Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Cumhuriyet Dönemi Pulları
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Cumhuriyet Dönemi Pulları
Mesaj icon Konu: Sarıkamış Harekatının 100. Yılı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
työndem
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77

Alıntı työndem Cevaplabullet Konu: Sarıkamış Harekatının 100. Yılı
    Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2014 Saat 16:35
Merhaba,
Sarıkamış Harekatı'nın 100. Yılı Pul Portföyü internette 100-500 TL arası fiyatlar ile satılmakta. 22/12/2014 tarihinde 12,50TL bedelle satışa sunu...n bu ürün neden bu kadar pahalı satılmaktadır? Bittiği içinmi fiyat bu kadar yükseldi anlamadım.

Saygılarımla
Taner Yöndem
Taner Yöndem
strPostAds
IP
nesimiko
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6

Alıntı nesimiko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2014 Saat 17:15
Merhaba

Kişilerin ticaret yapma özgürlüğüne diyecek lafım yok. Fakat işin suyu çıktı 12.5 liralık ürünü çıktığı gün adetlerce alıp 500 TL fiyatla satmak hangi vicdana sığar. Peki Postanelerde çalışan gişe memuru arkadaşlar bunları kişi başı adetler ile sınırlayamaz mıydı Sirkeci merkez postaneyi aradım ellerinde olduğunu söylediler 10 dakika sonra gittiğimde ellerinde kalmamıştı nasıl olabilir aklım halen almıyor. Ankara'daki Merkez postane abonelerimize bile gönderemiyoruz diyor. güler misin ağlar mısın.

Filateli sitesinde halen GS 100. yıl portföyü satılırken çıkalı 2 gün ol..n bu portföy karaborsaya düşmüş yani komediden başka birşey değil

Ben Türkiyedeki neredeyse tüm postaneleri aradım en son karstaki merkez postaneden rica minnet 1 adet kendime kargolatabildim memur arkadaş belli sen koleksiyonersin başkası için getirtmiştim adam 1 tane işimi görmez deyip almadı ama sana yollayacağım senin kısmetinmiş dedi.

Bence Sarıkamış'taki postaneyi arayıp bir şansınızı deneyin.   
IP
työndem
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77

Alıntı työndem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2014 Saat 18:27
Konu ile ilgili bir arkadaşımdan gelen yanıt...

''Maalesef çıktığı günün sabahı saat 8 de tükendi.''!!!!!
Taner Yöndem
IP
starfish
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42

Alıntı starfish Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2014 Saat 14:29
Merhaba, konu ile ilgili aslında çok basit bir matematik var. Siz filatelik olarak 3000 adet hangi materyali üretirseniz üretin nasıl olsa nadir olur diye ilk bir kaç günde talep te arttığı için hemen tükeniyor ve karaborsya düşüyor. Mevcut filatelist kıtlığında dahi 3000 adet son derece düşük bir rakam. İşin kötüsü PTT çalışanları veya yöneticileri de nasıl olsa nadir olacak diye bir kısmını kendilerine veya amirlerine ayırdıklarını düşünüyorum. Abone olmayan ve elde etmek için özel çabalar sarfetmeyen filatelistler için son derece zor bir durum. Bir çok arkadaşımızı da bu işten soğutuyor. Kıbrıs portföyünde bu yaşandıktan sonra bu hata neden tekrar yapılıyor anlamak mümkün değil. Portföy konusunda işin ticaretini yapandan çok uygulamaları ile PTT nin karaborsayı yarattığını veya teşvik ettiğini düşünüyorum.

Sarıkamış'a gidip zaman ve para harcayarak nadir sayılabilecek zarf üreten arkadaşların biçtikleri değerlere bana göre ortada ciddi bir emek olduğu için bir şey demek mümkün değil.

Engin Bozkuş
IP
sefer kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 26

Alıntı sefer kurt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Aralık-2014 Saat 06:00
IP
resfer
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4

Alıntı resfer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ocak-2015 Saat 22:11
Ben biraz önce PTT ye sağlam bir e-posta gönderdim.
Daha önce de ilettiğim e-postalar olmuştu nafile.
Umarım özelleşirde hizmet kalitesi artar. Bu hali ile Türkiye Filatelisi kaybolmaya mahkumdur.
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2015 Saat 11:45
Abonelere gönderdi. Benim 2 portföy aboneliğim vardı. Onlar geldi.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ocak-2015 Saat 19:29
Özelleşme ile hizmet kalitesi artmayacağı gibi yersen anlayışı daha da hakim olucaktır.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
resfer
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4

Alıntı resfer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Şubat-2015 Saat 01:43
Size katılmıyorum Saadettin Bey, bundan kötüsü olamaz.
Bağıra çağıra hizmet almak zorunda değilim, kimi nereye şikayet edeceğimiz bile belli değil.
Dinozorluktan kurtulmalı çağın gerekleri yakal..nmalıdır,
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Şubat-2015 Saat 02:15
Beyfendi aynı şeyi söylüyoruz. Özelleştirilirse hizmet kalitesi artar diyen arkadaşımıza söyledim. Filateliden anlamayan en önemlisi sevemeyen kadrolar olduğu müddetçe bu iş bu türden sıkıntıları hep yaşayacaktır.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma