Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Filateli ile ilgili kurumlar
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Filateli ile ilgili kurumlar
Mesaj icon Konu: PTT ile ilgili istek, öneri ve şikayetler Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   9 Sonraki >>
Yazar Mesaj
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 151

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Konu: PTT ile ilgili istek, öneri ve şikayetler
    Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 14:21

Merhaba,

02.04.2009 tarihinde şu aşağıda gördüğünüz FDC'yi, bir büyüğümüze göndermek üzere postaya verdim.İsim ve adres detayları haricinde konuyu anlatacak kadar bilgi var sanıyorum:

Fakat ne hikmetse gönderi bu adrese değil de, benim posta kutum olan;

P.K. 1304 Ulus 06044 ANKARA

adresine geliyor.İmza karşılığı elden teslim alma esnasında ise görevli memur bana şöyle diyor:

"Mahmut Bey, alıcı adresinde ............... yazıyor ama galiba bu da size gelmiş."

Daha; hayretler içinde, nasıl böyle bir şey olduğunu anlamaya çalışırken görevli memur bu zarfı da bana uzatarak, zarfın üzerindeki isim ile benim kimlik bilgilerimde bulunan isim uyuşmamasına rağmen "bu da sizin" diyerek bana teslim ediyor ve ekliyor:

"Kusura bakmayın, küçük bir yanlışlık olmuş."

Samimiyetle söylüyorum, burada kimseyi böyle sık sık çekiştirmek niyetinde değilim ama,

ŞU MESAJDA Muharrem Ağabeyimiz “PTT idaresi forumumuzu sık sık takip etmektedir” ibaresi kullanıyor.Ben de hep ümitle "belki birileri okur da bir şeyler yapılır" düşüncesi ile bazı olanları dile getirmeye çalışıyorum.

Saygılar...

Mahmut KOÇ.

Düzenleyen sarsılmaz13 - 12-Nisan-2009 Saat 14:23
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 18:54
demekki daha büyük yalnışlıklar yapıyorlarki bu tarz şeyler küçük kalıyor diğer yapılanlar yanında. Bizde buzdağının görünen kısmına bakıp ha bire kızıyormuşuz.
Selam ve Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 20:38
Mahmut Bey,
Resimini sergilediğiniz zarfa dikkat ettim.PTT Z gurubu saltanat kayıkları ilkgün zarfı aboneleri ilkgün damgası kullanım yeri olan İstanbul-Beşiktaştan postaya verilmiştir.sizin ilkgün zarfınız kendi imkanlarınızla ankaradan  yine ankarada bir başka adrese postalanmıştır.İlkgün damgası ve normal posta damgaları arasında ahenksizlik vardır,ayrıca aşırı damgalama yapılmıştır.Bir büyüğünüze heleki o bir filatelistse göndereceğiniz filatelik zarfın özellik,ahenk uyumuna dikkat etmelisiniz.

Size ait olmayan bir posta gönderisini kimseyi
dinlemeyip ,imzalamamanız,almamanız gerekirdi,almamanız halinde zarfta yazılı alıcıya mutlaka ulaştırılacaktı.sanırım surunun çözümü sizdiniz.
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 21:36

Muharrem Bey,

Çeşitli bölgelerde yaşayan her filatelistin damga mahaline gelebilmesinin imkansız olduğunu düşünerek sizin fikirlerinize katılmıyorum.Benimle birlikte yüzlerce filatelistin, yıllardır bu şekilde çeşitli adreslere FDC gönderdiklerini P.T.T. dahil çok kişi bilmektedir.Bunu da bir kenara bırakın, yapılan bu iş sizin vurgulamaya çalıştığınız gibi usulsüz bir davranış olmamaktadır.Zira ilk gün damgası ile damgalanmış bir zarf nasıl damga mahali sınırları içerisinde bulunan bir P.T.T. işyerinden postaya verilebiliniyorsa, Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir yerden de postaya verilebilinmektedir.Çünkü bilindiği gibi, ilk gün damgası ile damgalanmış bir zarf posta taşıma ücretinin bittiği anlamına gelmemektedir.Öyle olsaydı P.T.T. FDC'leri sadece damga mahali sınırları içerisinde satardı.Ama böyle değil.

Damgalardaki ahenksizlik hakkındaki sözlerinize gelince bilmenizi isterim ki bu damga işi yüzünden bir gün başım belaya girecek.Karşımdaki insana laf anlatamamamın verdiği sıkıntı artık bende tarifi olmayan bir psikolojik savaş haline geldi.Başka yerleri bilemem ama Ankara P.T.T. böyle.Her gittiğimde kavga ve ağız dalaşı yapmaktan bıktım usandım.Anlamayacağını bildiğim halde bir kez söyleyip geçiyorum, tabii ki yine imam bildiğini okuyor.

Bana ait olmayan bir zarfı almamam konusun bir uyarı daha yapmışsınız.Şayet orada o gönderiyi almasaydım; gitmesi gereken adrese aylarca gitmeyecek, bekleyecek, bekleyecek, bir zaman sonra da kaybolacaktı.Önceden yaşadığımız sıkıntıların verdiği tecrübelere dayanarak almanın daha akıllıca olduğunu düşündüm.Emin olun, o gönderiyi ben P.T.T.'den daha güvenli ve çabuk ulaştırırım.Teşekkürler.

Saygılar...

Mahmut KOÇ.     

Düzenleyen sarsılmaz13 - 12-Nisan-2009 Saat 21:38
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 22:15
Mahmut Bey,

Ben Balıkesirdeyim,özelgün ve ilkgün damgalı filatelik zarflarım açıktan taahütlü işlemini hiçbir zaman damga mahaline gitmeden  PTT genel Müdürlüğü Filateli servisi z gurubu(Z gurubu abonelerin  abone oldukları filatelik  özel ve ilkgün damgalı zarfları tedavül günü taahütlü olarak adreslerine postalanır)  aboneliğimle yaptırmaktayım.sizede tavsiye ederim.
size hak vermemekte elde değil,hakkınız var,elinizden geldiğince kendinizi yormayın,üzmeyin,sakin olmaya çalışın,bizlere lazım olan önce sağlık.

muharrem semerci
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Nisan-2009 Saat 22:21
Abicim, ben de (Z Grubu Abonesiyim) ama vallahi sıkıntı yaşıyoruz.Şu son zamanlarda o kadar zarfım zayii oldu ki anlatamam.Keşke olsa da siz büyüklerimizin dediği şeyleri yapsak, her şey de usulüne uygun bir biçimde ilerlese.Gönül her şeyi istiyor ama çoğu şey olmuyor.Yine de uyarı ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...

Saygılar...

Mahmut KOÇ.

Düzenleyen sarsılmaz13 - 12-Nisan-2009 Saat 22:22
IP
ilkergel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 344

Alıntı ilkergel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2009 Saat 16:09
Merhaba,

Büyük aksilik. Allah sabır versin Mahmut Bey. Ben Saltanat Kayıkları damgası için Beşiktaş'a gittim. Zarflar Cumartesi gelmiş fakat postacı bizi evde bulamadığı için apartman kapısına ihbar bırakmış(oysaki evdeydik, yukarı çıkmaya üşeniyor sanırım.). İhbar kağıdında zarfları en yakın PTT şubesinden alabileceğimiz belirtilmiş. Bugün belirtilen postaneye gittim fakat postacı zarfları henüz teslim etmemiş. Herhalde postaneye gitmeye de üşendi. Bekliyoruz...

Zarflar elime geçer geçmez size bir adet yollayacağım.

Selamlar,
İlker Şahin

Düzenleyen ilkergel - 13-Nisan-2009 Saat 16:10
www.ilkerhoca.com
IP
Fatihd
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 229

Alıntı Fatihd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Nisan-2009 Saat 19:04
Hepimizin yaşadığı sıkıntılar yine tekrarlanıp duruyor. Acaba PTT filatelistlerin bu güzel hobiyi bırakmasını mı istiyor. Bir iki sefer ben de evde olduğumuz halde ihbar kağıdıyla karşılaştım. Varış damgalarıyla alakalı yaşadığım sıkıntılara daha önceden forumda değinmiştim. Sıkıntılara rağmen ben yine de ümitliyim. Çünkü bir de İGZ'lere vurulması gereken o günün normal posta damgası meselem vardı. Tekrar eden yazışmalarımın neticesinde durum düzeldi. İGZ'nin çıktığı gün vurulması gereken normal posta damgasını artık (Allah nazardan saklasın.) hiç ihmal etmiyorlar. Ne yapalım umutla ve usanmadan şikayet dilekçelerini göndermeye devam.
Saygılar
Fatih Damlıbağ.
IP
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2009 Saat 21:18

Değerli Trfila üyeleri,

Aboneliğimi z tipi aboneliğe dönüştürmek istediğim için Ankara filateli servisini aradım.Bu abonelik türünün fazla iş yükü getirdiğini , kısa süre sonra kaldırılacağını söylediler ve aboneliğimi değiştirmediler. Bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Saygılarımla,
Ümran Polat
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 794

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Kasım-2009 Saat 21:50
Merhaba,

Yaklaşık 5 yıldır PTT'nin Z Tipi abonesiyim, bu zaman zarfında okadar çok sorunlu zarf aldımki anlatamam. Bu zarflarda rastladığım sorunlar;

Gönderilen yerde basılan damga varış damgası ile birlikte zarfın arka yüzüne basılmış,

Gönderilen postahane damgası önde ancak varış damgası yok,

Gönderi damgası arkada varış damgası önde,

Gönderilen mektuptaki pullar sökülmüş ya da düşmüş,

Gönderilen mektup lastikle bağlandığı için lastik bazen zarfı yırtmış, bazılarında da pula rastlayıp bulu yırtmıştır.

Şimdi bu aksaklıkları sıralarken PTT'nin işyükü düşünüldüğünde olağan şeyler diyeniniz olabilir. Ancak PTT en önemli 'T'sini özelleştirilmiş, kalan 'T'si günümüzde oldukça işlevsiz kalmış ve geriye kalan sadece "P"dir. PTT elinde kalan bu harfi pek beğenmemiş olacak ki bunu Banka işlevini içine alarak B yapma gayretindedir. P elinden gidiyor çünkü kurulan kargo ve dağıtım şirketleri sayesinde çoğu gönderi özel kargo şirketleri vasıtasıyla yapılıyor.

Filateli bana göre PTT'nin tarihe karşı sorumluluğudur, öz benliğidir. PTT filateliyi zayıflatma ya da filatelik faaliyetlerden herhangi birini kaldırıp, askıya almaya kalkarsa kendi tarihine ve özbenliğine ihanet etmiş olur.

Hataları düzeltmek yerine hadi bu uygulamayı kaldıralım çok kolaycı bir yaklaşımdır.

Umarım PTT bu kararını gözden geçirir. Böyle giderse yakında damgayı sadece otomatik makinalarda göreceğiz.

Saygılar

Muzaffer ARDA
IP
Sayfa   9 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma