Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Makaleler
 Tr Filateli Forumları | Ana Başlıklar | Makaleler
Mesaj icon Olay: Trfila Anket 1 - Olayın Tarihi: 23-Aralık-2007 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Anket Sorusu: Size göre 2007 yılı filateli açısından nasıl bir yıl olarak geçirildi?
Anket Seç Oylar Anket İstatistikleri
6 [11,76%]
11 [21,57%]
1 [1,96%]
9 [17,65%]
24 [47,06%]
0 [0,00%]
Bu ankete oy veremezsiniz

Yazar Mesaj
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 405

Alıntı namtha Cevaplabullet Takvim Olayı: Trfila Anket 1
    Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2007 Saat 00:39
Anketler ile hem katılımın artacak olması hemde genel eğilim ve düşüncelerin belirlenmesi açısından güzel olacağını düşünüyorum.
şu anda ilk anket olduğu için altına çeşitli düşünceler yazılacaktır ancak bunun yukarıdaki anketin konusu ve içeriği dışında düşünce ve öneriler olmasını ve daha sonraki anketlerde ise altına yazı yazılmadan sadece oylama ve sonuç bölümlemelerinin olmasını şahsen isterim.
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2007 Saat 19:46
Muzaffer Bey'in anket konusunda yeni bir pencere açmış olmasını olumlu karşılıyorum. Daha pek çok konuda anketler açılabilir arkadaşlarımızında ankete katılmaları gereklidir. saygılarımla
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 790

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Şubat-2008 Saat 09:21
Merhaba,

Arkadaşımızın yazdıklarını uzun süredir düşünüyorum, ancak benim açımdan vakit yaratmak sorun oluyor. Bu konuda belki br kaç arkadaşımdan yardım isteyebilirim.

Hedefim;

1. Forumlar altında kaynayan çok değerli yazılar var, bu yazıları makale formatında kalıcı dokümanlar arasına koymak,

2. Takas başlığı altında 1 ayı geçen ilanlarla özel mesaj kutularındaki 2 ayı geçen mesajların otomatik silinmesini sağlamak,

3. Forumlarda güncelliğini ve işlevini yitirmiş yazıların öncelikle cevaba kapatıp belli bir süre içinde de silinmesini temin etmek.

Bu konudaki uyarınız için teşekkür ederim. Ancak şu sıralarda siteye teknik destek alma konusunda sıkıntı yaşıyorum. 2 arkadaşımın gönderdiği çok güzel pdf formatında 2 makale var, ancak ben bunları bile 2 aydır yayınlayamadım. Umarım her şeyi kısa sürede yoluna koyarım.

Saygılar

Muzaffer ARDA

IP
panzehir39
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11

Alıntı panzehir39 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2008 Saat 12:46
BÖYLE BİR ANKETİN KESİNLİKLE OLUMSUZ BIR SONUÇ DOĞURACAĞINA ŞAHSEN İNANMIYORUM.YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BU ANKET DOLAYISIYLA SİZİ TEBRİK EDİYORUM.
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 405

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2008 Saat 00:27
Forumumuzdaki anket bölümünü daha aktif tutmamız gerektiğini düşünüyorum.pul dizaynları,filateli servisinin algılanışı,filateli dallarına olan ilgi ve eğilim,yayınların değerlendirmesi,ptt uygulamalarının değerlendirmesi,yapılan sergi ve organizasyonların değerlendirmeleri vb. pek çok yeni soru ile üyelerin düşüncelerini derli toplu bir araya getirmek yön verici ve sağlıklı olacaktır.
IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 335

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2008 Saat 12:53
Merhaba,

Anket konusuna işlerlik kazandırma görüşüne katılıyorum. Örneğin her emisyon dönemi sonunda (yaşadığımız günlerde olduğu gibi), emisyonun en güzel pulunu (hatta en kötü pulunu) seçebiliriz. Bir boyutuyla ptt idaresi için yönlendirici de olacaktır. 'En güzel pul yarışması' 70'li yıllarda yapılan bir yarışmaydı. Eğer yanılmıyorsam, bu konuda çıkartılmış bir de özel damga var.

Saygılar,
Murat Günsur
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2008 Saat 15:35
En güzel pul ve en kötü pul yarışmasının olması PTT idarecilerini elbette yönlendirecektir. Bu başlığın bir başka dalıda Ben Olsaydım başlığı altında kişilerin emisyonda çıkmış pulları kendi hayal ve tasarım gücleri ile birleştirerek ortaya koydukları alternatif tasarımlara puanlar vermek şeklinde bir yarışma da olabilir. Özellikle Ozan Bey'in bu konuda bizlere rehberlik edeceğinden hiç kuşkum yok.Belki bazı dostlarımız ya iş işten geçmiş çıkmış bir pulun ardından keşke şöyle olsaydı tasarımı ne işe yarıyacak diyenler çıkabilir. Açıkcası geçen zamanı geriye çevirmez ama ilerleyen zaman içinde yeni tasarımlara ilham kaynağı olabilir düşüncesindeyim.
Selam ve Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Şubat-2009 Saat 17:59
Muzaffer bey merhaba,

Forumun zirvesinde oturunca en fazla rüzgârı da siz alıyorsunuz.Wink

Beniim iki ricam var. Birincisi artık şu anketin 2009'unu yapsak diyorum. İkinci ricam arkadaşlar fasit daireler çizer gibi tartışmalar yapmasalar. Tamam tartışma öğrenme için bir yere kadar gerekli bir şey ama Biz yeniler feyz almaya açız. Eğer bazı gereksiz tartışmaları bırakmazsak değil foruma genç filatelist kazandırmak eskileri bile sıkıntı içinde boğarız. Foruma üye olup da sesi çıkmayan arkadaşlar var. Sanırım çoğu bu yüzden sesini çıkaramıyor. Düşünün ki filateli bayrağını 10-15 kişi tutup ileri gotürmeye çalışıyor kırıp uzaklaşmasına yardımcı olduğumuz her kişi diğerlerinin yükünün artmasına katkıda bulunur. Böyle öncü kişilerin sayısı ne kadar azalırsa bizlerin de ilerlemesi de o oranda yavaşlar.

Sürç'ü lisan ettiysem affola ve yeniliğime verile.

saygılar,
Olcay Arısoy

Düzenleyen filatelist - 08-Şubat-2009 Saat 18:04
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
cengiz_med
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5

Alıntı cengiz_med Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Temmuz-2009 Saat 23:20
Selamlar foruma dün üye olmuştum.Ben 10 yaşımda pul biriktirmeye başladım. Takriben 89 idi sene,2001 senesinde askerlik dönüşü şöyle bir baktım,3 defterimden 2si ni kayıp etmişim.Sanırım çalındı galiba.Bazı arkadaşlarım o dönemlerde sanki büyülenmiş gibi bakarlardı defterlerime.Genelde maddi değerleriyle ilgiliydiler.Ben hiç bu mevzularda olmamıştım ama.Galiba onlardan birileri çaldı diye düşünüyorum hala.
vesselam 3 yıl önce tekrar başladı bu merakım eskisi gibi aktiv değil sanırım.Ailemde veya çevremde benden başka pul biriktiren yoktu şuandada yok.Dün bu forumu çok dolaştım çok yorum okudum.Meğer bazı konularda ne kadar cahilmişim.
Ben hep gelişigüzel pul toplardım ne bulursam görürsem alır koyardım albüme, ne damga ne seri ne antiye özel gün,tema pulları, sürsaj,tet beş ve diğerleri bu terimleri birkaç gündür okuyorum.Bu forum sayesinde benzer sitelerdende haberim oldu youtubedeki videolara falanda baktım.Diyeceğim öncelikle site sahibini sonra diğer üyeleri verdikleri bilgilerden ötürü teşekkürü bir borç bilirim.kendi çapımda ufakda olsa bir iki defter de olsa pul biriktirme sanatını yapmış ve yapıyor olmaktan kendimle gurur duydum ve duyacağım galiba.herkese tekrar teşekkürler,ve kendi alem'lerinde başarılar dilerim.
cengiz T.
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Temmuz-2009 Saat 09:23
Aramıza hoşgeldiniz Cengiz Bey,
Pul tutkusu faydalı bir virüstür. Nerede ve nezaman tekrar ortaya çıkacağı belli olmaz. Genelde çocukluk çağlarında kapılır:) sonra dünya telaşı,tahsil hayatı vs derken birazcık uzaklaşılır. Sonradan bir vesile ile albümler karıştırılır ya da PTT de güzel bir pul görürsünüz vs. İçinizde ki virüs faaliyete geçer. Hele hele birde internette bu konuda araştırma yaptıysanız, Yabancı siteler felan derken bakmışsınız virüs sizi iyice etkisi altına alır:) Sitemize üye olduysanız hele hele forumlarda soru sorup görüş te beyan ediyorsanız; durum klinik vakadır.Birde bakmışsınız sergileri gezmek, PTT şubelerinde görevli arkadaşlardan uygulamalarla alakalı önerilerde bulunursanız, öyle değilde şöyle felan demeye başladıysanız; virüs bulaşıcı bir hal almıştır. Bir de bakmışsınız ki etrafınızda güzel bir cemiyet oluşmuş.
Aradan geçen zamanın muhasebesini yaptığınız da pek çok bilgi birikimi, hattta ve hatta hemen hemen herkesin bildiği bazı bilgilerin pulların çarpıcı üslubu ile göz kamaştırıcı,flaş bir biçimde sunduğunuzu görürsünüz. Çok farklı dünya görüşlerine sahip olsalar da pul kültürü etrafında birleşmiş, birbirinden değerli dostlar edinmiş olmak ise bu işin en keyifli kısımlarından birisidir. Zaman zaman PTT uygulamalarından kaynaklanan sorunlar yaşasak ta pul sevgisi ve anlattıklarım baskın gelecektir.
Selam ve Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma