Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: KOLLEKSİYON OLUŞTURURKEN Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
DARLINGTON
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 123

Alıntı DARLINGTON Cevaplabullet Konu: KOLLEKSİYON OLUŞTURURKEN
    Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2008 Saat 15:03
Ben kolleksiyonumu oluştururken kendime seçtiğim temada aşağıdaki yolu izliyorum.
- İLK GÜN ZARFI
- PUL
- POSTA KARTI
- Beyaz bir A-5 kağıdına yapıştırılmış pul ve pulun üzerine ve açığına damga vurduruyorum.

Benim burda ki problemim, kağıdın üstüne yapıştırdığım pulun bu şekilde kolleksiyona katmamadaki amacım damgalı hissini uyandırmak istemem. Acaba bu yanlış bir yol mu? Bunu öğrenmek istiyorum.

strPostAds
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2008 Saat 15:34
beyaz kağıt üzerine pul yapıştırıp filatelik veya posta damgalarını tatbik ettirmeniz yerine,
pulları  mektup zarfları üzerine yapıştırarak,filatelik veya posta damgası ile damgalama işlemi sonrası bu zarfın adresinize taatütlü olarak işlem görüp adresinize postalamanız sunucu oluşan zarf  kolleksiyonununa değer katacaktır,en makbul olanıdır,İlkgün zarflarında genelde bir taahütlü ücretini karlşılayacak miktarda  pul bulunur,bu ilkgün zarflarının ilkgün taahütlü olarak adresinizeveya bir adrese taahütlü olarak postalarsanız,ilkgün zarfı daha gerçekçi olacaktır.

muharrem semerci

Düzenleyen muharrem - 09-Nisan-2008 Saat 19:43
IP
DARLINGTON
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı DARLINGTON Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2008 Saat 16:06
Desenize 2008 senesinde boşa kürek çektim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Düzenleyen DARLINGTON - 02-Nisan-2008 Saat 16:06
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2008 Saat 17:26

Kendi düşüncenize göre hazırlamış olduğunuz şeyler geçersizdir demek istemedim,onlarında kolleksiyonda Yararı olur.bu konuda mektup zarflarından yararlanmak usul olarak daha yararlıdır, örnek olarak bir mektubu zarfa koymadan bir adrese gönderemediğimize göre sizin kağıt üzerine pul yapıştırıp filatelik veya normal posta damgası ile damgalattığınız ürünün görselliği güzel olmakla birlite posta usulünce inandırıcılığı düşüktür,Bir pul serisinin damgalısını veya filatelik damgalasını elde etmek için zarflara pul yapıştırıp postada kullanmamız gerçekçidir.

muharrrem semerci

Düzenleyen muharrem - 02-Nisan-2008 Saat 17:27
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Nisan-2008 Saat 06:11
Necdet Ogün Abacı
Kardeşim,öyle hemen üzülme hiçde boşa kürek çekmiyorsun ve çekmedin.Düşüncendeki arılık ve samimiyetle yoluna devam et,önemli olan düşünerek hareket etmeniz ile bunu
hayata geçirmeniz.Hangimizin yaptıklarında kusur yok ki
yeterki düşüncenizin ufkunu kısmayın ortaya konan düşünceleri analiz edin en iyi nasıl ortaya çıkar bunu tasarlayın.Beyaz kağıtlar üzerindeki damgalar gayet güzel
birer fragman olur ve koleksiyonunuza renk katar.Koleksiyonlarda bazan çok pullu zarflar R/T ler
görsel olurken bazan tek pullu sade zarflar önem arz eder.Filateli sevgisi,düşünceleriniz genişledikce üreteceğiniz koleksiyonlarda büyüyecek yeterki bunda
asla aşırıya kaçmadan ekonomik açıdan sıkıntıya düşecek düzeye düşmeden sabırla yürüyün gelecekte filatelimiz
sizler sayesinde yüzyıllar sonrasında da izler bırakacaktır.
en derin sevgilerimle
erdogan sen-adapazarı

Düzenleyen esfila - 03-Nisan-2008 Saat 06:12
IP
DARLINGTON
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı DARLINGTON Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Nisan-2008 Saat 13:22
Açıklayıcı ve bir başka konudaki Cüneyt Bey' in tamamlayıocı bilgileri benim sorumu cevaplayıcı nitelikte, herkese teşekkür ederim.

Düzenleyen DARLINGTON - 08-Nisan-2008 Saat 13:24
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::