Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Lozan Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
toplayici
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 254

Alıntı toplayici Cevaplabullet Konu: Lozan
    Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2013 Saat 12:53
Lozan'nın 90 yılını PTT es geçti..Umarım serv antlaşmasının yıldönümünde pul çıkarmazlar.
sağlıcakla kalın

strPostAds
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 151

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ağustos-2013 Saat 22:39
Merhaba dostlarımız; ağabeylerimiz,

Yıllarca, içeriği hakkında ve bitimini müteakip olacağı zannedilen çeşitli felaket senaryoları yazıldı, çizildi ve tartışıldı.Dedim ya iyidir - kötüdür, çeşitli görüşler tarafından çokça tartışılan bir konu.Ama ben buradan Asrın Deha'sı Ulu Önder Atatürk'ün bir sözü ile özetleyeceğim:

"Lozan barışı Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Türk milleti için siyasi bir zafer teşkil eden bu antlaşmanın Osmanlı Tarihinde benzeri yoktur. Milletimiz bununla haklı olarak iftihar edebilir ve Türk milletin yüksek bir eseri olan bu antlaşmanın yüksek kıymetini takdir etmesi lâzım gelen gençliğin bunu mazide yapılmış antlaşmalarla kıyaslanması gerekir."

Mustafa Kemal ATATÜRK

26.07.1927, Dolmabahçe Sarayı

Bu da Lozan Antlaşması'nın 90 ncı Yıldönümü münaasebeti ile:

(Beypazarı Belediyesi'nin bilmem kaçıncı kuruluş yıldönümünü unutmayıp da, böyle önemli bir gün için hiç bir faaliyet düzenlemeyen ilgili kuruluşa da belki örnek olur.)

Saygılar...

Mahmut KOÇ.

Düzenleyen sarsılmaz13 - 21-Ağustos-2013 Saat 22:42
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2013 Saat 08:58
Zarf çok güzel Mahmut kardeşim. Çok tartışılan bir mevzuyu burada açmak istemiyorum ama Lozan'ın zaferlik bir tarafı yoktur. Lozan ile ilgili yazsam sabaha kadar yazarım.

Belki bir özel damga yapılabilirdi.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
hudaverdi
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8

Alıntı hudaverdi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2013 Saat 14:02
Yılın 8. Ayı bitmek üzere,halen bir atatürk pulu veya serisi çıkmadı,ayıp olmasın diye todaie pulu üzerine bir atatürk resmi bastılar,bir dahada atatürk pulu basarlarmı bilemem....
   Kimseyi rencide etmek,töhmet altında bırakmak da istemem ama devletin kurucusunun Beypazarı belediye başkanı kadar yahut Sultan Abdülhamit kadar mı hatırı kalmamıştır?kimse muhafazakârlıktan dem vurmasın Türk lions özel damga yapan ptt atatürk ü hatırlamıyor.
    Polemik yaratmam umarım ama içimden geldi yazdım işte.bakalım son 4 ay a girerken pullarımızda atatürk ü bi kez daha görebilecekmiyiz?
#direnatatürk
IP
sarsılmaz13
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 151

Alıntı sarsılmaz13 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ağustos-2013 Saat 17:27
Merhaba,

İşin aslı pek umudum yok ama, bir ihtimal "Cumhuriyetimizin 90 ncı Yılı" emisyonunda kullanılabilir.Dedim ya, benimki sadece umutlu bir bekleyiş.Malum, umutsuz yaşamak mümkün değil.

Bir de aklıma şu geldi, hani hatırlarsınız Fenerbahçe'nin Çeyrek Final Maçı münasebeti ile P.T.T.'ye "info" üzerinden damga talebinde bulunmuştuk ve (bizim talebimizin bir faydası oldu mu, olmadı mı bilemiyorum ama) damga isteği olumlu sonuçlanmıştı.Şimdi buradan herkesi aynı kanaldan "Atatürk" temalı pul basılmasını talep ve rica eden birer mail göndermeye davet ediyorum.Olumsuz sonuçlanırsa, en fazla 2-3 dakika zaman kaybımız olur, bir de olumlu sonuçlandığını düşünün...

Saygılar...

Mahmut KOÇ.

Düzenleyen sarsılmaz13 - 22-Ağustos-2013 Saat 18:15
Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2013 Saat 18:46
Elinize sağlık Mahmut Bey... Zarfı çok beğendim.. 3.85'lik taahhüt denk getirmek adına güzel bir kolaj yapmışsınız..

2012 yılından buyana PTT Atatürk konulu pul basmadı. Başlarda bu beni de rahatsız etmişti ama bence az olsun ama öz olsun... Atatürk'ü anma adına yapılsın yoksa sürekli serileri, resmi serileri doldurmak adına olmasın varsın... Dünya'da da lider temalı pullar artık pek basılmıyor.

Tartışma konusu olsun diye yazmadım, yoksa bu konu uzar gider. Kimse de üzerine alınmasın... (Böyle ikaz çekmek de moda oldu ha.. Smile)

Saygılarımla...

Düzenleyen erdalkara - 23-Ağustos-2013 Saat 18:54
IP
zayi
Üye
Üye

Gönderilenler: 52

Alıntı zayi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2013 Saat 22:53
Erdal bey, yazdiklariniza katiliyorum. Kimse üzerine alinmasin ve yanlis anlasilmalar olmasin, eger Ata'mizi anma adina pul basilacaksa bundan cok memnun oluruz ve seve seve bu pullarini kolleksiyonumuza ekleriz, bence de az olsun ama öz olsun:)

Saygilarimla.
IP
tete
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı tete Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2013 Saat 22:58
önemli konuları es geçip sırf emisyonu doldurmak için belediyelere kadar düşülmesi gerçekten ptt ve devler için bir ayıp.
Tahsin,
İstanbul
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma