Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Hatay - Sancak D'Alexandrette Antiyeleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   9 Sonraki >>
Yazar Mesaj
cliors80
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4

Alıntı cliors80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2010 Saat 02:33
Selamlar Cuneyt Bey,

Soyledikleriniz mantikli geliyor. Umarim alan kisi pullari hakkini verir :)
Bu arada ayni kisi cogu lot satislarinda surekli 1 numara, malesef cogundada ben 2 numara :D 
Allahtan adam ara sira gozukmuyor ortalikta yoksa hic bisey kalmicak bana. :)

saygilar
Rasit
IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 800

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2010 Saat 17:32

Merhabalar Raşit Bey,

Dönem dönem ebayde tam bilinçli olmayan alıcılar ortaya çıkıyor bir süre böyle her şeyi en yüksek peyleri vererek aldıktan sonra ortalıkta görünmez oluyorlar. Bu koleksiyonu ve halen ebayde benzeri alımları yapmaya devam eden kezfez kod isimli kullanıcı sanıyorum Ermeni asıllı bir Amerikalı. Katalog fiyatlarını bilmiyor veya bunlar ile fazla ilgilenmiyor, bütün yaptığı auctionsniper, ezsniper vb. ebayde son dakikada sizin adınıza pey veren internet sitelerinden birinde yüksek pey vermek. Böylece en son pey verenin bir üstünde pey ile arttırmayı kazanmış oluyor.

Ne kadar akıllıca bir usul olduğundan emin değilim, ama netice olarak kazanan bir taktik. Zaman zaman bizim açıkarttırmalarda da böyle alıcılar oluyor, bazı arkadaşlar üzerine giderek bu kişilerin alım maliyetlerini yükselterek eğleniyorlar.

Ben aynı lot için kendi kullandığım tetikçi site olan ezsniper sitesine son fiyat olarak yüz elli Amerikan doları vermişim. Onun için ezsniper benim adıma teklif bile vermemiş, pey verenler arasında adım bile görülmüyor. Ama Bay Jack beş yüz dolar verip o lota sahip olmuş!!!

Size ve site üyesi arkadaşlarımızın hepsine önerim açıkarttırmanın psikolojisi ile yüksek peyler vermekten kaçınmak. Bunun için katalog fiyatları ve tecrübelerinizi temel alan gerçekçi bir son fiyat belirledikten sonra bu fiyatı tetikçi siteye girmek ve daha sonra bir daha arttırma bitene kadar o ürün ile ilgilenmemek bence en doğru yöntem.

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2010 Saat 09:24
Evet, arkadaş sadece ticari mantıkla hareket ettiğinden  normal değerin çok çok üzerinde bir fiyatla satmaya çalışacak. Kimse almayıncada atıl olarak kalacak. O kişi ile bir iki defa yazıştım ama dediğim gibi oldu.
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
utalay
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 382

Alıntı utalay Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2010 Saat 12:56
Merhabalar,

Kezfez isimli alıcı Cüneyt beyinde belirttiği üzere Ermeni asıllı bir Amerikalı ve kendisiyle 3-5 defa karşı karşıya geldik e-bay deki açık arttırmalarda ve eskiden sniper kullanmıyordu ve ama şu anda Cüneyt beyinde belirttiği gibi kullanıyor.Fakat Cüneyt beyden şu noktada ayrılıyorum bu kişi ve 2-3 tane daha Ermeni asıllı Amerikalı alıcılar özellikle Osmanlı posta tarihi ile Ermeni tarihi arasında ciddi çalışmalar yapıyorlar ve bir keresinde Kezfez isimli şahısın da pey verdiği fakat bende kalan 3 adet Osmanlı antiyesi için özel mesaj atıp bu üç antiyenin kendisi için çok önemli olduğunu ve üniversiteki bir tez çalışması için kendisine gerekli olduğunu benim takdir edeceğim bir fiyata antiyeleri kendisine satmamı istediğini belirtti ve ben cevap bile vermedim çünkü yapılan bu tipteki tez çalışmalarının neler olduğunu kestirmem hiç güç olmadı benim için.Bir başka Ermeni asıllı Amerikalı alıcı olan ve ismi sanıyorum Semerci123 olan alıcıda lazım olan materyalleri kaç para kaç para alıyor.Bu sefer ben bir arttırmada istediğim Osmanlı antiyelerini ona kaptırınca ingilizce bir mesaj atıp mealen kaça mal olduğuna ve değerinin çok üstünde pey veriyorsunuz ve herşeyi almak istiyorsunuz bu hiç etik değil diye şikayetçi olayım dedim ve kendisinden hemen çok güzel bir Türkçe ile hiç unutamadığım bir mesaj aldım demiştiki Sırça köşkte oturan başkalarının camına taş atmamalı burada size mal yok.
Bende o aralar bunu gurur meselesi yapıp bayağı intikamcılık için uğraşmış ve aldığı herşeyin ona pahalıya malolmasına yol açmıştım ama artık uğraşmıyorum ama onlar sabırla devam ediyorlar ve satın alma kazalarına uğramamak içinde sniper kullanıyorlar.
Diyeceğim bu bir biliçsizce staın almalar değil tam tersi bilinçli satın almalarla gerçekleşen olaylardır ve kataloğ fiyatları onlarca gayet iyi biliniyor fakat amaçları için fiyat önemsiz hale geliyor.

Bu yüzden sniper uygulamasında gerçekten almak istediğiniz parçalara bazen çok ama çok yüksek fiyatlar girilebiliyor ve girilmelidir.Yazımı yeni yaşanmış bir örnekle bitirmek istiyorum.İsmini burada yazmıyacağım bir Türk koleksiyoner arkadaşımız bir Osmanlı zarf üzerindeki çok nadir bir damgaya 2300 dolar a sahip olabildi ve son saniyeye kadar ürün fiyatı sadece 9,99 dolardı iki sniperci karşı karşıya geldi ve diğerinden daha yüksek yazan yine çok yüksek bir fiyata bu ürünü almış oldu.
Saygılarımla
Ufuk TALAY
IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2010 Saat 20:45
Değerli Türkfila Üyeleri,

Bir müzayedede İskenderun postahanesi resimli bir kartpostala rasladım, sizlerle paylaşmak istedim.

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2011 Saat 08:45
Değerli Türkfila Üyeleri,

Ebay açıkarttırma sitesinde hatalı baskı pullar ile hazırlanmış bir zarfın satışa çıktığını gördüm. Hatay Devleti haritalı 10 k pul ve aynı pulun ilhak üstbaskılı pulların her ikisinde mavi baskı eksik, Akdeniz beyaz LOL renkte olmuş. Diğer ilhak üstbaskılı pulda ise üstbaskı pulun arkasına yani ters tarafa yapılmış gibi görünüyor, aynı şey 50 sant pul içinde geçerli sanıyorum. Diğer pullarda baskı hataları varmı diye baktım ama bulamadım.

Zarfı hazırlayan ayrıca Suriye uçak pullarıda kullanmış ve zarfı Hatay Devleti'nin var oluşunun son günü olan Türkiye Cumhuriyeti'ne İlhak ettiği gün damgalatmış.

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2011 Saat 09:36
son derece önemli bir tarihi vesika. Hatalı pullardan hazırlanmş oması ise zarfa farklı bir çekicilik katmış.Cüneyt Bey'e teşekkürler.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2011 Saat 12:36
Cüneyt Bey, bu pulların bu şekilde kullanılması mı daha uygun ve filatelik kazanım olmuş, yoksa yapıştırılmadan saklanması mı daha değerli ve anlamlı olurdu? Sizin fikrinizi almak isterdim.

Selam ve saygılarımla...
Tunç Işın
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2011 Saat 15:58
Çok yüksek bir fiyat ile satışa sunulmuş. Bir de teklif seçeneği var. Gerçekten eşsiz bir obje.

Düzenleyen Gebirgsjager - 10-Ocak-2011 Saat 15:59
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
tete
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı tete Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ocak-2011 Saat 22:57
Orjinalini yazan: Cüneyt

Zarfı hazırlayan ayrıca Suriye uçak pullarıda kullanmış ve zarfı Hatay
Devleti'nin var oluşunun son günü olan Türkiye Cumhuriyeti'ne
İlhak ettiği gün damgalatmış.

merhaba,
acemilik sanırım. tam anlayamadım. pulun üzerinde ilhak tarihi 30-6-1939 yazmakta. posta damgası 22-7-39.
yani zarf Hatay devletinin son günü değil. 22 gün sonra hazırlanmış oluyor. birde 2 pul hariç tüm pullar geçersiz olması gerekiyor bana göre. (ilhaktan sonra bu seriler kullanılabildiyse başka tabi :D )

saygılarımla,
Tahsin,

Düzenleyen tete - 10-Ocak-2011 Saat 23:06
IP
<< Önceki Sayfa   9 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme