Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul & Posta Tarihi
 Tr Filateli Forumları | Takas Listesi | Takas Yapmak İstediğiniz Ürünü Aşağıdan Seçiniz. | Pul & Posta Tarihi
Mesaj icon Konu: Yurtdışından takas yapmak Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
leventbaldogan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27

Alıntı leventbaldogan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2012 Saat 19:22
Sn. Ömer Bey

Evet İnternette bu ve buna benzer birçok blog,site,grup v.b. var. Eskiden Zincir mektuplar ile böyle pul
değişimleri yapardık. Şimdi daha teknolojik oldu.
Bu yolların yanısıra Facebook'unda iyi bir enstrüman olduğunu belirtmek isterim. Burda'da çeşitli gruplar mevcut.
Bu Bağlamda Şöyle bir tartışma konusu açmak isterim ..
Bu tür değişimler için taze kullanılmış Türk pullarını nereden bulacağız ?...

Bu tartışmaya katkısı olacaklara şimdiden teşekkürler
IP
zeppelin1907
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı zeppelin1907 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2012 Saat 16:54
yurtdışından takas yerine bir filateli derneğine üye olup, oradaki imkanlardan faydalanmak ve/veya isimleri herkesçe malum kurumlar tarafından İstanbul'da yapılmakta olan müzayedelerde görerek mal almak bence daha olumlu sonuçlar verir.
Ersan
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Kasım-2012 Saat 18:38
Ersan Bey, aradığım pullar isveç pulları. Bizim mübadelelerde çok az çıkıyor . Kullandığım colnect takas sitesinde lazım olan pullar kimdi görüyorum. Ortalama 100 civarı pul takas edebileceğimi de gördüğüm zaman hemen takas teklifini yolluyorum. Şu ana kadar oldukça başarılı gidiyor. Mesela yarın Portekiz e biriktirmediğim tüm fazlalıkları (yaklaşık 500 karışık yabancı damgalı) yolluyorum. Gönderdiğim kişi dünya pullarını topluyanlardan ve aynı zamanda iyi bir Osmanlı ve Cumhuriyet ilk yıllar koleksiyoncusu. Kendisi pullara bakacak, işe yarayanları ayıracak ve diğerleri geri yolluyacak. Aynı zamanda kendisine yarayanları michel kat değeri üzerinden bana Osmanlı dönemi pullar olarak yolluyacak. Burada önemli olan güvenin oluşması. Aynı kişiyle daha önce de takas yaptığım için nasıl titiz davrandığını biliyorum.
Bu arada isfila, gittigidiyor ve dernek mübadelelerinde de zaten pul almaya başladım. Buradan aldığım pullar zaten takaslarda olmayacak tam seri pullar.

Sağlıkla kalınız.
Cumhuriyet-Osmanlı ve İsveç pulları.
IP
zeppelin1907
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 97

Alıntı zeppelin1907 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 09:38
böyle bir güven ortamı oluştuysa güzel tabii ki.

25 Kasım'da İstanbul Filatelistler Derneği Müzayede Salonu'nda yapılacak olan müzayededeki İsveç pulları lotlarını sizin için aşağıda belirtiyorum:
800,1459,1460,1461,1462,1463,1889,1905,2172

slmlar

Ersan
IP
tamseri
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 201

Alıntı tamseri Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2012 Saat 10:34
teşekkür ederim üstat.
Cumhuriyet-Osmanlı ve İsveç pulları.