılarımla
Ömer ÇİFTÇİ
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2010 Saat 22:59
Merhaba,

Daha önce bazı üyelerimizle paylaştığım uzun sayılabilecek bir filateli sunumu hazırlamıştım. Mümkün olduğunca görsel unsurlarla desteklemek istemiştim ama ilk tereddüdüm sunumun içerisinde çok farklı konuların bulunmasıydı. Çalışmaya başlamamla beraber bu kaygımın gereksiz olduğunu anladım çünkü filateli o kadar zengin bir alan ki hangi konuyu anlatırsanız anlatın mutlaka pullarla destekleyebiliyorsunuz. Aklınıza gelen her konuyu. İstisnasız.

Müzik konusu ile çok ilgili olmadığımı itiraf etmeliyim. Bugün zaman geçirmek için bir mağazada dolaşırken aşağıdaki CD kapağını gördüm:

"Türkütolia" yanlış hatırlamıyorsam 5 ayrı CD'den oluşan bir paket. Her CD'nin içinde seçme türkülerimiz enstrümental haliyle yer alıyor. Ve her CD'nin kapağı, 1958-60 Büyük Memleket Serimizin pulları ile süslenmiş. Türkülerimizden oluşan bir CD grubunun kapak tasarımında memleket serimizin pullarını kullanmak! Müthiş bir tasarım!

Tasarımı yapan arkadaşımız belli ki filateli ile de ilgileniyor, adını aklımda tutmaya çalıştım ama başarılı olamadığım için kendisinden özür dilerken tasarımından dolayı bir filateli tutkunu olarak tebrik ediyorum.

Her konunun filateli ile anlatılabileceği düşüncem bugün bir kere daha güçlendi.

Saygılarımla,

Deray Yabaneri
IP
poloturk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 169

Alıntı poloturk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2010 Saat 00:22
Merhaba,
Cd kapağında böyle bir tasarım gerçekten çok güzel. Geçenlerde elime 3 tane duvar takvimi geçti Almanya'da ilaç firmaları doktorlara dağıtıyormuş her sayfada hawid içinde tam seri pul yapıştırılmış. Kayınvalide sağolsun 25 yıldır saklamış kısmet banaymış :) Pulların promosyon malzemesi olarak kullanılmasının güzelliğini düşünürken Almanya'da filatelinin bu kadar yaygın olmasının sebebini daha iyi anlıyorum.
Bazı arkadaşlar piyasada kötü pul dolaşmasın diye kondüsyonu düşük pullar eline geçince atıyormuş. Malesef ben kıyamıyorum , resimde göründüğü gibi değerlendiriyorum. çok kötü promosyon malzemesi saati pullarla süsleyince rahat rahat duvara asabiliyorum.
Saygılarımla
Tuncay Dolgun

IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 409

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2010 Saat 20:40
Kesinlikle çok güzel örnekler.Promosyon malzemesi olarak kullanımı oldukça güzel bir fikir.Benzer olarak muhtemelen bir filatelistin eviydi büyük bir posta kutusu yaptırmış ve üzerine benzer pullar yapıştırmış olduğunu gördüm.Oldukça güzel görünüyordu ve bir posta kutusu olduğu her haliyle belliydi.
Tasarımlarda da filatelik unsurlara yer verilmesi çok güzel.Sanatçı Yavuz Bingöl 'de son albümünün kapağında kendi resmi bulunan pullar kullanmış.Televizyonlardaki belgesel ve programlarda zaman zaman pullu damgalı tasarımların kullanıldığını gördük.Bu tür uygulamalar ile karşılaşmak insana mutluluk veriyor.
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Mart-2010 Saat 09:09
Deray Bey'in bizleri haberdar ettiği Türkütolia'nın Cd kapağı cidden çok hoş görünüyor. Bunu etrafımdaki kişilerede gösterdim hemen hemen herkes beğenisini ortaya koydu. Merak ediyorum acaba yeni çıkan İller serisi pullar kullanılsaydı( Hani şu yetkililerimizin çok renkli bastık) dedikleri seri aynı güzellik elde edilebilirmiydi??
Pullarımızdaki güzelliği keşfedenlere, ve Pullarımızı güzelleştirmek için çaba sarf edenlere selam ve saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
özgür
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6

Alıntı özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2010 Saat 19:33
Merhaba,

Aşağıdaki e-mail bugün bir arkadaşımdan geldi. Belki ilginizi çekebilir diye sizlerle paylaşmak istedim. Özellikle sitede pulların bir araya toplanması daha önce benzerine rastlamadığım bir konuydu ve oldukça hoşuma gitti. E-maili olduğu şekliyle gönderiyorum..

Saygılarımla,
Ö.GÜÇLÜ

"Yeni hazırlanan bir Atatürk portalı hakkında bilgi vermek istiyorum ve daha geniş kitlelere ulaşması konusunda yardımınızı rica ediyorum. Halen fotoğraf  ve bilgi yükleme işlemi devam ediyor. Sitenin arama motorlarında önlere çıkması için daha çok tıklanması gerekiyor. Site tam olarak bittiğinde 2500 kronolojik sıralı foto, 50 Video, 1500 pul, anı ve anektodlarla, akademik yazılardan oluşan daha önce yapılmamış büyüklükte bir Atatürk portali olacak. Geniş kitlelere duyurma konusunda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. "

http://www.isteataturk.com

Not: Sitede kesinlikle ticari hiçbir reklam yer almamaktadır. Site tamamen gönüllüler tarafından yıllar suren arşiv araştırması sonucunda hazırlanmıştır.

Özgür GÜÇLÜ
IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 312

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Mart-2010 Saat 09:00
selamlar,
Sayın Özgür Güçlü arkadaşımızın önerdiği www.isteataturk.com sitesinde filateli ile ilgili bir kısımda yer almakta,gerçekten ilgimi çekti,Saygılar
Filateli,hobilerin kralı,kralların hobisidir.
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 409

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2010 Saat 19:19
Yemek yediğim bir restaurant' ta gördüğüm güzel bir çerçeve.Eski bir kartpostal dekorasyon amaçlı olarak büyültülerek çerçevelenmiş ve duvara asılmış.Çok beğendim.

IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mayıs-2010 Saat 11:18
Elektronik Haberleşme Şenliği için dört adet zarf hazırladım.

Damgadan hiç memnun olmadım. :(  Aslında boş olarak bir kaç zarf hazırladım ancak bu damgaları yollamaya utanıyorum. Galba yollamıycam. :(
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
Sayfa   10 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma