Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul & Posta Tarihi
 Tr Filateli Forumları | Takas Listesi | Takas Yapmak İstediğiniz Ürünü Aşağıdan Seçiniz. | Pul & Posta Tarihi
Mesaj icon Konu: takas edebileceğim muhtelif pullar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
rrrasimmm
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 39

Alıntı rrrasimmm Cevaplabullet Konu: takas edebileceğim muhtelif pullar
    Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2011 Saat 14:51
1988 Atatürk'ün ölümünün 50. yılı blok, 1990 Ata 1000 lira, 1991 Mozart'ın ölümü, 2002 Türk meşhurları ilk gün zarfı 2 adet, 2002 Türk meşhurları 400.000 tl. tek ve ikili per, 2004 kuşlar 600.000 tl. tek ve ikili per, 2004 Ptt bank, 2005 İllerimiz Isparta ikili per, 2007 İllerimiz Uşak ikili ve dörtlü bant, 2007 İllerimiz Siirt ikili per.
Yukarıdaki pullarım fazladır, tamamı mnh ve çok iyi kondüsyondadır.
İhtiyacım; 2001 şifalı bitkiler mnh seri veya 2002 Türk meşhurları mnh seri veya 2003 meyve çiçekleri mnh serileridir.
İlginize şimdiden teşekkürler...

strPostAds
IP
kgence
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı kgence Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2012 Saat 10:22
1947 - 1967 yılları arasında 4'lü blok olarak temiz ve damgasız Türk pulları elimde mevcut. Benim amacım Türk pullarını tek seri olarak tamamlamak. 4' lü seri yapmadığım için elimdeki pulları takas olarak kullanmayı düşünüyorum. Sorum şu;

Takas edilecek pulların değerlemesini nasıl yapabiliriz? İSFİLA kataloğum var ama pulculardan pul aldığınız zaman belirli dönemlerde %60 - %70, belirli dönemlerde hiç iskonto yapılmadığı söyleniyor. Bu işin değerlemesi için önerebileceğiniz pratik bir yol veya elinizde iskonto tablosu vs. varmıdır?

Takas etmeyi düşünen kişiler bana mesaj atabilir.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2012 Saat 10:32
Sayın KGENCE,
Kusura bakma ama önce hoş geldin deyip sonra da yaşınızı bilemediğim için nacizane 1-2 uyarıda bulunayım.
Evvela form için gereken tüm bilgilerinizi girinki sizi tam olarak tanıyalım. Adınız , yaşınız, mesleginiz gibi.
Söylediğiniz %60-70 indirim bol bulunan (mesela sizin elinizdeki pullar bunlara örnek olabilir) için yapılır.
İst.da bulunan bir derneğe üye olup oradaki arkadaşlarımızdan da bu konuda destek alabilirsin.
Tekrar hoşgeldiniz diyor, filatelik ömrünün uzun olmasını diliyorum.
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2012 Saat 13:15
Sayın GENCE kardeşimize çok teşekkür ediyorum. Bilgilerini tam olarak doldurmuş, yeni üye olacak bütün arkadaşlarımızın da bu konuya gerekli hassasiyeti göstermesi bizleri ziyadesiyle memnun eder.
Tekrar hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
kgence
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı kgence Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2012 Saat 13:19
Sayın Mahmut Bey,

Kusura bakmayın kendimi tam olarak tanıtamadığım için. Ben 35 yaşındayım. İnşaat Mühendisiyim. Pullara ilgim çok öncelereden beri vardı ama şimdi abonelik yaptırarak geçmişe dönükte Türk pulları kolleksiyonu yapmak istiyorum. Kadıköy Filateli derneğine üye olmayı planlıyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Gence Karaaslan
İnşaat Mühendisi
IP
tafibe
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 100

Alıntı tafibe Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ocak-2012 Saat 14:42
Sayın Gence Kardeşim

Kadıköy Filateli Dernegi konusunda hertürlü yardıma hazırız.
Ben aynı zamanda dernegin yönetim kurulundayım.
Hem dernek çalışmaları ile ilgili hemde filateli ile ilgili konularda hem bu
sitede hemde dernek çatısı altında mutlaka yardımlarımız olacaktır.
ikamet ettigin yer ile ilgili bilgi verirsen dernegin yer tarifinide yapabilirim.
Hayırlı ve uğurlu olamsı dileği ile sevgilerimizi sunuyoruz.

Tarık Bezer
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::