Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Filateli Dernekleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   12 Sonraki >>
Yazar Mesaj
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2010 Saat 14:33
Ankara'daki bu derneklerde tabiki faaliyet var. Size www.vedatduman.com adresinden ulaşabileceğiniz Vedat DUMAN bey'i önerebilirim. Filateli, nümismatik ve diğer koleksiyonlar konusunda gerçekten bilgi ve deneyim sahibi bir kişi. O sizi filatelik ve nümismatik müzayedeler, pul satışı ve çevredeki dernekler konusunda bilgilendirecektir.

Kolay gelsin,
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
poloturk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 169

Alıntı poloturk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2010 Saat 21:02
Merhabalar,
Muzaffer bey haklısınız biraz sessiz kaldık ama siteyi sürekli takip ediyoruz. Ceyhun bey konusuna gelince, sizinde dediğiniz gibi bisiklet söz konusu olunca 2. sıraya itildi filateli  .

2010 biraz sönük geçti ama umarım 2011 de telafi ederiz. Şuan görünen geleneksel 23 Nisan sergimiz var. Dernek üyemiz Dr.Aygen beyden Antalya tıp fakültesinde de 2011 yılında bir sergi organizasyonunun yapılacağı bilgisini aldık bizde dernek olarak elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.
Uzun zamandır Antalya’ya kitap fuarı istiyoruz, 2011 de bu fuar gerçekleşirse dernek olarak fuar organizasyonunda yer almak için çalışmalarımız olacaktır.

Ceyhun beyin dediği gibi, her şeye rağmen 5-10 kişi derneği ayakta tutmaya çalışıyoruz. Diğer arkadaşlarımızda sadece mektuplaşma gününde 15-20 zarfı postaya vererek filateliye kan vermeye çalışıyor, bu arkadaşlarımızda arada bir derneğe bekleriz.

Saygılarımla,
Tuncay Dolgun
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Aralık-2010 Saat 21:15
Yani Muzaffer Bey'de burda şahitlik edecektir sanırım bana, fakat inanın siz Antalya'da bizden çoksunuz Wink. Öyle değil mi Muzafer Bey. Biz burda etkinliklerde topu topu 5 kişi bir araya gelebilirsek mutlu oluyoruz. Hele ki burda aktif olarak bu işin belkemiği görevini üstlenen Erdoğan Şen (ki kendisi İstanbul dışında olmasına rağmen tüm İstanbul etkinliklerinde başrolde), Muzaffer Arda (ki o da okullarda filatelik çalışma değince üstüne kimse tanımam) ve Ümran Polat Hanım (ki tüm gayretiyle eğitim ve dernekleri aktif görev alanları haline getirmiş durumda) bizim İstanbul'un neferleri. Onlar olmasa zaten burda da durum oldukça vahim olacak gibi geliyor bana. Kendilerine müteşekkiriz ve içten çabaları için teşekkür ederim.
Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 14-Aralık-2010 Saat 21:17
Tunç Işın
IP
erkin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 111

Alıntı erkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2010 Saat 11:58
Orjinalini yazan: yvc140

Saadettin bey,
Ben yarı Bodrum'da yarı Konya'da yaşayan bir filatelistim. Eğer konya'da bir dernekleşme, etkinlik vs. olursa seve seve katılırım. Bence Konya'da filateliyle ilgilenen ya da ilgilenecek çok insan var. Eğer öncülük edecek olursak bu kişiler ortaya çıkacaktır. Ben 17 Aralıkta Konya'da olacağım. O gün bildiğiniz gibi Mevlana haftası etkinkileri çerçevesinde özel tarih damgası kullanılacak hem de pul sergisini gezeceğim. O gün arzu ederseniz tanışırız, görüşürüz.
Saygılarımla

Yalçın Bey selamlar,
planımızda bir değişiklik olmazsa yarın saat 14.00 de kültür merkezinde olacağız.Orada tanışıp dernekleşmeyi konuşuruz.Telefon numaramı gönderdim,görüşmek üzere..
Tansel Erkin
Konya
Cumhuriyet,KKTC,Tıp Tarihi koleksiyonu.
IP
yvc140
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 102

Alıntı yvc140 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2010 Saat 12:06
Selamlar,
17 Aralıkta Mevlana Haftası nedeniyle uygulanan damga günü Saadettin bey, Tansel Erkin, Ahmet Sergi ile bir araya geldik. Yılbaşından sonra büyük bir ihtimalle Konya'da filateli derneğini hayata geçireceğiz. PTT Konya başmüdürü, Saadettin beyin girişimiyle diğer iki arkadaşımızla birlikte ziyaret edilmiş ve konuya sıcak yaklaşıldığı bilgisini bana verdi (şehir dışında olduğum için katılamadım). Saadettin beyden önce davranarak yazdığım için kusura bakmasın kendisi daha detaylı bilgiler verecektir eminim.
Saygılarımla

Yalçın Kahramanlar
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 796

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2010 Saat 15:52
Merhaba arkadaşlar,

28.12.2010 Salı akşamı saat 17: 30'da İstanbul Filatelistler Derneği'nde hep birlikte yeni yıl kutlaması yapılacaktır. Sitemiz üyelerinden dernek üyesi olsun olmasın tüm arkadaşlarımızı derneğimizin kutlamasında görmekten memnuniyet duyarız.

saygılar
Muzaffer ARDA
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2010 Saat 16:29
Merabalar Muzaffer Bey,

Ben İstanbul Filatelistler Derneği'ne üye olmak istiyorum. Nasıl bir süreç işliyor acaba? Ne yapmamız gerekiyor?

Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2010 Saat 17:07
Merhaba,

dernek üyeliği ile ilgili detaylı bilgiyi ve başvuru formunu aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

Muzaffer

http://www.istanbulfilateli.com/uyelik.html
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2010 Saat 17:58
İstanul Filateli Derneğinin yılbaşı kutlamasından birkaç fotoğraf:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us