Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ziyaretçi Defterine Yazın
 Tr Filateli Forumları | Ziyaretçi Defteri | Ziyaretçi Defterine Yazın
Mesaj icon Konu: pul Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
serhat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2

Alıntı serhat Cevaplabullet Konu: pul
    Gönderim Zamanı: 19-Mart-2011 Saat 17:04
merhabalar elimde cumhuriyet dönemi sehir pulları vardır 22 ilin damgasız satmayı planlıyorum ilgilenen arkadaşlara duyrulur....
strPostAds
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2011 Saat 17:24
Bu pulların tam seri 134 tanesi 15 Lira ediyor sizin yazdığınız 22 pul kimsenin işine yaramaz kardeşim bunları
gitti gidiyor com. adlı bir site var orda alıcı bulabilirsen 2-3 liraya satabilirsin.

Düzenleyen esfila - 19-Mart-2011 Saat 17:24
IP
serhat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı serhat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2011 Saat 17:34
cumhuriyetin ilk yıllarına ait yalnız pullar.... yine aynı değerdemi
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2011 Saat 17:44
Evet kardeşim öncelikle burası şatış sitesi değil bilgi aktarıyoruz,Bahsettiğin pulların tamamı 134 tanedir 67 il her ile ait 5 ve 20 krş pul var toplamı 134 tane tam seri zamkları temiz olarak dediğim fiattır.Öyle parca o pulları kimse almaz ama dediğim site satış sitesi
selam
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Mart-2011 Saat 20:39
Üstelik bu seri Cumhuriyetimizin ilk yıllarına ait değildir.
Cumhuriyetin 35-40. yılında çıkartılan güzel bir seridir.
Sevgilerle,

Ceyhun ALTIN
IP
turuncs
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı turuncs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2011 Saat 18:59
merhaba arkadaşlar elimde yaklaşık 80 000 adet pulum var,1800 lü yıllardan 1970 li yıllara kadar,bazı pulların arkasında ALİ NUSRET yazıyor, sanırım ali nusret pulhanın koleksiyonu,pulun gerçek sahibi türkiyenin 10 zengininden biri idi, 50 yıl önce vefat etmiş, oğlu bu pulları bana verdi,çok degerli oldugunu söyledi bu pulları nasıl degerlendiririm,ilginize teşekkür ederim.süleyman
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2011 Saat 19:38
Merhaba Süleyman Bey,
değerlendirmekten kastınız satıp paraya çevirmek ise istanbul ve Ankara'daki pul tüccarları ile görüşmelisiniz. Kollleksiyonun değerine değer katmak ise kast ettiğiniz öncelikle sitemizdeki temel filatelik bilgileri çok iyi biçimde okumalı pulları tasnifli değilse tasnif etmeli ve kolleksiyonu geliştirmelisiniz.
Kolleksiyon değeri geliştirilerek artar.
Saygılarımla

Düzenleyen saadettin_pul - 03-Ağustos-2011 Saat 19:39
Saadettin Kayserilioğlu
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 406

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2011 Saat 21:45
Merhabalar.Pulların arkasında Ali nusret yazıyor olmasını ilginç buldum.Bizler bile pula iyi davranalım diye cımbızla nasıl tutacağımızı bilemezken pullara bu kadar değer veren birinin pulların arkasına yazı yazmasını çok olası göremedim.
Banada geçtiğimiz yıl tanıdığım yaşlı bir beyefendi filatelist babasından kalan geniş bir kolleksiyonu bunlara en iyi sen bakarsın diye bana vermişti.Kendisi ilgi duymamış ancak saklamış oğullarıda ilgilenmemiş.Filatelist eli değmiş olduğu için pek tasnif istemedi ancak pullar dosyalarda muhafaza edildiği için defterler alarak pulları defterlere yerleştirdim.Tavsiyem pulları doğru ve düzgün bir şekilde tasnif ederek kolleksiyona devam etmeniz ve dahada geliştirmeniz.ve çok iyi korumanız yönünde olacak.Ancak satmayı düşünüyorsanız müzayede şirketleri ve bu işin uzmanları ile görüşmeniz faydalı olacaktır.Sonuçta maddi bir değeri olmasının yanında bunlar bizim kültür mirasımızdır.Korumalı sergilere katılıp tanıtılmalıdır.Saygılarımla.
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ağustos-2011 Saat 23:24
Sn. Erol Akkaya ile olan bir görüşmem de rahmetli Pulhan'ın küçük bir kaşe etüd ettiği pulların yada direk müşterilerine verdiği garantili pulların arkasını bu kaşe ile kaşelediğinden bahsetmişti. Ben de kendisine parmak izi sıkıntı oluyor da kaşe neden sıkıntı olmuyor dediğimde ise etüd edilen pulun ya da garanti verilen pulun nişanesi o devirde böyle olurdu şimdi ki gibi renkli fotokopimi vardı demişti. Geçen zaman için de filatelik teammüllerde değişmekte.
Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Ağustos-2011 Saat 12:05
Aynı uygulama Alman Filatelisi'nde de yaygındı. Bazı eksperler pulların arkalarını küçük kaşelerle imzalamışlardır.
Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma