Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Tr Filateli Forumları | Ana Başlıklar | Haberler
Mesaj icon Konu: PTT-2009-Özel Damgalar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Konu: PTT-2009-Özel Damgalar
    Gönderim Zamanı: 17-Mart-2009 Saat 18:04
Hızlı Tren Kalkış ve varış damgaları
strPostAds
IP
ilkergel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 344

Alıntı ilkergel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2009 Saat 18:17
Merhaba,

Gayet güzel zarflar, çok beğendim. PTT'nin, kalkış ve varış olarak iki ayrı damga hazırlaması da çok isabetli olmuş. Filateliye renk katan ve pek alışık olmadığımız türden uygulamalar bunlar. Ümit ederim devamı gelir.

Muhabbetle,
İlker ŞAHİN
www.ilkerhoca.com
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2009 Saat 23:47
Erdoğan Bey gerçekten takdir ettiğim bir arkadaş. Filateliyi en güncel olarak takip eden bir FİLATELİST.
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 335

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 09:49
Merhaba,

Damgaların uygulanış şeklini çok beğendim. Tarihsel bir belge yaratılmış. Harita zarfa ayrıca özel bir değer katmış. Damganın bir kenarının harita üzerine gelmesi, haritayı da ilk günün şahidi haline getirebilirdi.

Erdoğan Bey'in ortaya koyduğu emekler, Türk Filatelisi için büyük kazançtır.

Saygılar,
Murat Günsur

Düzenleyen mgunsur - 18-Mart-2009 Saat 09:49
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 10:44
Erdoğan Bey filatelimize olan katkınız her zaman için imrendiğim boyutlarda. Yalnız son hazırladığınız zarfa affınıza sığınarak; birazca muzipçe yaklaşmak istiyorum.
Şimdi kalkış damgasının tatbik edildiği pul 70 krş luk hızlı tren resminin olduğu pul. Varış damgası ise nostaljik kara tren hani şu geçikmeleriyle ünlü kimi zaman menziline ulaşamayan kahırçeken trenler.
Şimdi damgaya ve pula bakarak muzipçe bir yorumda bulunursak Hızlı ve modern kalkarızzzz ama gel gel yine eski düzende menzile varırızz anlamı zihnimde canlandı. Gününüz neşeli, emekleriniz bereketli sonuçlar versin.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 794

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 10:53
Erdoğan Bey'in her zamanki filateliye ince düşüncelerini kattığı zarflardan birini daha görmek çok güzel. Kendisiyle tanıştığım günden buyana her damgaya ve her pula nasıl farklı bir şey yapsak diye düşünmeye başladım. kendisine bize aktardığı bilgiler ve motivasyon için çok teşekkür ediyorum.

Saygılar

Muzaffer ARDA
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 12:30
Değerli Dostlar
bazı ilkler önemlidir,Hızlı tren için Adapazarı-Ankara-Eskişehir-Adapazarı yolculuğunu yaptım.Hem gezdik hem bir ilke şahit olduk ne varki herşey insanın istediği gibi olmuyor.Hızlı trende tüm biletler satıldığından
Ankara Eskişehir yolculuğu Otobüsle sürdü Eskişehir Gar
şubesine geldiğimizde saat 16.30 gösteriyordu.Bilhassa Eskişehir-Gar şubesinde özel bir masada ve çok güzel bir yerde Mahmut Sami Mert kardeşimizden filatelik eğitimi alan iki memurun mükemmel hizmetleri inanın insanı mutlu
ediyor.Ne varki saat 16.30 kadar ben damga için gelen üçüncü kişi idim.Saadettin Kardeşimin dediği eski tren olayını bende düşündüm ama bu tren pullarını Ankara'dan aldık ve seri halde satıldığı için mecburen kullanmak zorunda kaldım.2008 gar binaları tek zarfa çok büyük geldiği için mecburen kullandım.Aslınd TC.85.Yılı trenli puluda uygundu.
Sagüsad II.Atatürk pul sergisi için 9-19 mayıs tarihlerinde kullanılmak üzere damga talep ettik ve büyük bir ihtimalle kullanılacak.Ayrıca sergi açılış günü Post Europa serisi iki pul çıkıyor aynı gün pulları Sergi mahalline inşanlah getirteceğiz,ertesi gün 10 mayısda Anneler günü dört pul çıkıyor ve ilk defa kalp şeklinde pul çıkıyor ve onlarıda 10 mayıs da sergi mahallinde Atatürk özel günü damgası ile damgalamak isteyenler için bir fırsat.Sagüsad II.Atatürk pul sergisi
için yine tüm trfila sevenlerini Sagüsad sergisinde görmek en büyük dileğimizdir.Çok özel süprizlerimizde var.Pulu ve filateliyi içten gönülden sevenler için.
saygılar

Düzenleyen esfila - 18-Mart-2009 Saat 12:36
IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 800

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 12:31
Merhabalar Erdoğan Bey,

Hızlı tren zarfı gerçekten olağanüstü güzel olmuş, daha güzelini yapabilen değil düşünebilen bile olduğunu sanmıyorum. Bıkmadan usanmadan böyle güzel ürünler ortaya çıkarmanızı diliyorum.

ClapClapClap

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mart-2009 Saat 12:35
 Bugun İzmirde Güney Deniz Saha Komutanlığı Yenikale'de Çanakkale Zaferinin 94. yıldönümü özel damgası vurulacak fakat gidemiyorum. Cok isterdim damgayı burda sergilemeye ama malesef oladı işte. :) Belki başka bir filatelist bizlerle paylaşır bu damgayı :) Merak içindeyim.
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2009 Saat 17:52
Merhabalar,

Filatelist arkadaşlarımızın bir çoğu PTT'nin özel gün damgalarını kaçırmaktadır. Genelde geç duyrulduğu için, hazırlıklarımızı yapamıyoruz. Bu başlığı görünce, PTT'nin özel gün damga duyurularını burada paylaşmayı düşündüm.

Sevgilerle,
Ceyhun ALTIN

T.C.

PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Tanıtım ve Pazarlama Dairesi Başkanlığı

Filateli ve Müze Şubesi Müdürlüğü

DUYURU

·         09–11 Ekim 2009 tarihleri arasında “ Dünya Posta Günü”  nedeniyle  “ Anteras Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Halil Sezai Erkut Cad. Asra Sokak. No:1/A Etlik ANKARA” adresinde pul sergisi düzenlenecek olup sergi süresince  “Dünya Posta Günü Pul Sergisi 09–11.10.2009 ANKARA”  ibareli özel tarih damgası kullandırılacaktır.

·         09.10.2009 tarihinde, “Türkiye - Bosna Hersek Ortak Konulu Anma Pulu (Saraybosna)”  konulu ortak anma pulu 0,90 Kuruş bedelle,  bu pula ait ilkgün zarfı 1,25 TL bedelle satışa sunulacak olup, söz konusu ortak anma pulu   tüm PTT Merkez Müdürlüklerinde, ilk gün zarfı, abone sayısı kadar PTT Merkez Müdürlüklerinde satışa sunulacaktır. Bütün filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte “Türkiye Bosna Hersek Ortak Konulu Pul (Saraybosna)”09.10.2009, ANKARA ibareli İlkgün Damga tatbiki “Ulus PTT Merkezi Müdürlüğü –Filateli Gişesi Ulus /ANKARA” adresinde yapılacaktır.

IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::