Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Sitemizde yaşanan sorun Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 793

Alıntı marda99 Cevaplabullet Konu: Sitemizde yaşanan sorun
    Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2011 Saat 18:37
Merhaba Arkadaşlar,

haftasonu hizmet aldığımız ixihost firmasının yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle sitemize bir süre ulaşılamamıştı. Bugün bu sorunu hallettik, ancak neden olduğunu tespit edemediğimiz başka bir sorun ortaya çıktı, son bir kaç gün içinde yazılan mesajlar silindi. Öncelikle bizim dışımızda gelişen bu olay nedeniyle mesajları silinen üyelerimizden özür diliyorum. Umarım bundan sonra bu tarz sorunlar yaşamayız.

Saygılar

Mzuaffer ARDA
strPostAds
IP
Misafir
Misafir
Misafir

Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2011 Saat 18:46
Merhaba  Muzaffer Bey,
 Sağlık olsun,biliyoruzki internet dünyasında hiçbirşey garanti değildir,önemli olan trfila üyelerinin   dostane  birliği,dirliğidir.
muharrem semerci
IP
erkin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 111

Alıntı erkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Şubat-2011 Saat 21:47
İnşallah ana serverda sorun olmaz,makaleleri yedeklemek lazım.
Onca emek boşa gitmesin....
Tansel Erkin
Konya
Cumhuriyet,KKTC,Tıp Tarihi koleksiyonu.
IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 800

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 12:10
Merhabalar Muharrem Bey,
Aşağıda alıntı yaptığım ve altına benimde imzamı atabileceğim görüşlerinizin neden ve nasıl değiştiğini ve Muzaffer Beyi niçin böyle ağır bir şekilde suçladığınızı bilmiyorum, ama zaman zaman kendi işinden çok sitenin sorunları ile uğraşan Muzaffer Beyin daha fazla saygıyı hakettiğini düşünüyorum.
Cüneyt Gemicioğlu

Orjinalini yazan: muharrem

Merhaba  Muzaffer Bey,
 Sağlık olsun,biliyoruzki internet dünyasında hiçbirşey garanti değildir,önemli olan trfila üyelerinin   dostane  birliği,dirliğidir.

muharrem semerci
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 12:51
Sitemizde yaşanan ve tamamen teknik nedenlere dayanılarak silinen yazılar dolayısı ile küsmek veya siteden ayrılmak doğrumu,buna herkes kendi vicdani duyguları ile karar versin.Sitemizin kurucusu ve hertürlü
işlevine koşan ve bunu karşılıksız olarak filatelistlerin hizmetine sunan Muzaffer Arda kardeşimizin
ne kadar saygın ve değerli bir kişiliğe sahip olduğunu hepimiz biliyoruz.Burda bir kasıt aramanın hiçbir manası yoktur.Tüm filateliye gönül veren arkadaşlarımızın bunu bilmesinde yarar vardır.
erdogan sen-sakarya
IP
peleman
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21

Alıntı peleman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 13:54
Sevgili dostlar,
Bir gruptan ayrılmak elbette herkesin kendi vereceği bir karar, saygı duyulur. Ancak ayrılma nedenini inanın anlayamadım. Yazıların silinmesinden dolayı kimin ne gibi bir çıkarı olabilir. İnternet (site arızalansa da arızalanmasa da) her türlü müdaheleye açık bir ortam. Bu tür siteleri özveriyle yaşatmaya çalışan dostlarımızın bundan ne gibi bir kişisel çıkarları (ya da sorun her neyse) olabilir. Bir suçlama varsa bunun gerekçelerini öğrenmek sanırım hepimizin hakkı. Eğer farkında olmadan birileri üzüldü ya da alındıysa bunu telafi etmek de bizlere düşer. Zaten bir avuç insanız bu tür tatsızlıklarla vakit kaybetmek yerine keyfimize (hepimizin ortak keyfi filateliye) bakmak bana daha doğru gibi geliyor. Sevgi ve selamlarımla. Yavuz Pekman.
Yavuz Pekman
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 14:35
Herkese merhaba,

değerli üyelerimiz 5 yılı aşkın süredir hiç bir çıkar gözetmeksizin Türkfilatelisine hizmet vermek için kurmuş olduğum sitede bugün tartıştığımız konuları görünce şok yaşamaktayım.

Ben 13 yıl çeşitli bankalarda müfettişlik yaptım. Bilgisayar ortamında günlerce çalışıp hazırladığım raporların bir anlık sistem arızasıyla kaybolduğuna şahit oldum. Çok üzüldüm ama çalışıp yeniden yaptım. Hiç bir zaman birilerinde ard niyet aramadım.

Türk Filatelisine katkı sağlamak için mesai harcayacağımıza bir bardak suda fırtına koparmakla mşegulüz. Benim iyi niyetimden şüphe duyan üyelerimiz var ise bugün siteyi kendilerine devretmeye hazırım.

Bugün bu konuyu konuşacağımıza keşke salı günü açılacak pul sergisine Ümran Hn.'a katkı için birer pano daha koleksiyon koymaya vakit harcayabilseydik. Keşke Muharrem Bey sitenin ve dolayısıyle benim iyi niyetimi sorgulamadan önce bana bir mesaj atıp fikrimi alsaydı.

Tekrar ediyorum ve Muharrem Bey'in restine karşılık cevap hakkımı kullanıyorum.

1) Talep ediyorsa hemen kendisine siteyi devredebilirim.
2) Ard niyetli davrandığıma inanıyorsa ve bu konuda bana mesaj atarak ya da forum ortamında ısrarını sürdürüyorsa siteden onun adını değil kendi adımı askıya alıp, derhal siteyi 3. bir kişiye devredebilirim.

Kendisine ciddi anlamda kırıldığımı söyleyerek yazımı nihayetlendiriyorum.

saygılar

Muzaffer ARDA

IP
erkin
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 111

Alıntı erkin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 14:47
Orjinalini yazan: peleman

Sevgili dostlar,
Bir gruptan ayrılmak elbette herkesin kendi vereceği bir karar, saygı duyulur. Ancak ayrılma nedenini inanın anlayamadım. Yazıların silinmesinden dolayı kimin ne gibi bir çıkarı olabilir. İnternet (site arızalansa da arızalanmasa da) her türlü müdaheleye açık bir ortam. Bu tür siteleri özveriyle yaşatmaya çalışan dostlarımızın bundan ne gibi bir kişisel çıkarları (ya da sorun her neyse) olabilir. Bir suçlama varsa bunun gerekçelerini öğrenmek sanırım hepimizin hakkı. Eğer farkında olmadan birileri üzüldü ya da alındıysa bunu telafi etmek de bizlere düşer. Zaten bir avuç insanız bu tür tatsızlıklarla vakit kaybetmek yerine keyfimize (hepimizin ortak keyfi filateliye) bakmak bana daha doğru gibi geliyor. Sevgi ve selamlarımla. Yavuz Pekman.
Tamamen katılıyorum.Bir elin parmakları kadar kişiyiz.Hobi keyif almak için vardır.Büyüklerimiz umarım vazgeçerler,onların bilgilerinden faydalanırız.
Tansel Erkin
Konya
Cumhuriyet,KKTC,Tıp Tarihi koleksiyonu.
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 15:36
Muharrem Bey yazdığım yazıya ve taleplerime cevap verme nezaketini göstermemiş olup, yazdığı son yazıyla da sitemizde kendisini zorla tutuyormuşuz havası yaratmıştır. Kendi isteği doğrultusunda üyeliği silinmiştir. Makale ve yazılarını ise oturup zaman ayırarak silmem gerekecek.

saygılar

Muzaffer ARDA
IP
Cüneyt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 800

Alıntı Cüneyt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mart-2011 Saat 18:07
Merhabalar Muzaffer Bey,

Bir yandan sitemizin teknik sorunları ile uğraşırken bir yandanda site üyelerimizden bazılarının saygı terbiye sınırlarını aşan davranışları ile karşı karşıya kalmanıza son derece üzüldüğümü belirtmek istiyorum.

Umarım bu olaylar sizi yıldırmaz ve sitemizin geleceğini tehlikeye atmaz. Ülkemizde zaten bir avuç filatelist var, bunların pek çoğuda bildiklerini kendilerinden başka kimsenin öğrenmesini istemiyor. Soru soranlara her zaman bilgileri ölçüsünde yanıt vermeye hazır olan üyelerimiz ile sitemiz öğrendiklerimizi ve bildiklerimizi başka filatelistler ile paylaşmamızı sağlayan bir vaha gibi. . Dileğim  güzel hobimize ilgi duyanların artması için bunca yıldır verdiğiniz emeklerinizin takdir edileceği günlere hep beraber ulaşmamız. Size sabırlar diliyorum.

Selamlar ve saygılar,
Cüneyt Gemicioğlu

IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma