Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: salon atletizm sampiyonasi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
MustafaUnlu001
Üye
Üye

Gönderilenler: 83

Alıntı MustafaUnlu001 Cevaplabullet Konu: salon atletizm sampiyonasi
    Gönderim Zamanı: 10-Mart-2012 Saat 13:20
Merhaba sampiyona icin damga uygulamasi yapilacakti atakoy olipiyat evinde ama ne olimiyat evinde nede sampiyonadaki salonda bundan kimsenin haberi yok bakirkoy ptt bile gittim ama kapali bilgisi olan varsa yardimci olursa sevinirim
strPostAds
IP
MustafaUnlu001
Üye
Üye

Alıntı MustafaUnlu001 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2012 Saat 16:27

Merhaba,

Ben filateli konusunda daha yeniyim. Çokda bilmediğimden Cumartesi gunu Şampiyonun yapıldığı Atakoydeki salona gittim. Once Olimpiyat Evine yoneldim. Kapıdaki guvenliğin konuda doğal olarak haberi yoktu. İçeriye telefon ile sordu. İçerden bir bey geldi, kendisine burda PTT geçici bir gişe kuracaktı, PTT Şampiyona için anma blogu çıkardı, damga uygulaması yapacağım şeklinde dilimin dondugunce anlatma çalıştım ama konudan haberleri yoktu Beni Sampiyonun yapıldığı salona yonlendirdiler. Ordada Seyirci girişi,basıln girişi,gişe her yere sordum ama kimsenin bilgisi yoktu. Sinan erdem salonuna yoneldim . Onun onunde sponsor firmaların standları vardı ama orda da birşey bulamadım. Birde bir umut Bakırkoy Postanesine gittim (PTTlerin artık hafta sonu kapalı olduğunu biliyorum) bir umut belki ordadır diye ama kapalıydı. tekrar Atakoye dondum biraz daha araştırdım sonunda pes ettim ev eli boş dondum herhalde yanlış bilmediğim birşey var. 

facebooktaki yazışmalardan en son Atakoy'de bu damgaların kullanacağı soylenmişti ama malesef oyle değilmiş sanırım.

iyi hafta sonları....
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2012 Saat 17:41
Selamlar Mustafa Bey,

PTT'nin sitesindeki duyurularda şöyle yazıyor.
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası nedeniyle 09-11/03/2012 tarihleri arasında Kadıköy PTT Merkez Müdürlüğü Filateli Gişesi/İSTANBUL ile Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü Filateli Gişesi/ İSTANBUL adreslerinde aşağıda ayrıntısı belirtilen damga tarihlerinde ;

-“Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Yüksek Atlama 09.03.2012 İSTANBUL”,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Uzun Atlama 10.03.2012 İSTANBUL,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Sırıkla Atlama 10.03.2012 İSTANBUL,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası Gülle Atma 10.03.2012 İSTANBUL,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 800 m Koşu Finali 11.03.2012 İSTANBUL,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 60 m Engelli Koşu Finali 11.03.2012 İSTANBUL,
-Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 3000 m Koşu Finali 11.03.2012 İSTANBUL,

İbareli özelgün damgaları kullandırılacaktır.

Ataköy'ü sonradan iptal etmişler. Bugün kaçırdığınız 3 damgaya yazık olmuş doğrusu. Harcadığınız emek ve zaman açısından maalesef günü zararla kapatmışsınız.

Saygılarımla
Erdal Karakaşoğlu
IP
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı selçuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2012 Saat 21:26
Merhaba Mustafa bey,

Mailinizi okuduğumda hayretler içine kaldım,Ama şaşırmadım..
Bugün Bunları yaşadıysanız film gibiymiş,İnanın buna bugün harcağınız zamana ve enerjiye yazık olmuş..Üzüldüm açıksası.

Erdal bey PTT'nın Resmi sitesinden Son bilgileri Paylaşmış,Aslında planlan Takvimde be Pek bişey kalmamış.Şansınız var ise ,11 mart tarihli 3 damgayı yarın alabilirsniz.
Kolleksiyonunuzda ''Dünya Salon Atletizim Şampiyonası'' damga ve Pulu olacak.

Saygılarımla,
Başarılar Dilerim.
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2012 Saat 23:03
Mustafa Bey, sizinle sık sık görüşmediğimiz için ve sitedeki bilgilerinizde de bulunduğunuz şehir yazmadığından nerde ikamet ettiğinizi bilemiyorum. Ama yarın Avrupa yakasında Sirkeci PTT'ye, Anadolu yakasında ise Kadıköy PTT'ye giderseniz damgaların kalan üç tanesini yapabilirsiniz. Eğer Kadıköy'e gelirseniz kısmet olursa öğlen gibi ben de orda olacağım yardımcı olmaya çalışırım.
Duyuruya gelince, ne yazık ki Erdoğan Şen'in tüm çabalarına rağmen son anda Ataköy'de yapılamadığı ortaya çıktı ama zaten PTT internet sitesinde son çıkan duyuruda Ataköy adresi bulunmuyordu.

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 10-Mart-2012 Saat 23:04
Tunç Işın
IP
MustafaUnlu001
Üye
Üye

Alıntı MustafaUnlu001 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2012 Saat 00:02
Cevaplar için teşekkür ederim.
Tunç bey ,ben Avrupa tarafındayım. Atakoye yakınım.

Evet duyuruda Sirkeci ve Kadıkoyu gormuştum ama onlarıda telefonla aradım cevap veren olmadı PTT artık hafta sonu kapalı diye biliyorum o yuzden oralara hiç niyetlenmedim.
(2 hafta once hafta sonu Sirkecideydim Sirkeci PTT onunda demir parmaklıklarda Hafta sonu kapalı yazısı vardı  o yuzden tellede cevap alamayınca o kadar yolu gitmek istemedim)

face'de de Atakoy de açılacak bilgisini gorunce bir bakayım dedim.

Açıkçası Turkiyede çok sık yapılmayacak boylesi  bir şampiyona (Dunya Şampiyonası kim bilir bir daha ne zaman Turkiyeye verirler) için Şampiyonun yerinde boyle bir gişe açıkçası çok iyi olurdu.

Turkiye 'de filateli ile uğraşmak biraz fantezi gibi gelmeye başladı.

IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2012 Saat 19:49
Arkadaşlar
yanlış bir başvuru yüzünden ataköy olimpiyat evinde damga kullanılamadı ama bakırköy damgası önemli olduğu için sirkeci PTT sine Bakırköy posta damgasınıda getirdiler.Yani Sirkecide iki damgada vardı,Evet zaman zaman aksaklıklar yaşanıyor istediğimiz düzeyde olmuyor,ne varki sadece burada yazmakla olmuyor.Gerekli yerlere bunları ileteceksin tepkiyi birbirimize değil ilgili yere vermedikten sonra ve burada yazıp işin kolayını yapmak çok kolay herşeyide birileri yapsın diye beklemekde işin kolaycılık yanı.PTT internet sitesinde
telefonlar var bu işin usulu gerekli yere hem memnuniyeti hem şikayeti iletmekle olur.Maalesef ülkemizde filateli bu şekilde yürüyor.
IP
MustafaUnlu001
Üye
Üye

Alıntı MustafaUnlu001 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Mart-2012 Saat 22:04
Erdoğan bey ,

yazılı olarak burda anlatıklarımı ilettim cevap olarak "aboneliğinizden bu damga istekleriniz karşılanır şeklinde bir cevap geldi."

Ben Atakoyden Sirkeciyide aradım telefonla ama açan olmadı.Sirkecinin açık olabileceğini düşünmedim.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::
Her Hakki Saklidir