Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Balkanfila Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yazar Mesaj
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 406

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2007 Saat 13:41
Bencede bir sergi amblemi belirlenmeli ve afişlerde,madalya ve belgelerde,ürünlerde tüm sergi ile ilgili faaliyetlerde bu amblem kullanılmalıdır.bu konuyu düşününce ilk olarak bir fransız pulu aklıma gelmişti.
Belirlenecek amblem bu resimdeki tarzda filateliyle ilgili figürler kullanılmalı ve mutlaka profesyonel bir grafiker ile dizayn edilmelidir.Hoş bundan önce türkiyede yapılan sergilerde amblem olarak 1931 20 ekim ikinci balkan konferansı pulundan esinlenerek bir harita üzerinde kökleri balkan ülkeleri üzerinde bir ağaç kullanılmış.

Bu istikrarlı bir şekilde üç sergidede ufak değişikliklerle kullanılmış.Bu serinin takip edilmesi de hoş olabilir. bunun yanında mutlaka medya kuruluşları vasıtasıyla duyurunun etkin şekilde yapılması sağlanmalıdır.Sergi esnasında dernek yada isfila gibi şirketler canlı müzayedeler yaparsa sergiye ayrı bir renk katılacaktır.filateyle çok ilgisi olmayan insanlar canlı bir müzayedeye katılarak bir ürün alma heyecanını yaşaması hoş olacaktır.girişte verilecek bir broşörle sergide madalya veriliş sistemini çok detaya kaçmadan kısaca tanıtan bilgiler olmalıdır bu sayede gezenler az çok hangi noktalara dikkat edeceklerini öğrenirler daha bilinçli gezerler.Sergi ile ilgili kitap ve cd ler hazırlanabilir.kitap ve cd ler içersinde katılımcıların sergileri, bilgiler vb. bir çok şey konulabilir.Sergi ile ilgili bir internet sitesi kurulabilir.
Örnek sergi sitesi
burada yunanistanın bir sitesi örnek olarak görülebilir.
Burada tüm faaliyetlerin daha sağlıklı yapılabilmesi için mutlaka çok sayıda sponsor bulunmalıdır.Umarım başarılı bir sergi olur ve güzel bir başlangıç sayarak çok daha büyük organizasyonlara türk imzasını atarız

Düzenleyen namtha - 29-Mart-2007 Saat 22:58
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Nisan-2007 Saat 09:56
Bir dostum odontometre postalamış ve odontometrenin üzerinde norwex '80 milletlerarası pul sergisi yazıyor.Balkan filada da odontometre basılarak ozellikle yabancı misafir ve katilimcilara cok miktarda vermek uzere herkese giriste ucretsiz olarak dagitilirsa cok guzel olur.herkes cevresine bu odontometreleri dagittikca uzerinde bulunacak reklam ve tanitimlarla guzel bir reklam ve tanitim yapilmis olacaktir.
IP
yellowaircraft
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16

Alıntı yellowaircraft Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2007 Saat 08:40
Iyi gunler,
Benim elimde ilginc bi afis var. Daha dogrusu afis ile poster arasi bisey,
1863 2. Baski 20 Para komple kalip(poster). Asagidaki linke bir goz atarsaniz daha iyi anlasilir.

Balkanfila da isimize yarar diyorsaniz size postalayabilirim...

Link:

Saygilarimla
Cenk
IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 335

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2007 Saat 09:49
Değerli dostlar,

Sondan bir önceki İsfila toplantımızdan sonra grup halinde Federasyon Başkanımız Sn. Mahmut Emirmahmutoğlu'nu işyerinde ziyaret etmiş ve başta Balkanfila hazırlıkları olmak üzere, bir çok konuyu tartışmıştık. O görüşmedeki kabul ve niyetlerden biri de federasyonumuzun web sayfasını güncel tutmak ve her filatelistin her yeni güne başlarken, ziyaret edeceği ilk site olmasını sağlamaktı. Hazırlıklar çoktandır tamamlandı, ancak benim de nedenini tam bilemediğim bazı teknik aksaklıklar sebebiyle, site tam olarak hayata geçemedi. Örneğin Balkanfila Bülteni'nin 1. bölümünün yer (disk) darlığından sitenin host edildiği sunucuya yüklenememesi sorunlardan biri.

Geçen hafta yaptığımız görüşmede, Mahmut Bey bazı şeylerin tam olarak oturmamasına karşın sizi bu konudan haberdar edebileceğimi önerdi. Kendisinden Balkanfila'ya yönelik yeni bilgiler de aldım, siteye koymak amacıyla.

Eğer siteye http://www.tfdf.net adresinden ulaşamıyorsanız, http://www.tfdf.net/index.html adresini deneyin. Görüşlerinizi bekliyorum.

Saygılar,
Murat Günsur
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2007 Saat 19:46
Siteyi genel itibariyle güzel buldum.Bahsedildiği üzere sık sık ziyaret edilmelidir.Ancak ana sayfadaki logo balkanfila 'nın logosu olacak ise bu logoyu pek beğenmediğimi belirtmek isterim.Geçmiş amblemlerden esinlenebilir yada filatelik öğeler içeren bir amblem olabilirdi yani çok daha güzel bir amblem olabilirdi.Açılmadığı için bültenlere bakamadım ancak sitenin ingilizce versiyonu ve balkanfila ilgili (yabancı katılımcılar için serginin yapılacağı yerin haritası krokisi ulaşım vb.) daha çok ve ayrıntılı bilgi verilmesi güzel olacaktır.
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Nisan-2007 Saat 20:25
Federasyon sitesi gayet başarılı
Balkanfila amblemide uygun Bu tür etkinliklerin kolay olmadığı bir gerçek İstanbullu dostlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
Erdoğan Şen-Adapazarı
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Nisan-2007 Saat 16:42
Sitede yazılanları okudum hemen dikkatimi çeken bir cümle oldu tedirgin oldum ve taleşa kapıldım Nyese kİ Mahmut Bey'in oğlu ile telefonla görüştüm ve broşürdeki tarihin esas olduğunu öğrendim. sitede yazan başvuru tarihi
''c. Bu formlar ulusal komiserler aracılığı ile en geç 30 Nisan 2007 tarihine kadar Organizasyon Komitesi'nin eline geçmiş olmalıdır. Balkan ülkeleri dışından katılmak isteyen yarışmacılar için de aynı tarih geçerlidir. Bu tarihten sonra hiçbir şekilde katılma formu kabul edilmeyecektir. '' şeklinde idi.
Tlefon görüşmem de bu tarihin 31 Mayıs 2007 olduğunu öğrendim saygılarımla

IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2007 Saat 09:07
Değerli dostlar,

Federasyon Başkanımız Sn. Mahmut Emirmahmutoğlu bize her fırsatta katılımcı ve şeffaf bir yönetim tarzını benimsediğini ve sinerjik çalışmayı önemsediğini anlatmaktadır. Bu bağlamda bazı öngörüler ve planlar vardır. Bunlardan bir tanesi de tfdf web sitesidir. Başkanımız bu sitenin yeniden oluşturulması ve güncel tutulması görevini bana vermiştir. Bana tevci ettiği bu görevi ben, 'biz' olarak algılıyorum ve başkanımızın desteği yanında, trfila üyelerimizin olduğunu peşinen kabul ediyorum. Bu değerli görev, bir isfila toplantısından sonra tfdf yönetim kurulu üyesi Sn. Saadettin Bey'in öncülüğünde Mahmut Bey'in işyerine yaptığımız ziyarette aldığımız genel kabullere bağlı olarak verilmiştir.

Bu görevin trfila'ya verilmesinin ilk olumlu sonuçlarından biri alındı. Saadettin Kayserilioğlu arkadaşımızın dikkatinden kaçmayan ve eski siteden kopyalanarak alınan tarih hatasını hem türkçe, hem ingilizce sayfalarda düzelterek, tekrar yayına soktum. Değişiklikleri görmek için, siteye bağlandıktan ve ilgili sayfalara ulaştıktan sonra, sayfası tekrar 'refresh' etmenizi öneririm. Kendisine ve sayfa hakkında görüş veren diğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Başkanımızla yaptığımız görüşmeye bağlı olarak, bu sitenin amacı şimdilik mümkün olduğunca güncel bilgiler ihtiva etmesi ve Balkanfila için yeterli düzeyde bilgi aktarmasıdır. İçeriğinin ve şekilsel durumunun ideal konumda olmadığı malumumuzdur. Sergiden sonra tekrar yapısal bir değişikliğe gidilmesi ve daha zengin bir site içeriği planlanmaktadır.

Ayrıca sitenin hosting ve iletişim sorunları ile ilgilenerek, her geçen gün biraz daha iyileştirilmesini sağlayan Sn. İsmail Emirmahmutoğlu'na tüm filatelistler adına çok teşekkür ediyorum. Site ile ilgili her şey onun organizasyonunda gerçekleşmektedir.

Katkılarınızı beklemekteyim.
saygılarımla,

Düzenleyen mgunsur - 26-Nisan-2007 Saat 09:17
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Mayıs-2007 Saat 12:24
Değerli Dostlar Bugün Yenada(adapazarı yerel basınında)
Balkanfila ilgili bir yazı yazdım(Her hafta farklı konularda yazı yazıyorum)
Üyelerimiz için yazı metnini koyuyorum
saygılar-erdogan sen

ORTAK BİR DAYANIŞMANIN SİMGESİ

BALKANFİLA XIV
İSTANBUL 2007-PUL SERGİSİ
Hazırlayan:Erdoğan ŞEN

Filateli Kültürünün önemli simgelerinden birisi,farklı ülke insanları arasında dostluk ve
Yakınlaşmayı sağlamasıdır.Cumhuriyetin ilk yıllarında Balkan ülkeleri arasında yapılan
Ortak antlaşmaların pula yansımaları,antlaşmaların zayıflaması,kaybolması karşısında,
filateli içinde bugünlerde dahi aynı heyecanın daha büyük katılımlarla sürdürmesi bu
ortak tutkunun önemini göstermesi açısından düşündürücüdür.
   1931 yılında, Türkiye”de, Yunanistan, Romanya, Yugoslavya, Bulgaristan ülkelerinin katılımıyla İstanbul’da toplanan ikinci Balkan konferansı iki yıl sonra kurulacak Balkan Paktı için görüş birliği sağlanmıştır. İtalya ve Almanya tehlikesi karşısında dört Balkan devleti Yunanistan, Yugoslavya, Romanya ve Türkiye 9 Şubat 1934’te Atina’da Balkan Antantını imzaladılar. II. Dünya Savaşından sonra yeni dengelerin kurulması ile Balkan Antantının önemi azalmıştır,bugün küreselleşen dünyada komşu ülke ilişkileri yeniden önem arz etmeye
başlamış ,bu yönde daha sıkı ilişkiler kurulmaya başlanmıştır.
   Türk Posta tarihi içinde 1931 Balkan Konferansı anısına çıkarılan Dokuz pulluk seri yanında,1937 Balkan Antantı ve 1940 Balkan Antantı serileri ikişer pul olarak bu antlaşmaya
İmza atan dört ülke tarafının posta idareleri tarafından çıkarılmıştır.
   Kısa tanımını yaptığımız konferanslar ve antlaşmalar ve çıkan pullar Balkan ülke filatelistleri(pul koleksiyoncuları)tarafından hem ilgi hem komşu ülke olması bakımından
Önem kazanarak bütün balkan ülkeleri tarafından benimsenmiştir.1965 yılında Bulgaristan”ın
Varna şehrinde Balkanfila Pul Sergisinin 1.si gerçekleştirilmiştir.1966 Yılında Balkanfila II
Pul sergisi İstanbul’da ,1971 yılında Balkanfila III Romanya”nın Bükreş şehrinde gerçekleşmiştir.Cumhuriyetin 50 yılı münasebetiyle Balkanfila IV yine Türkiye”ye verilmiş ve İzmir’de yapılmıştır.1981 yılında Atatürk’ün Doğumunun 100.Yılı münasebetiyle Balkanfila VIII pul sergisi İstanbul Atatürk ve Kültür merkezinde yapılmıştır.Bu sergiye
İlk kez Adapazarı”ndan iki koleksiyoner üç koleksiyonla katılarak 1 Gümüş ve iki Bronz madalya kazanmışlardır.Daha sonra yapılan Balkanfila sergilerinden 1983 Romanya-Bükreş Balkanfila IX pul sergisinde 2 Gümüş ,1985 Bulgaristan-Vratza Balkanfila X Pul sergisine Adapazarı”ndan altı koleksiyonerin katılımı kabul edilmiş(o günkü siyasi koşullar)münasebetiyle koleksiyonlar Türkiye adına hiç gönderilmemesine rağmen bütün iştirakçilere Bronz ve gümüş madalyaları Bulgaristan tarafından gönderilmiştir.1987 yılında
Yugoslavya”nın Novi Sad şehrinde Balkanfila XI pul sergisine Adapazarı”ndan bir koleksiyoner katılmış ve Vermey madalya kazanmıştır.1989 yılında Yunanistan”ın Selanik
Şehrinde yapılan Balkanfila XII Pul sergisine Adapazarı”nda iki koleksiyon katılmış bir vermey ve bir gümüş madalya kazanmışlardır.1991 yılında Romanya”nın Bacau şehrinde
Yapılan Pul sergsine bir koleksiyon katılarak Gümüş madalya almışlardır.Kısa bir filatelik öz geçmişi olmasına rağmen Adapazarı”lı koleksiyoncular 1981-1991 yılları arasında yapılan
Balkan ülkeleri pul sergilerinde toplam 14 madalya kazanma başarısı göstermişlerdir.
Bu yıl BALKANFİLA XIV 2007 Pul Sergisi, Ulaştırma Bakanlığı'nın himayesinde, Posta ve Telgraf Teşkilat Genel Müdürlüğü ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilmektedir.
BALKANFİLA XIV 2007 Pul Sergisi, 28 Ekim – 03 Kasım 2007 tarihleri arasında İstanbul – Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi' nde düzenlenecektir.Balkan ülkelerinin katıldığı Balkanfila XIV 2007 Pul sergisi FEPA desteğinde olup, sergide FIP genel kuralları ile BALKANFİLA XIV 2007Sergisi Organizasyon Komitesi'nin özel kuralları geçerli olacaktır.Balkan ülkelerinde ikamet eden tüm pul koleksiyoncuları (Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Makedonya,Romanya, Slovenya, Sırbistan, Yunanistan ve Türkiye) Balkanfila XIV 2007- Pul Sergisi' ne katılabilirler. Balkan devletlerinden birinde oturmayan , fakat katılmak isteyen koleksiyon sahipleri ayrı bir sınıfta sergiye katılabilirler. Ancak bu koleksiyonların Balkan konusu ile ilgili olmaları gerekmektedir.
   Sergiye katılım için müracaatlar 30 mayıs 2007 günü sona ermektedir.
IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mayıs-2007 Saat 09:12
Merhaba Erdoğan Bey,

Filatelinin aslında tarih ve yaşam ile iç içe olduğunu ve tarihsel olaylardan bağımsız düşünülemeyeceğini gayet başarılı şekilde anlatmışsınız.

Ayrıca Istanbul, Ankara ve Izmir gibi muhtemelen en fazla filatelist sayısına sahip metropollerin gazetelerinde filateli ile ilgili herhangi bir ibare dahi yer almazken, Adapazarı'nın müzevazi bir gazetesinin filatelik yazıya yer vermesini ve bunu hepimiz adına çok iyi değerlendiren arkadaşımızı alkışlıyorum.

Saygılar,
Murat Günsur

Düzenleyen mgunsur - 08-Mayıs-2007 Saat 09:14
IP
<< Önceki Sayfa   6 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme