Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
İlginç Pullar
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | İlginç Pullar
Mesaj icon Konu: Oskar Ödüllü Sinema Sanatçıları Pulları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 151

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Konu: Oskar Ödüllü Sinema Sanatçıları Pulları
    Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:18

Avustralya Posta İdaresi, oscar ödüllü dört sinema sanatçısı anısına hatıra pulları çıkartmış.Bloklar son derece hoş olmuş.Keşke diyorum, zaman zaman alışılmış tema ve konuların dışında bizim ülkemizde de pul, vs. filatelik materyaller yapılsa…

Saygılar…

Mahmut KOÇ.

Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
strPostAds
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:19
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:20
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:21
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:22
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 20:17
Muhmut Bey,
Avusturalya,Yeni zelanda ,Kanada gibi  ülkeler filateliyi çok iyi değerlendiren,nimetlerinden çok iyi yararlanan ülke posta idareleridir.Filatelistlere satacakları şeyi müthiş zenginleştirirler,almasam olmaz hale getiririler.Dediğiniz gibi darısı bizim PTT idaresini başına.

muharrem semerci
IP
dybnr
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 264

Alıntı dybnr Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 20:32
Merhaba Mahmut Bey,

Alışılmış konuların dışına çıkabilmek gerçekten önemli. Tabii bunu yapabilmek için de bir kültür, bir bakış açısı, bir ince düşünce lazım. Burada PTT idaremizin hakkını vermek gerekiyor özellikle son yıllarda ortaya konulan bazı çalışmalar (Dünya Çevre Günü, Garlar, Cam Sanatı gibi) neredeyse oybirliğiyle beğenilerimizi kazanmış halde. Bu arada beğenmediklerimiz ve hatta iller serisi gibi çok eleştirdiğimiz seriler de çıkıyor ama çabaları da takdir etmeliyiz. Elbette yeterli değil, elbette çok daha beğenilen filatelik ürünler çıkartılabilir. Daha iyiye ve daha güzele yönelen yolda çalışmaların devamını temenni ediyorum.  

Bu arada pulları çok beğendim. Gerçi Oskar almış olmak kriter midir? Ödül kazanan filmlerin genel olarak seyir zevki olduğu doğru ama bu filmler ve ödüllerin neye göre verildiği de çoğu zaman da tartışılır. Şunu demek istiyorum: Belki Oskar alan filmimiz varsa da oyuncumuz yok ama zaten Oskar ödülleri ve onları verenler umurumda değil... Bizim çok başarılı sanatçılarımız, yazarlarımız, bilimadamlarımız var ve en son meşhurlar serimiz yanlış hatırlamıyorsam 2002'de; sinema konusu ise Selvi Boylum Al Yazmalım ile 2006'da idi. (Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın lütfen). 2009 yılı emisyon programında Aralık 2009'da 2 valörlü Türk Meşhurları konusu yer alıyor ama elbette benim kastettiğim daha geniş seriler, bloklar, filatelik materyaller...

Ailelerin telif talebi gibi bir ihtimali aklımın ucuna bile getirmek istemiyorum, isteyen olursa da onun pulunu basmayız ama bugünkü baskı kalitesi ve teknoloji ile yeni bir meşhurlar serisinin (ya da bir tiyatro/sinema konusunun) zamanı gelmiş gibi görünüyor. 

Saygılarımla,

Deray Yabaneri
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 21:36

Deray Bey kesinlikle doğru söylüyorsunuz; eminim ki bir çoğumuzun dile getirmek istediklerini bir kaç satırla özetlemişsiniz.P.T.T.'mizin son bir kaç yılda yaptığı güzellikler tabii ki ülkemiz filatelisinin geleceği açısından son derece önemli yaptırımlar konumunda.Lakin (dönüp dolaşıp aynı şeyleri konuşuyoruz ama, söylemeden geçemeyeceğim) öğrenmişiz bir kuş, kelebek, köprü, yapılar, vs.. Dünyada ele alınabilecek o kadar farklı temalar var ki; uzay bilimleri, teknolojik konular, müzik sanatı, Anadolu'da halen yapılmaya devam edilen bakır, taş gibi maddelerin işlenmesinin ele alındığı konular, vs...

Umutla ve sabırla beklerken bu konuda üzerimize düşen bir şey, yapmamız gerekenler var ise, ne yapmamız gerektiği konusunda bizden çok daha muhasır tecrübelere sahip olan değerli büyüklerimizin yönlendirmelerine her zaman açık olamamız gerekmekte.

Saygılar…

Mahmut KOÇ. 

IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 22:41
İyi akşamlar,
Bazı ülkeler ekonomik silahları çok iyi kullanıyor. Bunlardan biri de pul. Rap, rock söylesin, film artisti olsun bizde bile fan kulüpleri var. O kişii ile ilgili pul yapın bakın ne satarsınız. Bu aynı sakızdan, şekerden çıkan kartlar gibidir. Ama ulaşılması çok daha kolaydır ve müthiş para kazanır PTT. Keşke menkullerimizi gayrımenkullerimiz kadar değerlendirebilsek.

saygılar,
Olcay Arısoy

Düzenleyen filatelist - 08-Şubat-2009 Saat 22:43
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
Ozan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 307

Alıntı Ozan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Şubat-2009 Saat 00:20
Her biriniz cok güzel ince noktalara değinmişsiniz.  Bana da hep Ptt'nin Emisyondaki pul sayısı az geliyor. Bilemiyorum zaten ne kadar talep var ki ne basalım diyebilirler ama bu pulculuğu özendirmek icinde sadece milli eğitime yüklenmemek lazım. Mesela MEB Pulculuk kollarını yeniden aktif hale getirdi ama Ptt buna destek icin ne yaptı ya da ne yapacak?(belki yapmıştır ;) ).  Örnek olarak her okula basılan pullardan bedava 10ar kopya yollasın. :) Hatta bedava dagıtılsın ögrencilere pullar. Amanın! Konuyu nereye kaydırdım. :P Pardon kestim. :)

Saygılarımla,
Ozan SARI
S.Ozan SARI - İzmir - 23 \ 04 \ 1977
Filatelik Blog - Çocuk Kitabı Çizeri
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme