Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Basılan Pulların şubelere dağıtımı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Konu: Basılan Pulların şubelere dağıtımı
    Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2007 Saat 12:09
Herkese Merhaba,

Bir haftalık iş seyahati sonrası nihayet İstanbula döndüm. Sitemiz bu süre içinde de hareketliliğini sürdürmüş.

Çoğu arkadaşımın bildiği gibi ben Türkiyenin tüm illerine ait kartpostallarını (o ilin görüntüsünün yer aldığı ve adının yazdığı) pullu ve yine o ilin damgası ile damgalanmış olarak biriktiriyorum. Bu tür seyahatlaer bu kolleksiyonum için bulunmaz fırsatlar yaratıyor. Ancak herşeyin daha güzel olmasını maalesef kimsenin açıklayamadığı problemler engelliyor.

Örnek; Antakya PTT'sine gittim ve aldığım kartpostallar için uygun pul istedim. Baktım iller serisinden 3-4 farklı il var ama Antakya (Hatay) yok, K.Maraşa gittim orada da Maraş yok, Mersine gittim mersin Yok. daha önce Edirneye, Bursaya, adanaya gittiğimde de bu illeri bulamamıştım.

Her ilin PTT'sinde o ile ait pulun bulunması kadar anlamlı bir şey olamayacağı gibi, Adana'da ordu, K.Maraş'ta Bitlis, Antalya'da G.antep pullarının satılması kadar anlamsız ne olabilir.

işin garibi PTT çalışanına mersin Pulu yok mu diye sorduğumda aldığım cevap, "Bunların Mersin ile alakası yok, Genel müdürlük basıp gönderiyor" diyor. yani bu pulun üzerinde bir şehrin görüntüsü ve adı olduğunu bile bilmiyor. sadece tarifeye bakıyor.

Her neyse bizde onların düzenine uyduk ve Mersin'den kartımızı Ordu pulu ile gönderdik.

Herkese iyi bir hafta diliyorum

Muzaffer ARDA

strPostAds
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Ağustos-2007 Saat 13:07
Muzaffer Kardeşimizin yaptığı çalışmayı tebrik ediyorum ama birde hatırlatma yapayım bu güzel bir çalışmayı yapmak istiyorsan iller pullarını cebinde gezdireceksin ve mümkünse o ilin pulunu vuracaksın o yoksa bir çiçek pulu veya bir Atatürk pulu vurman bana göre daha sağlıklı olur
selam
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2007 Saat 09:37
Muzaffer Bey'in sabır ve emek isteyen o güzel çalışmasını tebrik ediyorum. İşin açıkcası böyle bir çalışmayı kendim için uyguluyacak olsaydım inanın şu yeni çıkan iller serisini hiçte yapıştırmak istemezdim. Siz hiç tepesi eğik Atakule ile Antalyalıların bile tanımadığı bu ne yaaa dedikleri Yivli minare görmek isterseniz bakın yeni çıkan iller serisine en güzeli Atatürk pulları olsa gerek.
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 05:47
Yen çıkan çiçekler serisi
Herhalde son yılların en güzel pulları
Posta idaremizi böyle güzel pulların devamlı çıkmasını diliyorum
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 08:49
Pulları bire bir görmedim ama resimlerinden anlaşıldığı üzere çok güzel pullar hiç bir zaman solmıyacak güzel güller. Keşke birde bunların kokulusu olsaydı. Belkide dünya tarihinde bir ilk olurdu çiçek temalı ve gül kokan gül resimli pullar Kuyuya taş attım galiba
sağlıcakla kalın
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 797

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 09:25
Dün Beyoğlu Postanesinden aldım bu seriyi, gerçektende çok güzeller, hatta FDC'lerini de son çıkan D.Ç.G. pullarının FDC'sine benzer mantıkla yapmışlar (Gerçi biraz aşk mektubu zarflarına benziyor) ama olsun neticede güller aşkın sembolü değilmi.

PTT'de bu güzel seriyi düşünen, hazırlayan ve çıkışına izin veren herkesi kutluyorum.

IP
mgunsur
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 335

Alıntı mgunsur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 09:30
Merhaba,

Ben de pulları burada ilk kez görüyorum. Pulları ben de beğendim.

Pul ismini verdiğimiz nesne bir çok özelliği bir arada barındırıyor. Posta alışverişini sağlıyor, en uzak noktalara ulaşarak turizme katkı yapıyor, üzerindeki damga ve ek bilgilerle tarihe ışık tutuyor, fiyatı ile ekonomi hakkında (enflasyon gibi) bilgi veriyor, egemenlik hak ve bağımsızlığımız tüm dünyada vurguluyor ve daha neler aktarıyor, ama her şeyden önce üzerinde resim ve şekillerle çok şey anlatmak için büyük bir zemin sunuyor. İşte bu pullarda da yepyeni, rengarenk bir dünya yaratılmış. Bunu kullanmak da bize kalmış. Bir doğum günü veya evlilik yıldönümü veya bayramda, bu gülleri kullanarak göndereceğimiz bir zarf kadar güzel bir hediye düşünemiyorum. Bunu etrafımıza da yaymalıyız. Üç ayrı gülden istediğimiz kombinasyonu yapabiliriz.

Saadettin Bey, yaratıcı düşüncesi ile parlak bir öneri sunmuş, pulları gül kokusu, hatta bu güllerin gerçek kokuları ile bezemek. Ne müthiş olurdu ! Gazetelere haber olacak nitelikteki böyle yenilikler neden ilgili yöneticilerden gelmez ?

Saygılarla,
Murat Günsur

Düzenleyen mgunsur - 17-Ağustos-2007 Saat 09:33
IP
janbars
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 139

Alıntı janbars Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 10:37
Selamlar,

yeni çiçek serisi her yönüyle çok güzel olmuş.Düşünce aşamasından basımına kadar emeği geçen herkesi kutluyorum.PTT nin bu tür başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Saygılarımla..
Av.Mustafa İLHAN
IP
ilkergel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 344

Alıntı ilkergel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ağustos-2007 Saat 16:05
Pulları ben de çok beğendim. Son yıllarda çıkmış en özgün pullardan biri. Yalnız bir şey farkettim. Gördüğüm kadarıyla pulların üzerinde söz konusu çiçeğin adı yazmıyor. Evet, gül olduğunu herkes kolayca anlar, fakat yine de Türkçe adı ve Latince bilimsel adı da yer alsaydı çok daha şık olurdu kanaatimce.

Yine de düşünen ve uygulayanları tebrik ederim.
www.ilkerhoca.com
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::