Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Lozan Mübadilleri Derneği Posta Pulu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 29

Alıntı selçuk Cevaplabullet Konu: Lozan Mübadilleri Derneği Posta Pulu
    Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2012 Saat 22:22

Merhaba Sevgili Dostlar,

Arşivinde,Lozan Mübadilleri Derneği Posta pulu Olan Arkadaşlar; Damgalı,Damgasız,İlk Gün Zarfı,Özel Gün Zarfı Mevcut İse;Değişim Yada Paylaşım İçin,Bilginizi rica Ederim.

Posta pulu 2010 yılında piyasa çıkmış olup 25 krş dur.

Saygılarımla,
Başarılar Dilerim.

strPostAds
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ocak-2012 Saat 23:55
Selçuk Bey, bahsettiğiniz kişisel pul kategorisinde bir puldur. Bu pulun çıkartılan özel damga ile bir zarfta kullanılması onu "ilkgün zarfı" yapmaz. Sadece "özel gün zarfı" kategorisindedir. Sanırım 2010 Ocak ayının sonunda Sirkeci Büyük Postahane'de kullandırılan bir damgası mevcut ama pulu sadece Dernek eliyle kullanıldığından damga alanında yoktu diye hatırlıyorum. Yanlış hatırlıyorsam özür dilerim.

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 27-Ocak-2012 Saat 23:56
Tunç Işın
IP
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı selçuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2012 Saat 00:03
Merhaba Tunç Bey,

Kişisel Pul Kategorisinde Olduğunu,Bende Tahmin Etmiştim.
Bahsi geçen Pul'u Bulmak ,Gerçekten Çok Zormu ?

Saygılarımla,
Başarılar Dilerim.
IP
taylanius
Üye
Üye

Gönderilenler: 54

Alıntı taylanius Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2012 Saat 08:59
Selçuk bey merhaba,
Soz konusu damga ve pulu Sirkeci'de özel gün damgası uygulardan gördüm. Dernek üyesi bir kisi bir tane ornegi ani olarak PTT görevlisine bırakmış. Görevli ilgili oldugumu görünce bana vermek istedi ama ben kabul etmedim. Tahminime dernek ile bağlantıya geçerseniz , ellerinde ornek olabilir. Onun dısında sadece damga isterseniz 2010 yılı olduğu için PTT filateli servisinin internet satış sayfasında zarf üzerine uygulanmasını bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Onuda bulamazsanız bende fazla olacak sizle paylasabilirim. Ama dediğim gibi kişisel pulumu değil. Birde şansınızı gitti gidiyor ve ebat de deneyin isterseniz.
IP
selçuk
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı selçuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2012 Saat 13:13

Sayın Taylan Çebi,

İlgi ve Alakanıza Teşekkür Ederim.

Bahsi geçen Pul'dan Edinmek ve Arşivime Almak Gerçekten İstiyorum.Buna Emin Olun PTT Filateli Servisinin İnternet Sayfasına Üye Olabilmek için Neredeyse 1 ay Zaman Harcadım ve O kadar Telefon Görüşmesi Yapmak Zorunda kaldımki,Hala Siteden Alışveriş yapamıyorum.Aslında Bu Konu Dışında Bilginiz Olsun Diye Bahsediyorum.
Sizde Bir Adet Fazla Var İse Ona Talibim.İrtibat Adresim Aşağıdaki Gibidir.

Saygılarımla,
Başarılar Dilerim.

IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ocak-2012 Saat 14:00
Selçuk Bey, bahsi geçen "kişisel pul" kategorisindeki pullar, kişi ya da derneklerin isteği üzerine PTT tarafından istenilen adet kadar basılıp bastıran şahsa ya da kuruma teslim edilir. Yani bu pulları sonradan PTT'den temin etme imkanınız yok. Bu pulları ancak bastırtan kişi ya da kurum tekrar bastırtabilir. Ayrıca o gün için yapılan damgayı PTT'den bulma imkanınız olabilir ama üzerinde bahsettiğiniz pul olmaz, sadece PTT'nin posta pulları üzerinde kullanılmışını bulabilirsiniz. Bu nedenle bu tip pulları boşuna PTT'den temin etmeye çalışmayın. Ama Taylan Bey'in dediği gibi yapıp, Dernek ile iletişime geçmeniz daha çok işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 28-Ocak-2012 Saat 14:01
Tunç Işın
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma