Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Anasayfadaki kataloğun abartılmış hali için Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erimer
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 49

Alıntı erimer Cevaplabullet Konu: Anasayfadaki kataloğun abartılmış hali için
    Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2011 Saat 17:40
Selamlar,

Trfile sitesinin ana sayfasından aldığım kataloğu kendi envanter listemi tutmak maksadıyla oldukça geliştirdim. 550 Megabyte ile biraz dev bir excel dosyası oldu ama her pulun görselini de içerdiği için pek çok filatelistin faydalanabileceğini ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda uyarlayarak daha da geliştirebileceğini düşünüyorum. İsteyen varsa bana upload edebileceğim bir link versin.

Selam ve sevgiler

Uploaded with ImageShack.us
strPostAds
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 12:27
Ellerinize sağlık Eren Bey, güzel olmuş. Fakat benim bir linkim yok. Başka türlü nasıl olur bilmiyorum!
Selamlar...
Tunç Işın
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 13:48
Eren bey elinize sağlık. olcayarisoy@gmail.com adresine bir kopya rica edebilirmiyim.
İyi emek verdiniz ben şahidim. Elinize sağlık.
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 13:50
Genel link için Muzaffer Bey'le görüşün ana sayfada sağ yandaki katalogla değişebiliriz sanırım. Çünkü bu aynı kataloğun resimli ve mufassal olanı.
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
IP
erimer
Üye
Üye
Simge

Alıntı erimer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 14:17
Arkadaşlar,

Ana sayfadaki kataloğu benim modifiye ettiğim ile değiştirmek isterseniz benim açımdan sakınca yoktur, ancak 550 Megabyte'lık bir dosyayı download'a açmak (tam dolu bir CD içeriği = 700 Megabyte) sitenin trafiğini zora sokabilir.

Ben Engin Bey'in (starfish) isteği üzerine bana verdiği linke 6 parçalık rar dosyayı ağır ağır yolluyorum, akşama doğru biter sanırsam. Malesef 550 Megabyte neredeyse tam dolu bir CD içeriğine eşit ve mail ile gönderilemiyor. İstanbul'da olanlar eğer Engin Bey için de uygun olursa kendisi ile irtibata geçip dosyayı tedarik edebilir. Diğer şehirlerdekiler için de bir formül bulmaya çalışacağım.

Bu excel dosyasında 1863'den günümüze tüm pulların resimleri tek tek mevcuttur. O nedenle de dosya ebadı biraz XXLarge durumda. Ama dediğim gibi eğer ana sayfadaki linke konmak istenirse başım gözüm üzerine.

Selam ve sevgiler
IP
starfish
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42

Alıntı starfish Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 14:30
Merhaba

Eren beyden www.dropbox.com isimli dosya paylaşım sitesine yüklemesini rica ettim. Yükleme tamamlandıktan sonra dosyayı paylaşıma açarım. Böylelikle dropbox a üye olan (1 dk.da üyelik tamamlanabiliyor) herkes dosyaya erişebilir hale gelecektir. Bu şekilde Eren beyin de tek tek yüklemesine gerek kalmayacaktır.

Selamlar,

IP
erimer
Üye
Üye
Simge

Alıntı erimer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 15:35
Engin Bey,

Bu öneriniz benim işimi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Zaten tahminime göre çok değil 1 hafta sonra herkes bu dosyayı almış olur. Öneriniz için sonsuz teşekkürler.

Selam ve sevgiler
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 17:42
Çok güzel bir çalışma gerçekleştirmişsiniz Eren bey. Tebrikler. İlk fırsatta indireceğimden emin olabilirsiniz. Ben de benzer bir katalog hazırlamıştım. Ama sadece Cumhuriyet Dönemi için çalışmıştım ve tüm pulların resimleri de var içerisinde. Bendeki katalogun boyu 40MB civarında. İncelemesi ve uygun görürse burada yayınlaması için Muzaffer Arda Bey'e göndermiştim. Dileyen olursa ben de linki zevkle paylaşabilirim.

Saygılarımla...
IP
erimer
Üye
Üye
Simge

Alıntı erimer Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Mayıs-2011 Saat 19:22
İlgi gösteren tüm arkadaşlara teşekkürler,

Dosyayı alacak arkadaşlarım için ufak birkaç notum var:

1. Dosya excel 2007 formatlı xlsx uzantılıdır yanı office 2007 ve üzeri gerektirir. Office 2003, 2000 ya da 98'de dosyayı açamazsınız.

2. Cumhuriyet öncesi şarniyersiz seri fiyatları şarniyerlinin iki katı olarak formülize edilmiştir ancak bu yoruma açıktır, asıl olan şarniyerli fiyatıdır. Bilindiği üzere Osmanlı dönemine ait şarniyersiz seriler genellikle müzayedelerde değerlerini buluyor.

3. Hilal-i Ahmer serileri (1, 2 ve 3. seriler) için 2. madde geçerli değildir, yazılı fiyatlar reel fiyatlardır.

4. Dosya en son tedavüle çıkmış serileri içermektedir ve tarafımdan sürekli güncellenmektedir. Daha yeni sürümleri sürekli olarak çıkmaya devam edecektir.

5. Postada kullanılmamış ve filatelik değerleri muallak olan serilere ait fiyatlandırmalar gittigidiyor ve e-bay satışları baz alınarak konmuştur.

6. Adet ve Toplam değer sütunları tamamen benim envanter kaydım ile ilgilidir. Kendinize göre yeniden doldurabilir ya da o sütunları olduğu gibi silebilirsiniz.

7. Gri fon elimde olmayanları, beyaz fon ise sahip olduklarımı temsil eder. Bu renkleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ancak mavi fonlara dokunmayın çünkü onlar ortak pullarımızın yabancı versiyonlarını temsil eder.

8. Sonuçta bu bir excel dosyası, keyfinize göre modifiye edin işte :)

Düzenleyen erimer - 18-Mayıs-2011 Saat 19:24
Selam ve sevgilerimle
IP
starfish
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 42

Alıntı starfish Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mayıs-2011 Saat 03:18
Eren bey elinize sağlık, oldukça emek harcanmış. Paylaşımınız için tekrar teşekkürler.

Tunç bey, Anıl bey ve Olcay bey için paylaşıma açtım.
Mail adreslerinize gelen maildeki linki takip edip yükleyebilirsiniz. En az 2-3 saat sürer.
Bana mail adresini iletenlere hemen paylaşıma açarım. 

Selamlar, Engin
IP
Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma