Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul Sergileri
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Pul Sergileri
Mesaj icon Konu: Yurtiçi Sergiler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   25 Sonraki >>
Yazar Mesaj
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2010 Saat 21:19
Muzaffer bey,
Ben o flamayı farketmemiştim. Neden Galatasaray. Beşiktaş ve Fenerbahçe neden yokki? bir renk tesbit etsek mi?

Herkesin gönlüne ve emeğine sağlık.

Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 794

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2010 Saat 09:11
Olcay Bey Sergi alanının olduğu yer Galatasaray'a ait. sergi yaptığımız kısmın kullanımı PTT'ye tahsis edilmiştir. Flamanın da sarı kırmızı olması da gayet doğal. Aslında üzerinde GS amblemi var ama Erdoğan Bey Türkfila olarak değiştirmiş.

Saygılar

Muzaffer
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2010 Saat 18:08
Emeği geçenlere, memleketinden kalkıp gelenlere, bu sevgiyi umudu paylaşan tüm gönül dostlarına en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunarak bir kaç şeyler yazmak istiyorum. Çok değil bundan 5 sene önce internetteki filateli ortamını ifade ettiğimizde pek çok büyüğümüz; karamsar tablolar çizdiler. Oysaki o dönemlerde bu insanların çoğalıp bir pul sergisi açabileceğini söyleselerdi biz bile tereddütle hadi hayırlısı inşallah derdik. Ama görüyorum kii çok mesafeler alınmış.
Ufkumuzun, ve olması gerekenin belki gerisinde ama düne kıyasla büyük bir gelişme. Bu gelişmenin en önemli dayanağı Erdoğan Bey'in ifadesiyle ben ifadesinin kalkması yerine biz ifadesinin gelmesi. Bundan 5/6 yıl öncesine kadar gel pulu benden al bende sana ne bilgiler vereceğim mantığı bu gün tr fila sayesinde yıkılmıştır.
Bu sayededir ki pulu nerden alacaksan al kime satacaksan sat ama bildiğim varsa gel sor bildiğin varsa gel anlat hükmü gelmiştir. Bu sebepledir ki pulum var nerde nasıl satarım diyen onca yazıya şu siteden hep vakurr ve ölçülü cevaplar gelmiştir.
Bu noktada sitenin destekçisi pek çok görünmez kahraman var. Fakat hepimizin gördüğü maddi ve manevi destekçisi Muzaffer Bey'e yürek dolusu sevgi ve saygılarımı sunarım.
Olmsı gereken ise bundan sonrası için nedir?
1) Tıpkı Sagüsad Sergisi gibi geleneksel hale gelmeli ve yılda bir kez tekrarlanmalı
2) İlk 2/3 sene içinde İstanbul da yapılması uygun olmakla birlikte sonraki seneler de Farklı illerde de açılmalı
3) Hangi zaman dilimi içinde ve hangi şehirde tekrarı yapılırsa yapılsın asla hibe bile edilse mevcut haliyle Kişisel pul bastırılmamalı
   Tüm emeği geçen ve çekilen resimlerden bizlere gülümseyen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

Düzenleyen saadettin_pul - 04-Ekim-2010 Saat 18:11
Saadettin Kayserilioğlu
IP
atakancemsoydan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 312

Alıntı atakancemsoydan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2010 Saat 18:23
Selamlar,
Gönülden o gün orada olmak geçiyordu ama sağlık problemleri yüzünden maalesef 10 gündür yatalak bir vaziyetteyim,acil bir ameliyat sonucu ne sergiye herhangi bir materyal gönderebildim ne de oraya gidebildim,serginin açılışında ve hazırlanmasında emeği geçenlere tek tek tebrikler,görüşmek üzere...  
Filateli,hobilerin kralı,kralların hobisidir.
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ekim-2010 Saat 21:09
Atakan Bey'e geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
Bu güzel serginin düşünülmesinden açılmasına kadar emeği geçenlere (başta Erdoğan Bey ve Muzaffer bey olmak üzere) ve orda değerli kolleksiyonlarını sergileyenleri tebrik ederim. Emeğinize ve gönlünüze sağlık.
Saygı ve selamlarımla...

Düzenleyen tunc - 04-Ekim-2010 Saat 21:10
Tunç Işın
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2010 Saat 13:08
Atakan Bey Mesaj kutunuz dolduğu için buradan yazmak zorunda kaldım lütfen kusura bakmayınız. Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. sağlıcakla kalın.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 794

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2010 Saat 09:35
Herkese Merhaba,

dün öğleden sonramı Sergi alanında geçirdim. Üzülerek söylemem lazım ki sergiyi çok fazla dolaşan olmadı. Sadece nostaljik PTT'yi gezmeye gelenleri yönlendirme şansımız oldu. Günün sürprizi ise Altan Akışık'ın tesadüfen gelmesi ve sergiyi kendisine anlatma imkanı bulmam oldu.

Bu arada Pazar günü 10.10.2010 gibi özel bir tarihe denk geliyor. Bu tarihi değerlendirmek isteyen filatelistlere yardımcı olabilmek için sergi alanında tarih damgası olacak. Bir aksilik olmazsa ben de orada olmaya çalışacağım.

gelecek arkadaşlarla görüşmek üzere

Muzaffer ARDA
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2010 Saat 08:40
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2010 Saat 08:42
IP
tete
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı tete Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2010 Saat 21:28
merhaba,
serginiz için tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. benim gibi bir filatelist adayı için faydalı oldugunu düşünüyorum. sergiye pazar günü gidebildim. spor konulu pano en ilgimi çeken konuydu.
ben kısa bir süre önce t.c.uçak ve havacılık konusuna başladım. 2-3 hafta önce kadıköyde vecihi hürkuş sergisinde kendi şeçtigim
konu ile ilgili de bir örnek görmüştüm. ancak orada 4 lira maliyetli kişisel pullar 30 liraya satılmaya çalışılmıştı.:( bu siteden takip
ettigim kadarıyla kişisel pullara itibar edilmediği. benim düşüncelerim ile de örtüşüyor.

damga çok kullanıldıgından olacak bazı kısımları çıkmadı. tam anlamıyla elime yüzüme bulaştırdım :)
olsun. böyle böyle öğrenecegiz inşallah. :)

Düzenleyen tete - 11-Ekim-2010 Saat 21:35
IP
<< Önceki Sayfa   25 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma