Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: 2011 İstinyePark Sevgililer Günü Damga U Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 816

Alıntı tunc Cevaplabullet Konu: 2011 İstinyePark Sevgililer Günü Damga U
    Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2011 Saat 14:35
Sevgili TrFila üyeleriyle katılamayan arkadaşlarım için bu ilginç günün birkaç fotoğrafını paylaşmak istedim. İstinye Park idarecilerine ve özellikle bu etkinliği düzenleyenlere minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunarım. Sadece filatelistlere yönelik değil, tüm halka yönelik ve tamamen ücretsiz ölduğu için de halkın büyük ölçüde katılımıyla geçen güzel bir etkinlikti. Ama çok ilginçtir ki halkımızın da artık postaya ne kadar yabancılaştığını da gözler önüne seren önemli bir örnekti. Çoğu kişi ne gönderen ne de alıcı adını yazmadığı için (sanırım e-posta alışkanlığından olsa gerek :) görevli arkadaşlar tarafından defalarca uyarılmak zorunda kaldılar. Kimi gençler posta kartını önüne alıp öylece kalakaldı! Sadece sevgililer günü mesajı yazacaklardı ama o kadar uzun zamandır mektup yazmamışlar ki o iki satırı bile nasıl yazacaklarını bulmakta zorlandılar. Ve en çok karşılansa göndermek istedikleri sevgililer günü kartlarının bu gün içinde alıcının eline ulaşması istekleriydi (yine sanırım e-postaların anında gitmesine alışmış olduklarından :). Memur arkadaşlar punun posta olduğunu ve akşam postaneye, yarın ordan toplama merkezine ve ordan da dağıtıma gideceğini ve bu nedenle en az üç gün süreceğini öğrenenlerin çoğu itiraz etti. Malum sevgililer günü mesajı sevgililer gününde gitmeliydi :)
Ama bu tür etkinliklerin çoğalmasıyla bu unutulmuşluk da aşılacaktır inancındayım.

Etkinlikle ilgili tüm çalışanlara tekrar teşekkür ederim.

By tuncisin at 2011-02-24

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 17:16
Tunç Işın
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2011 Saat 16:11
''Öldükten sonrada yaşamak İsterseniz günlük tutunuz. Ben bu yaşıma rağmen Rahmetli babamın tutmuş olduğu Ece Ajandası içindeki günlükleri okumakta ve istifade etmekteyim'' Betül Mardini (Konuşmasından alıntı)
   Saygıdeğer dostlar duygu ve düşüncelerimizi kağıda döküp sevdiklerimize sunabilmek sevgiye ve sevilene gösterilen bir özendir. Gelişmiş tüm medeniyetler Mektuplaşma etkinlikleri çerçevesinde hep geleceğe mektup gönderirler. Asıl olan gelip geçici objelerle sevgiyi ifade etmek değildir. Asıl olan duyguları yazıya döküp kıymetini bilenler eliyle asırlar sonrasına düşüncelerini aktartabilmektir.
Bu anlamda PTT yetkililerini ve destek veren tüm kuruluşları tebrik ediyorum.
Saadettin Kayserilioğlu
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 16:57

By tuncisin at 2011-02-16

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 16:39
Tunç Işın
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 16:58

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 16:54
Tunç Işın
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 16:58

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 16:56
Tunç Işın
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 16:59

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 16:58
Tunç Işın
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 16:59

Düzenleyen tunc - 24-Şubat-2011 Saat 16:59
Tunç Işın
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 17:30
Tunç bey hepsi birbirinden güzel
ama işte ben olsaydım farklı birşey yapardım,tırtıkları keser ve en ufak valör olan 25 krş yatay dört tane yapıştırır öyle damgalardım.Belki sende yapmışındır.
saygılar
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 21:48
Erdoğan abi iltifatın için teşekkür ederim. Ama ben bu damga uygulamaları işinde yeniyim biliyorsun. Bu nedenledir ki doğrusu bu tip pullarda tırtıklı yerlerden kesilince sonucun ne olacağını bilmediğimden yapmadım. Fakat haklısın topu topu birkaç pulu feda ederek böyle bir çalışma yapılabilirdi. Bu da benim kulağımda küpe olsun. Senin gibi ustalardan tiyoları zamanında alamadığım içindir ki maalesef böyle ince düşünemedim... Tekrar teşekkür ederim.

Selam ve saygılarımla...
Tunç Işın
IP
tunc
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı tunc Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2011 Saat 21:55
Ayrıca yeni arkadaşlardan bazıları sorduğu için bilgi amaçlı söylemek isdeğim birşey de kullanılan "kişisel Pul" ile ilgili. 3. ve 4. zarfta kullanılan pullar emisyonda olan pullar değil... İstinye Park tarafından PTT'ye bastırılan ve etkinlik sırasında ücretsiz dağıtılan "Kişisel Pul" dediğimiz pullardan. Yeni arkadaşlardan bilmeyenler için bu bilgiyi vermek istedim.

İstinye Park idarecilerini ve bu etkinliği düzenleyenleri bu konu için de kutlamak isterim. Çünkü bazı "kişisel pul"ların sergi ve özelgün damga uygulamaları esnasında yüksek meblağlarla satıldığını bildiğimden (25 krşluk değerde pulun 5TL'ye satılması gibi) İstinye Park etkinliğinde tüm katılımcı halka binlerce pulun ücretsiz olarak verilmesi tebrik gerektiren bir durum bence. En azında burdan bir tebriği hak ediyorlar düşüncesindeyim.

Selam ve saygılarımla...

Düzenleyen tunc - 16-Şubat-2011 Saat 21:58
Tunç Işın
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme