Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Koleksiyonculuk
 Tr Filateli Forumları | Sorular | Koleksiyonculuk
Mesaj icon Konu: Evliya Çelebi'nin Doğumunun 400.Yılı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Konu: Evliya Çelebi'nin Doğumunun 400.Yılı
    Gönderim Zamanı: 24-Mart-2011 Saat 21:38

Arkadaşlar,

Mersin postanesindeki pul veznesi ve filateli bölümünde görevli arkadaşa özellikle teşekkür ederek konuya girmek istiyorum. Evliya Çelebi'nin Doğumunun 400.Yılı konulu pul çıkar çıkmaz bizi arayarak FDC'leri ayırdığını ayrıca pulun da bol miktarda geldiğini bildirdi. Çok mutlu olduk ve kendisini ziyarete gittik. Elindeki filatelik ürünleri gerek sunuşu olsun gerek tutuşu olsun gayet naif yaklaşması doğrusu takdirimizi kazandı. Olayın bizim için güzelliği bir yana özel günlerde zarf yapmak istersek yardımcı olabileceğini de söylemesi bizi ziyadesiyle mest etti.

Şimdi sormak istediğim soru müsadenizle şöyle. ?Evliya Çelebi konulu FDC'yi aldık. 90 ve 130 kuruşluk pullarında yeterince temin ettik. Bu pul için 90 ve 130 kuruşluk birer ilk gün damgası tatbik edelim mi? ?Yoksa damga asıl İstanbul'da kullandırılacağı ve FDC'si de satın alındığı için buna gerek yok mu? ?Her iki pulu birden zarfta kullanarak ilk gün damgası yapsak bir anlamı var.

Düzenleyen erdalkara - 31-Mart-2011 Saat 12:09
strPostAds
IP
erkin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 111

Alıntı erkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Mart-2011 Saat 23:23

Konya filatelistler derneğindeki arkadaşlarımızla, yarın ilk gün posta damgalı zarf hazırlayacağız....

Tansel Erkin
Konya
Cumhuriyet,KKTC,Tıp Tarihi koleksiyonu.
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 05:14
Erdal bey
Normalde olması gereken damganın kullanıldığı ildir ne varki sizde zarf yapabilirsiniz,Doğum yeri İstanbul olarak belirtildiği için en uygunu İstanbul tabiki.
Yanlız FDC yi kullanmayın derim zira üzerindeki damgalar uyumsuz olur.Bulunduğunuz ilde kendi zarflarınızı tam seri dörtlü blok her valör ayrı zarflarde tek tek kendi arzunuza göre yapabilirsiniz en güzeli 3 lü per işeklinde
iki ayrı zarf olur.
Niyetim İstanbul'a gitmekti ne varki gidemiyorum,(zira biraz daha yaşlandık dün dede olduk vesselam.)
selam

Düzenleyen esfila - 25-Mart-2011 Saat 05:16
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 07:51
Erdoğan Bey tebrik ediyorum. Allah analı - babalı büyütsün.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 284

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 09:17
Erdoğan abim gözünüz aydın.Allah analı babalı ve kazasız belasız büyümeyi nasib etsin.Bugünkü pul için istanbuldan bir isteğin varsa başım üstüne.Hazırlamamı istediğin neyse söyle kalledeyim.
saygılarımla
Nihat Çimrin
IP
maral26
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 92

Alıntı maral26 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 10:04
Erdoğan Bey
gözünüz aydın Allah torununuza sağlık sıhhat versin
Mustafa Aral
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 14:40
Erdoğan Bey,
Gözünüz aydın tebrik ediyorum. Allah analı babalı büyütsün.
Selam ve saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
tete
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 76

Alıntı tete Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 16:19
gözünüz aydın Erdağan bey,
inşallah vatana millete hayırlı bir filatelist olur :)
Tahsin,
İstanbul
IP
erdalkara
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 732

Alıntı erdalkara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 16:37
Değerli arkadaşlar.

Hayırlısıyla bugun ilk defa bir pula ilk gün damgası uyguladık. Şöyle bir çalışma oldu.

Sağolsun filateli servisinde görevli arkadaşta oldukça bize yardımcı oldu. Hatta damgayı verdi alın kendiniz uygulayın dedi. Damgayı temizledik, boş kağıtlar üzerinde birkaç tatbik yaptık sonra da zarfa uyguladık. Ama anlaşılan ilk olmanın heyecanıyla elimiz titredi. Damgayı çok da düzgün yapamadık.

Fikirlerinizi almak isterim.

Acaba zarfa Evliya Çelebi konulu bir kompozisyon hazırlamak gerekir miydi. 13x18 ebatında zarf kullandık. Fakat tebrik kartı zarfı bulabildik o boyutta. Haliyle kapağı zamksız bir zarf oldu. Sizlerin zarf ve boyutları konusunda tercihiniz nedir?

Bu tür zarfları nasıl saklıyorsunuz. PTT'nin ilk gün zarfıyla beraber mi yoksa bunları farklı bir mantıkla mı saklamalıyız?

Ayrıca Erdoğan Bey'in dedelik makamını da hayırlı olması dileklerimle tebrik ederim.

Saygılarımla...

NOT: Evliya Çelebi'yi Google da unutmamış bugün. Şöyle hoş bir kompozisyonla hatırlamış. Erken farketseydim zarfa yazdırırdım doğrusu..

Düzenleyen erdalkara - 25-Mart-2011 Saat 21:07
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2011 Saat 20:52
Erdoğan Abi, Allah analı babalı (ve tabii dedeli :), sağlık, mutluluk ve sevgi dolu bir ortamda büyümeyi nasip etsin. Abi keşke mesajı daha önce görebilseydim burdan İstanbul'dan sana hazırlardım istediğin şekilde.
Selam ve saygılarımla..
Tunç Işın
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma