Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Duyurular
 Tr Filateli Forumları | Ana Başlıklar | Duyurular
Mesaj icon Konu: TUBİTAK tarih projesi olarak Posta Pulları Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Konu: TUBİTAK tarih projesi olarak Posta Pulları
    Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2012 Saat 08:07
İnternette dolaşırken gördüğüm bir haberi burada sizlere de duyurmak istedim.

İstanbul, Ataşehir, Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi, Tübitak ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışmasına MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ (1920-1923) OSMANLI POSTA TEŞKİLATI VE ANADOLU (ANKARA) POSTA PULLARI konulu tarih projesi ile katılmış ve tarih alanında Tübitak Asya Bölgesi finaline kalmış. Bu projede İlknur NAMLI adlı öğrenci kardeşimiz Caner SAĞIR adlı rehber öğretmeni ile birlikte yer almış.

Çok güzel bir girişim ve özellikle lise düzeyinde gençlerimiz için gerçekten çok gurur verici bir çalışma... Özellikle de ülkemiz filatelisi için...

TUBİTAK yarışmasının Finali 3-6 Mayıs 2012 tarihinde Ankara ATO'da gerçekleşecekmiş. İmkanı olabilecekler için burada duyurmakta fayda var diye düşündüm.

Saygılarımla
Erdal Karakaşoğlu

Düzenleyen erdalkara - 26-Nisan-2012 Saat 08:09
strPostAds
IP
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2012 Saat 09:54
Merhabaa,
Erdal Bey'in bahsettiği TUBITAK araştırma projeleri içinde Sakarya Karasu Anadolu  Öğretmen Lisesinden Tahsin Aydoğan rehberliğinde Güzide Nur Acar, Ertuğrul Alemdar isimli iki gencin "Mühürlenmiş kağıtlarda gizlenmiş yaşamlar:Kartpostallardaki Osmanlılar" isimli projeleri de  filateliden faydanılanarak hazırlanmış.Bu projelerde filatelinin,  tarihi anlama ve anlatmadaki önemi çok açık. Bu gençler ve öğretmenlerini dereceye girsin yada girmesinler filateliye katkıları için Federasyonun ve belkide posta teşkilatımızın bir teşekkür belgesi ile ödüllendirip, projelerini federasyonun dergisinde basımının sağlanması çok teşvik edici olurdu.
Yaptıkları şeyin okul dışında birileri tarafından  farkedilmesinin, bu yaşta onlara sağlayacağı özgüven ile her zaman yeni ve daha iyisini yapmaları için cesaretlendireceği açıktır. Konu başlıklarına bakıldığında yaratıcı ve bizimde onlardan öğreneceğimiz birşeyler olduğu hissi uyandı bende.
Dernek, Federasyon ve konfederasyonların kendi konularında çocuk ve gençleri içerisine alan aktiviteleri arttırmaları gerektiğini düşünüyorum.
Saygılarımla,

Ümran Polat
IP
maral26
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 92

Alıntı maral26 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2012 Saat 10:20
Ümran Hanım'ın düşüncesine ben de katılıyorum.Bu güzide gençlerimizin projeleri yarışmada derece alsın ya da almasın federasyon ve PTT'nin yaptıkları çalışmadan dolayı verecekleri birer teşekkür belgesi  çok olumlu olacaktır.Gençlerimiz filateli konusunda proje hazırladıklarına göre büyük ihtimalle filateli ile ilgilenen ya da gönül vermiş gençler olduğunu düşünüyorum, teşekkür belgesinin yanında filatelik hediyelerde verilmesi çok iyi olabilir.
Saygılar.
Mustafa Aral
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2012 Saat 17:27
Ümran Hanımla aynı görüşleri paylaşıyorum. Güzide öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi de tebrik ediyorum
Saadettin Kayserilioğlu
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2012 Saat 13:29
Sevgili arkadaşlar... Daha önce açtığımız bu konunun final haberini vermek de bana düştü.. Bu sabah aklıma geldi. Hemen internette aradım buldum.

Tübitak ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışmasında MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ (1920-1923) OSMANLI POSTA TEŞKİLATI VE ANADOLU (ANKARA) POSTA PULLARI konulu tarih projesiyle İstanbul, Ataşehir, Dilek Sabancı Ticaret Meslek Lisesi, tarih alanında Türkiye ikincisi olmuştur.

Bu başarıya imza atan danışman öğretmen Caner SAĞIR'ı ile projeyi hazırlayan öğrenci İlknur NAMLI'yı tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.

Gönül isterdiki projeyi de en azından bir slayt halinde görebilelim. Belki bir ara o da olur. Ümidimiz hep taze kalsın.

Saygılarımla
Erdal Karakaşoğlu
IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 284

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mayıs-2012 Saat 21:40
Böyle güzel bir başarı sağlayan değerli öğretmenimiz Caner SAĞIR'ı ve değerli Kızımız İlknur NAMLI'yı candan kutlar başarılarının devamını dilerim.
Nihat ÇİMRİN
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mayıs-2012 Saat 09:12
Saygıdeğer öğretmenimiz Caner SAĞIR ve umut kaynaklarımızdan olan Sn. İlknur NAMLI'yı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını dilerim
Saadettin Kayserilioğlu
IP
umranpolat
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 126

Alıntı umranpolat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mayıs-2012 Saat 09:57
Merhaba,
Ben de başarılarını tebrik ediyorum. Böyle bir konuyu işledilerse öğretmenlerinin filateliye çok yakın olduğunu düşünüyorum.Okulları bana çok yakın olduğu için , bizzat uğrayıp projelerini yakından tanımak istiyorum. Acaba federasyondan arkadaşların katılımı ile bir teşekkür ziyareti yaparak toplu gidebilirmiyiz.
Cevaplarınıza göre hareket edeceğim.
Saygılarımla,
Ümran Polat

Düzenleyen umranpolat - 23-Mayıs-2012 Saat 10:25
Ümran Polat
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme