Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: en iyi avrupa pulu yarışması Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
maral26
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 92

Alıntı maral26 Cevaplabullet Konu: en iyi avrupa pulu yarışması
    Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2011 Saat 08:48
En İyi Avrupa Pulu Yarışması / 06.06.2011

Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) bünyesinde her yıl en iyi Avrupa Pulu Yarışması düzenlenmektedir. 2011 yılının en iyi Avrupa Pul Yarışmasının bu yılki teması �ormanlar� (forests) olarak belirlenmiş olup; İdaremizde bu yarışmaya orman temalı bir pulla katılmıştır.

Söz konusu yarışmanın sonuçları, ülkemizin bu yıl İstanbul�da ev sahipliği yapacağı ve 12�13 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) Genel Kurul toplantısında açıklanacaktır.

2011 yılı Avrupa Pul yarışmasının sonuçları İdaremizin sözü edilen toplantıya bu yıl ev sahipliği yapması nedeniyle büyük bir önem taşımaktadır. 

Konu ile ilgili olarak vatandaşlarımızın Kuruluşumuza ait posta pulunu en geç 9 Ağustos 2011 tarihine kadar  http://www.posteurop.org/europa2011 linkine tıkladıktan sonra açılan sayfadan oy vererek desteklemelerini bekliyoruz.

Mustafa Aral
strPostAds
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2011 Saat 16:38
2002 yılından buyana düzenlenen en iyi EUROPA pulu yarışmasında daha önce ödül alan ülkeler ve pulları şöyle. Son 3 yıldır Macaristan'ın birinci olması da dikkat çekiyor doğrusu.
En iyi EUROPA pulu 2010

MACARİSTAN
Konu: ÇOCUK KİTAPLARI

Açıklama:
Pullar, Macar Kossuth Ödüllü grafik tasarımcı Károly Reich'in (1922-1988) hikaye kitabı resimlerini içeriyor. Tasarım Macar okuyucular tarafından çok sevilen, Vackor adlı küçük ayının hikayesinden sahneler içeriyor. (Tüm çizimler István Kormos'un, Vackor'un Masalları adlı çocuk kitabından alınan illüstrasyonlardan oluşmaktadır.)
En iyi EUROPA pulu 2009

MACARİSTAN
Konu: ASTRONOMİ

Açıklama: Galileo portrelerini içeren pulun arka planında gezegenler arası uzay ile 1989 yılında gönderilen Galileo uzay sondası görülüyor.
En iyi EUROPA pulu 2008

MACARİSTAN
Konu: MEKTUP

Açıklama: "Mektup" konusunu arka plandaki postalanmış mektup şekli üzerine ön planda büyük el yazısı harfi ile vurgulamış.
En iyi EUROPA pulu 2007

ERMENİSTAN
Konu: İZCİLİĞİN 100.YILI

Açıklama: Tüm eller hoşgörü ve dayanışmayı temsil eden izci işaretini yapıyor.
En iyi EUROPA pulu 2006

UKRAYNA
Konu: GENÇLERİN GÖZÜYLE BÜTÜNLEŞME

Açıklama:
Kendisini çevreleyen geniş evren içerisinde Dünya görünüyor. Elele insan figürleri gelecekte insanlığın ortak refahı için bütünleşmeyi temsil ediyor.
En iyi EUROPA pulu 2005

İZLANDA
Konu: GASTRONOMİ

Açıklama:
Pulun yuvarlar tabak şekli hemen dikkati çekiyor. Resimlerin ve yazıların farklı geometrik şekil ve pozisyonda kullanılması dinamik ve çağdaş bir görünüm kazandırmış.
En iyi EUROPA pulu 2004

GRÖNLAND
Konu: TATİLLER

Açıklama:
Arktik okyanusu arka planlı pulda, ulusal kıyafetleri içerisinde iki Grönlandlı kız burunlarını birbilerine değiriyorlar. Pulun üzerindeki yazıda "Grönland'dan Selamlar" yazıyor.
En iyi EUROPA pulu 2003

MONAKO
Konu: POSTER SANATI

Açıklama:
Tramplen üzerinde oturan genç kız
En iyi EUROPA pulu 2002

MALTA
Konu: SİRK

Açıklama:
Ünlü fotoğrafçı Gino Theuma'nın ödüllü fotoğrafından alınan palyaço portresi..

Düzenleyen erdalkara - 07-Haziran-2011 Saat 16:40
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Haziran-2011 Saat 22:24
Araştırma ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. İnsanın gönlü ülkesi seçilsin istiyor ama öyle güzel çalışmalar var ki ikilemde kaldım doğrusu.
Tunç Işın
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2011 Saat 13:29
AVRUPA Pulu 2011 Yarışması / 13.10.2011

PTT Genel Müdürlüğü, AVRUPA Pulu 2011 yarışmasının kazananı olarak açıklandı.

Bu yılki en iyi Avrupa Pulu yarışmasının sonuçları Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından, PTT Genel Müdürlüğü’nün evsahipliğinde düzenlenen Genel Kurulun dün İstanbul’da düzenlenen akşam yemeğinde 2011 Avrupa Pulu Yarışmasının dereceye girenleri olarak PTT (Türkiye), Magyar Posta (Macaristan) ve PTT Correos (Portekiz) olarak açıklandı.

Dünya genelinden 5 bin 576 kişinin katılımının gerçekleştiği rekor halkoylamasında; PTT Genel Müdürlüğü’ne ait “Sonbaharda Ormanı Çevrelemek” konulu pul; 2011 yılı en iyi Avrupa Pulu Yarışmasında birincilik kazandı ve  Altın ödüle  layık görüldü.

En İyi Avrupa Pulu yarışmasında ikinciliği Macaristan’ın hazırlamış olduğu pul alırken, üçüncülüğe ise Portekiz pulu layık görüldü..  

Düzenlenen ödül töreninde konuşan PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Osman TURAL; “İlk defa kazandığımız bu prestijli ödülün anonsu ile birlikte çok memnun olduk.  Filatelinin, gelecek nesillere bırakacağımız bir miras olarak Kuruluşumuzun önemli bir parçası olmaya devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

PostEurop Genel Sekreteri Sayın Botond Szebeny ise yaptığı konuşmada “Avrupa pullarına her geçen yıl ilgi ve pulların popülerliği artmaktadır. Pullar sadece sanatın ötesinde ülkenin kimliğini yansıtmakta, Avrupa’nın ve Avrupa posta endüstrisinin bir kolajını sergilemektedir. PostEurop da cesur bir adım atarak ilk Avrupa pulu koleksiyon albümünü yayımlamıştır.” dedi.

Avrupa’nın temel tema olduğu Avrupa pulları, Avrupa Posta İdareleri/işletmecileri tarafından, PostEurop’un çatısı altında basılan özel pullardır.

19. Yılında Birleşmiş Milletler kampanyasıyla birlikte  “Ormanlar” konusu etrafında belirlenen yarışmaya “Uluslararası Orman Yılı” için Avrupa genelinden elliyi aşkın işletmeden katılım olmuştur.

Clap

PostEurop sitesindeki Orjinal Duyuru...

Turkish PTT declared winner of the EUROPA 2011 Competition

PostEurop proudly announced Turkish PTT (Turkey), Magyar Posta (Hungary) and CTT Correios (Portugal) as the top three winners of the 2011 EUROPA Stamp Competition at the plenary dinner in Istanbul hosted by Turkish PTT yesterday evening.
[ read more ]

Düzenleyen erdalkara - 21-Ekim-2011 Saat 14:29
IP
maral26
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 92

Alıntı maral26 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2011 Saat 14:46
Ülkemiz filatelisi için sevindirici bir haber.Ülke filatelisinin yurtdışında reklamı güzel bir şekilde yapılmış olacak.Ayrıca PTT Pul basımında göstereceği özeni sanırım biraz daha üst seviyelere çıkaracaktır.

Saygılarımla
Mustafa Aral
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2011 Saat 22:49
Erdal Bey,

Bilgilendirmeleriniz için size teşekkür ediyorum. Uzun süredir formumuzda yeni bilgi ve makale çıkmıyordu. Bu açığı siz kapatmaya başladınız.
Ayrıca PTT mizi bu başarısından dolayı da kutluyorum.

Sevgilerle,
Ceyhun ALTIN
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2011 Saat 23:53
Bu güzel ödülün gururunu ve sevincini paylaşmak güzel doğrusu.
Ama hani ben habire zıt ses çıkaran bir enstrüman olarak ne yazık ki gerçek sesleri duymanızı da sağlamaya çalışıyorum. Ayrıca yorum bildirme zahmetine bile katlanmadığınız için de fikirlerime katılmayanların çoğunlukta olduğundan da eminim. Ama ne yazık ki gerçeklerbirilerini her zaman rahatsız etmeli, etmeli ki gözler kapalı olmasın... Göremeyenler ve görmek istemeyenler de görsünler bazı şeyleri.
Evet, haber çok güzel. Ama bakın şimdi söyleyeceklerime;
Europost toplantısının olduğu gün, toplantının yapıldığı salonun girişinde el kadar bir stand üstünde o güne ait özelgün damgası uygulanmaktaydı. Peki sezce kaç kişi ilgi gösterdi bu etkinliğe? 3 ya da 4... Peki o toplantı sonucunda ne duyruldu? Europost pulları 2011 yarışmasının sonucu... Peki o gün Avrupa ülkelerinden posta idaresi başkanlarının ve bizim PTT'nin de Genel Müdürü'nün katıldığı toplantı salonunda yapılan bu damga etkinliğine gelen pullar nelerdi? sadece Trabzon olimpiyat pulları ve bir tane eksiği ile 39'lular pulları. Peki nerde o gün bizim ödül kazanan ve o gün adına damga basılan pulumuz? Sirkeci'de yok, Taksim'de yok, Beyoğlu'nda yok. En berbatı ise toplantı salonunda bulunan stantta da yok. Valla kutluyor ve tebrik ediyorum bu kadar organizasyon eksikliğini. Ödül kazanan pulumuz ne kadar güzel tanıtıldı değil mi arkadaşlar? Alkışlamak lazım, lütfen. Hee, tabii oraya 250 adet pulun talimatlar doğrultusunda getirtildiğini sonra bir memur arkadaştar öğreniyorum, ama bizler için değil... Toplantıya katılan katılımcılara sunmak için. Madem ki PTT'nin böyle durumlarda kayırdığı kişiler biz değiliz, o zaman buyursunlar bundan sonra damgalarını da pullarını da Avrupalılara satsınlar. Ben üzülerek kınıyorum ve yazıklar olsun diyorum. Hepiniz bilirsiniz atalarımızın meşhur tabiridir "KENDİ PARAMLA REZİL OLMAK", işte tam karşılığı budur... Yazık o gün harcadığım emeğe ve gördüğüm saygısızlık ve ilgisizliğe... Bu konuyu ordaki memurlara dile getirdiğimde (henüz ödül kazandığı ve oraya sonradan 250 pul gönderildiğini öğrenmeden önce) bana verdikleri cevap; bakın PTT Genel Müdürümüz de burda bu şikayetinizi ona söylerseniz daha etkili olur. Yaa kimim ben? TFDF Başkanı mı yoksa Dernek Başkanı mı? bunları Bir Genel Müdürle oturup tartışacak kişi ben miyim? Ya da diğer bir deyişle, etrafındaki o kadar kişiyi aşıp ta PTT Genel Müdürünü böyle  "önemsiz bir konuyla" rahatsız edebilecek gücüm var mı?
Evet yine de PTT'yi alkışlayalım, PTT Bank çok güzel kar yapıyor. PTT'yi alkışlayalım PTT Kargo en kazançlı kargolama şirketlerinden... Ama posta... Filateli... onun için kusura bakmayın içimden alkışlamak gelmiyor, belki sadece kırgın bir tebessüm...

Herkese saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 22-Ekim-2011 Saat 00:04
Tunç Işın
IP
MAHAL
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 245

Alıntı MAHAL Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Ekim-2011 Saat 23:11
Sayın Maral26 dostumuz,
Bizi değişik konular ile aydınlattığınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ediyorum.
 ( Bu sene görüşemedik, inşallah yakın zamanda tanışabiliriz.)
Ülkemizde yapılan bir toplantının ardından pullarımızın 1. olması da bizleri mutlu etti.
Bu arada Sayın Tunç IŞIN bey'e de katılıyor, saygılar sunuyorum.
MAHMUT ALTIBAŞ
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2011 Saat 12:07
Almış olduğu ödülden dolayı PTT yi ve çalışanlarını tebrik ediyorum.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 407

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2011 Saat 19:28
Almış olduğu ödülü bende tebrik ediyorum
Ancak hala pul üretme konusunda problemlerimiz var.Eminim ki bu pulu hazırlamak hazırlayanın 5 dakikasını almamıştır bile.ağaçkakanbu siteden alınmış yatay döntürülmüş ağaçta ve kuşta bir kaç rütuş, manzarada kimbilir nerden alınmıştır arasak heralde onuda buluruz bi yerlerde.Ordan biraz burdan biraz birleştir kolaj tarzı bir resim oluştur bas pula.Bence bu kadar basit olmamalı.Özgün daha önce yapılmamış üzerinde emek sarfedilmiş sanatçıların yaptığı özel ve güzel üretimlere yönelmeliyiz.Kolaycı kopyacı basit üretimlere değil.Şimdi pul ödülde aldı fotoğraf sahibi görse kendi resminin kullanıldığını telifini arasa ne olacak? Ararsa arasın deniyor belki ama al sana başarıya gölge kimin ne hakkı var düşürmeye..Gerçek türk sanatını pullarda görmek istiyorum..

Düzenleyen namtha - 23-Ekim-2011 Saat 19:30
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::