Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: Portföy Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
MustafaUnlu
Üye
Üye

Gönderilenler: 45

Alıntı MustafaUnlu Cevaplabullet Konu: Portföy
    Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2010 Saat 00:49
Merhabalar,

PTT'nin  sattığı Portfoyler direk alındığı şekilde mahuvazasıfla saklanabilir mi? Yoksa pullar, zarflar, kartpostallar ayrı ayrı mı saklanamlıdır?
Demek istediğim Portfoy kapları uzun sure saklamaya uygun mudur?

Teşekkürler.
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2010 Saat 10:40
Mustafa Bey, portföylerde pulların ve zarfların saklandığı muhafazalar asiti alınmış malzemelerdir saklamanızd bir sorun yok. Yalnız 1981 Atatürk'ün doğumunun 100. yılı klein bogeni saklıyan karton föy uzun süreli saklama için uygun değil zira normal bir karton dosyadan farkı yok bu büyük blok ve zarf fdc klasöründe ve blok ta pul albümünde saklanmalı.
Saygılarımla
Saadettin Kayserilioğlu
IP
yvc140
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 102

Alıntı yvc140 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2010 Saat 11:38
Merhaba,
Ben de portföy içinde saklıyorum ve hiç bir sakıncası yok. Ancak burada şu soru aklıma geliyor; PTT artık nerdeyse her seriye portföy hazırlayacak gibi. Bu durumda ayrıca portföy almanın bir anlamı var mı? En son EIT için hazırlanan portföy mesela. Zaten pul ve zarfı alıyoruz ayrıca karton içine konmuş aynı ürünleri tekrar almanın bir anlamı var mı?
Saygılarımla
Yalçın Kahramanlar
IP
Gebirgsjager
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 443

Alıntı Gebirgsjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Aralık-2010 Saat 12:00
Yalçın Bey selamlar,

Ben de size katılıyorum ancak filatelik çeşitlilik açısından portföyler de ayrı bir PTT yayını olduğundan koleksiyonlarımız da yer almasını istiyoruz. Kesinlikle hiçbir orijinalliği olduğunu düşünmüyorum. Çok önemli bazı olaylar için portföy çıkarılabilir ama her şey için portföy basılmamalı. Mesela EİT portföyü var ama 2010 yılı Dünya Basketbol Şampiyonası Türkiye'de yapılıyor. Bu olay için portföy hazırlanmamış. Biraz çelişki oluşuyor.

Selam ve Saygılarımla,

Anıl Gürsoy
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma