Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Duyurular
 Tr Filateli Forumları | Ana Başlıklar | Duyurular
Mesaj icon Konu: Google Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
khirsah
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5

Alıntı khirsah Cevaplabullet Konu: Google Kötü Amaçlı Yazılım Tespiti
    Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2012 Saat 11:45
Merhabalar. Forumdaki bazı konularda (örneğin Tematik pul koleksiyonculuğu kısmında) google ve bende yüklü olan kaspersky internet security programı sürekli olarak siteden zararlı yazılım indirilmek istendiği ile ilgili uyarı vermekte. Bakımdan geçirmekte fayda var diye düşünüyorum. Saygılar..
strPostAds
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2012 Saat 12:15
geçen benzer ikaz bana da geldi. İkaz sitede bilgilerinizi çalacak yazılım mevcut şeklindeydi. 2 hafta kadar önce de kasperski nin ancak servisinin yok ettiği bir virüsün makineme bulaştığı ortaya çıkmıştı.
Üstatlar sitenin kontrol edilmesi şart.
Cumhuriyet-Osmanlı ve İsveç pulları.
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Aralık-2012 Saat 15:21
Sayın filateli dostlarım,
Ben daha önce yaşadım ve halen yaşıyorum. Bazı sayfalarda örneğin şu anda altın kanatlar sayfasında halen "KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM VAR" uyarısı çıkıyor.
Ve ben bu sayfalardan mahrum kalıyorum.
Bilgilerinize sunuyorum.
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2012 Saat 15:35
Formun Dünya filatelisinden bölümü, katalog başlıklı yazıya girmeye kalktığım anda;
"dikkat kötü amaçlı yazılım"
Bu ikazlar formun bazı yerlerine girişlerde çıkaya devam ediyor.

Sitenin ana programının mutlaka kontrol edilmesi şart.

Muzaffer Bey,
Bunu yapanlar nasıl beceriyor bilmiyorum ama teknikden anlayanlara siteyi mutlaka ciddi bir kontrolden geçirtmeye çalışınız. Çünkü malumunuz bu tür virüsler başta banka bilgileri gibi oldukça tehlikeli özel bilgileri çalmak için tasarlanmakta.
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Aralık-2012 Saat 16:28
Durumu ilk uyarınızda teknik destek aldığım arkadaşa iletmiştim, kendisi siteyi takip ediyor ama tekrar hatırlatacağım.

saygılar

Muzaffer ARDA
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2013 Saat 00:51
Arkadaşlar, yeni yılınızı tekrar kutluyor ve uyarının halen devam ettiğini üzülerek bildiriyorum.
Selam ve saygılar...
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2013 Saat 03:04
İyi akşamlar arkadaşlar. Evde ve işte kullandığım 2 ayrı bilgisayar ile ayrıca dışarıda kullandığım bir adet ipad ile yaptığım ziyaretlerde bahsi geçen sayfalara ilişkin herhangi bir uyarı almadım. Bahsi geçen sayfalara internet explorer, chrome, safari ve firefox tarayicilari ile ayri ayri girmeme ragmen hiçbir uyarı almadım.
Ancak bazı geçmiş tecrübelerimden biliyorum ki google zaman zaman bazı sayfaları riskli bularak kendi uyarı mekanizması içerisine dahil ediyor. Bu tarz sorunlara genelde sayfa içerisinde yapılan bazı resim veya link benzeri paylaşımların bulunduğu sitelere olan yönlendirme bilgileri neden oluyor. Mesela bu sayfalarda bulunan bazı rapidshare paylaşım linkleri (her ne kadar artık bu linkler aktif değilse de) bir şekilde sakıncalı olarak kabul edilip bazı arkadaşların tarayıcılarında uyarı verilmesine neden oluyor olabilir. Dediğim gibi ben dünden beri farklı bigisayarlarla girmeme rağmen herhangi bir uayrı almadım.

Yine de tedbir olarak site yöneticisinin bu sayfalarda artık aktif olmayan link referanslarını silmesi uyarıları ortadan kaldıracaktır diye düşünüyorum.

Tüm dostların yeni yılını kutlarım.
Saygılarımla

Düzenleyen erdalkara - 01-Ocak-2013 Saat 03:05
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Ocak-2013 Saat 14:47
Muzaffer Bey,
teknik destek veren kişi kasperski son sürümleri ile bir test ederse sonuç daha iyi olur. Zira her virüs programı her virüsü bulamıyor. Benim makineye geöen hafta kasperski olmasına rağmen virüs bulaştı ve hiç bir virüs programı (kasperski dahil) sorunu çözemedi. Daha sonra kasperski teknik ile görüştüm ve özel bir program daha verdiler ancak onunla sorun çözüldü.

İyi seneler
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2013 Saat 00:16
Evet kasperski ile kontrol edilmesinde fayda var. Bende de aynı proğram var ve uyarılar devam ediyor..
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
ihakkisen
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 7

Alıntı ihakkisen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ocak-2013 Saat 08:24
sitede virüs yok. çok eski resimleri google nedense virüs olarak görüyor. mesela

http://www.trfila.com/forum/forum_posts.asp?TID=124

bu sayfada vatansever adlı üyenin profil resmi virüslü görünüyordu. değiştirince düzeldi. hatalı sayfaları söylerseniz hepsini temizlerim.

Düzenleyen ihakkisen - 02-Ocak-2013 Saat 08:25
İsmail Hakkı ŞEN
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma