Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Ziyaretçi Defterine Yazın
 Tr Filateli Forumları | Ziyaretçi Defteri | Ziyaretçi Defterine Yazın
Mesaj icon Konu: yerli yabancı 1.000 adet pulum var ve satılık.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sezgincell
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6

Alıntı sezgincell Cevaplabullet Konu: yerli yabancı 1.000 adet pulum var ve satılık..
    Gönderim Zamanı: 07-Mart-2011 Saat 18:05
merhaba arkadaşlar.. yerli ve yabancı 1.000 adet pulum var ve satılık.. ilgili arkadaşlar sezgincell@hotmail.com adresinden ulaşabilirler..
TEKİRDAĞ/ Sezgin Üzen

Uploaded with ImageShack.us

Düzenleyen sezgincell - 07-Mart-2011 Saat 18:51
strPostAds
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2011 Saat 02:38
Bu tür karışık pullara diferan denir ve gerçek bir koleksiyon değeri yoktur,gitti gidiyor.com gibi sitelerde satabilirsiniz,oradaki satışlardanda değerleri hakkında bilgi edinebilirsiniz
selam
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Mart-2011 Saat 20:07
Sayın Sezgin Üzen, benim size tavsiyem; fotoğraf veya başka herhangi bir işlem için dahi olsa pullarınızı pul refteri ya da koruyucu olarak kullandığınız herhangi bir materyal dışında kesinlikle böyle yere veya harhangi bir eşyanın üzerine sermeyiniz. Çünkü pulun arkasındaki zamkta oluşacak parmak izleri ya da koyduğunuz yerden yapışacak toz vs. artıkları da değerini düşürecektir.
Selam ve saygılarımla...
Tunç Işın
IP
sezgincell
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sezgincell Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2011 Saat 04:23
selam arkadaşlar.. öncelikle verdiğiniz bilgiler için ve ilginiz için çok çok teşekkürler aradaşlar.. son derece acemiyim bu konuda ve esasında pullar bana ait değil bir arkadaşıma ait.. çocukluğundan bu yana  koleksiyon merakını giderme amaçlı saklamışpullarını ve kesin olarak bildiğim birşey varki elinde gerçekten değerli pullar birikmiş.. ben sadece birkaç önemli pulu yayınladım.. ilgili arkadaşlar var ise; yapacağı değerde elden çıkartmak yine ortak kararımız.. saygılar..
IP
sezgincell
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sezgincell Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2011 Saat 04:25
bu arada resimde gördüklerinizin, sizlerin bu pul değerli diyebileceğiniz herhangi bir pul varmı içlerinde  ?? yada ilgi duyulabilir diyebileceğiniz..
IP
altinlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 428

Alıntı altinlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mart-2011 Saat 09:42
Merhaba,
Pullar tam seri değil, karışık (Kızılay, ÇEK, Sürekli vs pulları) yani diferan pullardır. Resimden kondüsyonları görme şansımız olmadığı için değerleri hakkında birşey söylemek zordur. Ama bu tür pulları piyasadan tanesini 5-10 kuruşa lokum (aynı puldan yüzerli adet) stok halinde bulabilirsiniz. Resimler içinde değerli sayacağımız bir pul yoktur.
Pulun değerli olabilmesi için nadirliği ve kondüsyonu önemlidir. Ayrıca tam seri olmalıdır.
Benim size önerim, bu pullarla bir başlangıç yapıp, ufaktan ufaktan koleksiyona başlamanız olacaktır. Pulları biriktirdikçe ve koleksiyonuzu geliştirdikçe büyük bir keyif alacağınızı garanti ederim. Biz de 7-8 yaşlarımızda bu tür pullarla ilk adımımızı atmıştık. Şimdi ise vazgeçilmez bir tutkumuz oldu.

Sevgilerle,
Ceyhun ALTIN 
IP
sezgincell
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı sezgincell Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2011 Saat 02:43
TŞKLER CEYHUN BEY  İLGİNİZE VE VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN.. YAKIN ZAMANDA KENDİ DÜŞÜNCEMCE DEĞERLİ SAYILABİLECEK PULLARIN YAKIN ÇEKİM RESİMLERİNİ KOYACAĞIM.. HERKESE SAYGILAR..
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Mart-2011 Saat 06:56
Sayın Sezgin, eğer bir Pul Kataloğu (örneğin İSFİLA PUL KATALOĞU) alabilirseniz buna bakarak, aşağı yukarı kendiniz de pulunuzun değerlendirmesini ilk elden yapabilirsiniz.
Selam ve saygılarımla...
Tunç Işın
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma