Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul Müzayedeleri
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Pul Müzayedeleri
Mesaj icon Konu: Gittigidiyor ve filateli. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
vatansever
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6

Alıntı vatansever Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2007 Saat 22:10
Ben Norveç damgasız pulları topluyorum.Gittigidiyor'da,özellikle blok olarak,çeşit çok.O yüzden şu an bence gittigidiyor alanında rakipsiz...
Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan,halkını esir eden,içerideki cephenin suskunluğudur.
Atatürk

"Biz bu vatanı karşılıksız sevdik!"
IP
msungun
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30

Alıntı msungun Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Ekim-2007 Saat 21:32
Merhaba,
Aradan epey zaman geçti ama bu aralar forumu sık takip edemediğim için yeni cevap yazabiliyorum. Uzay Bey'in paylaştığı bilgiler son derece yararlı, "tecrübeyle öğrendiklerim" kısmındakilerin bir kısmını ben de yaşadım.
Yıllar itibariyle fiyat yüzdeleri kısmında bazı seriler bu yüzdelerin oldukça dışına çıkabiliyor. Örneğin ilk aklıma gelenler 1940 sonrasındaki bloklar. Bu tip serilerde Uzay Bey'in de bahsettiği gibi takip edip ortalama ne kadara gittiğini öğrenmekte ve ona göre hareket etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.
Saygılarımla,
Mehmet Sungun
IP
l3attleaxe
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1

Alıntı l3attleaxe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2007 Saat 04:25
Orjinalini yazan: sinan solaklar

Iyi Aksamlar,
Son saniyede Ebay'e fiat vermek icin:
            http://www.auctionsniper.com/
'u kullanabilirsiniz.
Cok iyi calisiyor ve oldukca ucuz
Selamlar
sinan

Bu konu ile bir kac sorum olacak cevaplamanız mumkunmu acaba? Bu site ne kadar guvenılır ve % kac ıle calısıyor acaba?İkıncısı ıse ebay de gızlı teklıf dıye bır mod varmıs bılıyormusunuz acaba?Yanı ben verebılecegım en yuksek parayı verıyorum ama kımse gormuyor son 2 sn kala teklıfım gelıyor eger en yuksekse ben kazanıyorum degılse baskası.
IP
sinan solaklar
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32

Alıntı sinan solaklar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2007 Saat 08:55
Iyi Gunler,
Auction sniper'la yillardir calisiyorum,son derece guvenilir ve simdiye kadar bir problem cikmadi.
Yuzde ile calismiyor,kazanilan muzayede basina fiata oranla sabit bir sey aliyor.5-10 cent gibi bir fiatla basliyor.Sitede eskalasyonu var.
Son saniyede teklif vermesinin yaninda bir baska avantajida muzayede bitmeden verdiginiz teklifi iptal edebiliyorsunuz.Oysa direk teklif yaptiginizda teklifi geri cekmek problem.
Isterseniz cuzi bir ucret karsiliginda  kazandiginiz urunu sigortaliyor.Sizi gecen bir teklif varsa alarm veriyor vs.vs.
Ben cok memnunum.
Ismin gizli tutulmasi konusunu pek anlamadim ama bazi acik artitmalar ''Private Listing''le oluyor burda kimin kazandigi soylenmiyor ve fiat teklifi verenler gorunmuyor.
Selamlar
Sinan
IP
Fatihd
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 229

Alıntı Fatihd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2007 Saat 10:40
Gitti gidiyordansa Türk pulları için e-bay'ı mı tercih ediyorsunuz ve e-bay'dan alışveriş nasıl oluyor? Şu ana kadar e-baydan hiç alışveriş yapmadım. Site üyeleri tavsiye ediyor. E-bay'ın genel alış veriş prensiplerini verirseniz sevinirim. 
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 794

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Aralık-2007 Saat 13:12
Merhaba Fatih Bey,

sitemizin arama motoruna "ebay" yazıp tarattırırsanız bu konuda daha önce pek çok üyemiz detaylı bilgiler vermişti.

IP
Fatihd
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Fatihd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2007 Saat 15:31
Ebaydan alışveriş yaparken eft kullanabiliyormuyuz? Ben gittigidiyorda ürün alırken kredi kartım yok eft ile ödeme yapıyorum. Ebayda bu özellik var mı? Ayrıca pay pal diye bir ödeme metodu var. Bunu anlamadım? Açıklayabilirmisiniz. Selamlar
Fatih
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 407

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2007 Saat 15:50
Ebaydan alışveriş yapabilmek için paypal kullanılacaksa paypal kredi kartından parayı çeker.ayrıca hem ebay a hem paypal üyelikleri ve ebay satıcıları ile sağlıklı iletişim için iyi düzeyde ingilizce gereklidir.Sanıyorum sizin için en iyi çözüm Ürünü almadan önce satıcı ile anlaşarak ürün fiyatı+kargo ücretinin döviz cinsine göre zarf içersinde gönderilmesi olabilir.Ancak bu yol çok sağlıklı bir yol değildir.
IP
Fatihd
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Fatihd Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2007 Saat 17:27
Gitti gidiyorda şarniyerli 1. İzmir Fuarı için 51 YTL verdim. Biraz kafam karışık linki veriyorum. Sizce bu ürün bu fiyat eder mi? Ürün güzel mi? Ürünün bitmesine az kaldı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=7078793

Düzenleyen Fatihd - 06-Aralık-2007 Saat 17:29
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 407

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Aralık-2007 Saat 19:37
Ürüne baktım.Ürün aslında güzel görünüyor ancak arkasının durumu yani zamk kondisyonu nasıldır bilinmez.önceden mesaj yazarak arkasının resmini isteseydin iyiymis.şayet şarniyerli biriktiriyorsan bu seviyelerdeki fiyat uygun görünüyor zaten şarniyelsiz katalog fiyatı 850 ytl civarı görünüyor.en değerli pul alttaki üç pul.bu pullarda (diğerlerindede bazı pullarda var) sol alt köşe danteli yok.gerçi o kadarda önemli değil gibi ama tamamen kusursuz olsa daha iyiydi.normalde mnh kolleksiyonu için alınacak mnh pulları olsaydı bu hussus için tekrar düşünmek gerekirdi çünkü pul üzerindeki küçücük bir nokta dahi hasar yada problem olsa kolleksiyona girmez normalde.
alınırmı alınmazmı bilmem ama ben olsam sanırım almazdım çünkü ister istemez gözüm olmayan dantellere takiliyor(belkide üzerine katlanmıştır bilemiyorum bunlarıda sormak gerekirdi gerçi katlıysa bile bu kat yerinin durumuda önemli çünkü pul defter içinde yer değiştirirken kat yeri düzeltilip yerleştirirken tekrar katlanması çok olmuşsa en ufak müdahalede kendi kendine bile kopabilir) ve 25 valörlü pul resmi merkezden biraz kaymış .ayrıca şarniyerli olması demek zamkının kusurlu hatalı vb. şeyleri kaldırır anlamına gelmez böyle pullarda mnh gibi kusursuz olmalı sadece şarniyel yada şarniyel izi olmalıdır bu yüzden arkasının kondisyonu önemli. karari sen ver derim.
eğer damlı sensen ve senin teklifi geçtilerse biraz daha beklemekte uygun olabilir.Aynı fiyatta bulabilirmisin bilmem ve tirajı oldukça düşük ama çok daha iyi kondisyonda olanları bir gün mutlaka karşına çıkacaktır.Sabırlı olmakta ve en iyi kondisyonda olan pulları kolleksiyona katmakta, son saniye acele karar vermektense artısı eksisiyle iyice değerlendirmekte her zaman fayda vardır.

Düzenleyen namtha - 06-Aralık-2007 Saat 20:10
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma