Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pul Sergileri
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Pul Sergileri
Mesaj icon Konu: ADANAFİLA PUL SERGİLERİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   15 Sonraki >>
Yazar Mesaj
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 600

Alıntı filatelist Cevaplabullet Konu: ADANAFİLA PUL SERGİLERİ
    Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2010 Saat 09:26

İyi günler,

ADANAFİLA – ADANA FİLATELİSTLER DERNEĞİ’nin kuruluş çalışmaları hızla devam ediyor. Bir yandan da camiaya hızlı bir giriş yapalım, Adana’ daki eski filatelistleri toparlayalım, okullara mümkün olduğunca hızlı bir giriş yapalım dedik.

Derneğimizin ilk faaliyeti Adana – Tüyap Fuar Merkezi’nde açılacak olan Eğitim ve Kitap Fuarı’nda bir sergi açmak oldu. Fuar 11 – 16 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılacak. Sergide, ilk defa katılacak arkadaşlara öncelik vermek istiyoruz. Sizlerden de koleksiyon rica edeceğiz tabiki.

Ana gayemiz Adana’ya koleksiyon yapma, sergi düzenleme ve  ilk defa da olsa sergiye katılma cesaret ve fikrini yerleştirmek. Heyecanların, bir görseniz. Eşantiyonlar, zarflar, kartlar bastırıyorlar, web siteleri hazırlanıyor (www.adanafila.com), okullara gidiyorlar, daha bir sürü şey.

Bizlerin bu sergi işinden başarılı çıkacağımız şüphesiz. Bildiğiniz gibi bir şeylere gerçekten inanıyorsanız yolun yarısını aldınız demektir. Benim asıl öğrenmek istediğim 2. TÜRKFİLA sergisinin Adana’da yapılmasına üyelerimizce sıcak bakılıp bakılmadığı. Fikirlerinin ne yönde olduğu.

Önemli : Bu arada benim değişik koleksiyon örneklerine ihtiyacım var ki özellikle çocuklara yardımcı olabileyim. Eğer bana tematik koleksiyonlarından föy resimleri (kara taşıtları, spor-futbol, yüzme, tenis- , gemi, eğitimin herhangi bir dalı olabilir, çiçekler, böcekler, kediler, köpekler, hayvanlar, tablolar, vs.) yollayan arkadaşlar olursa çok memnun olurum. Adresim olcayarisoy@gmail.com

Sevgi ve Saygılar,

Düzenleyen filatelist - 02-Aralık-2010 Saat 09:30
Bilgi, paylaşıldıkça hem büyür hem de paylaşanları büyütür
----------------------------------------------------------------------
Olcay Arısoy
strPostAds
IP
saadettin_pul
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 924

Alıntı saadettin_pul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2010 Saat 10:59
Merhaba Olcay Bey,
Enerjinizi ve filateliye duyduğunuz sevgiye imrenmemek mümkün değil. Bu gayretleriniz bizlere ışık tutmakta, yol göstermekte. Konya'da hem zamanı hemde ilgisi yoğun yol arkadaşı bulmak oldukça zor derken Dr Erkin Bey hem sitemize üye oldu hem de heyecanlı bir çalışmaya hazır olduğunu ifade ettiler. Duam odur ki bizlerde artık şu Konya'da filateli derneğini kurabilelim.
2.Türkfila sergisinin Adana'da yapılmasını yeni derneğin açılması sebebiyle hem önemsiyor hemde uygun bulduğumu ifade etmek istiyorum.
Bu vesile ile başta size ve tüm Adana filateli camiasına sevgi ve saygılarımı sunarım.

Düzenleyen saadettin_pul - 02-Aralık-2010 Saat 11:00
Saadettin Kayserilioğlu
IP
marda99
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 796

Alıntı marda99 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Aralık-2010 Saat 12:38
Merhaba Arkadaşlar,

sitemizde dernekleşme faaliyetleri ve yeni sergi düzenlenmesi gibi faaliyetleri görünce inanılmaz derecede seviniyorum.

Adana'da 2. Türkfila sergisinin yapılmasına ben de taraftarım. Önümüzdeki yılda yoğun bir sergi programımız olacak, bu maraton içerisinde Türkfila 2 sergisine de bir yer bulmak için üyelerimizden fikir alıp, neler yapabileceğimizin tartışmasına başlamakta fayda görüyorum.

bu arada 2010 Medeniyetler ittifakı sergisine kimler ne zaman geleceğini yazarsa sevinirim.

saygılar

Muzaffer ARDA
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Aralık-2010 Saat 11:21

Eğer 2. TURKFİLA sergisi'ni düzenlememiz kabul edilirse, sergi için negatif bir özel damga yaptırmayı düşündüm. Şimdiye kadar PTT'nin böyle bir uygulaması oldu mu? Ya da daha önce bu konuda bilgi alan arkadaş oldumu? Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yararlanmak istiyorum.

saygılar,

Olcay Arısoy
IP
esfila
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 1329

Alıntı esfila Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2010 Saat 08:59
[/IMG]
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Aralık-2010 Saat 16:06
Erdoğan bey afiş için çok teşekkürler gerçekten güzel çalışmalara imza atıyorsunuz.

Olcay Arısoy
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2010 Saat 12:51
Ben ilk önce sadece altı günlük tek fuar diye biliyordum. Daha sonra yetkiliden 4. Çukurova Kitap Fuarı ve 4. Çukurova Eğitim Fuarı adlarında iki ayrı fuar olduğunu öğrendim. Yani onlar iki fuar ardarda diye tek fuar gibi görüyorlarmış, böylece iki ayrı fuarda sergi açmış olacağız. 

Düzenleyen filatelist - 19-Aralık-2010 Saat 12:51
Olcay Arısoy
IP
filatelist
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı filatelist Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Aralık-2010 Saat 21:54

Düzenleyen filatelist - 21-Mart-2011 Saat 22:53
Olcay Arısoy
IP
MUZEYYENADANA
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15

Alıntı MUZEYYENADANA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2010 Saat 20:31

Merhaba Arkadaşlar,

Ne kadar güzel bir afiş değil mi?

Erdoğan Bey harika bir afiş çalışması, ellerinize sağlık. Bunca işinizin arasında buna zaman ayırmanız büyük incelik çok teşekkür ederim.

Dernek kurmak için bundan 6 ay önce ilk kez burda yazdıklarımı hatırlıyorum ve sonra aramıza katılan arkadaşlar...

Sizlerin desteği, yüreklendirmeleri...

Olcay Bey'in bitmek bilmeyen enerjisi, hele ki şu iki aydır sınav stresiyle ihmal ettiğim tüm ilşleri devralarak omuzlarımdaki yükü azaltışı...

Çok az kaldı geri sayıyoruz artık. Yakında derneğimiz açılıyor. Binası hazırlanıyor, sergi hazırlıkları yapılıyor, afişler, davetiyeler.

Her şey için emeği geçen herkese teşekkürler. Umarım bir iki hafta içerisinde derneğimizi kurduk açılışı yapıyoruz müjdesini de vereceğiz.

Saygılarımla.  
IP
simsan
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 284

Alıntı simsan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Aralık-2010 Saat 21:43
selam olcay bey ben kızımın kolleksiyonu çiçeklerden föy örnekleri yollayabilirim.Ancak çiçekler kolleksiyonu çok zor bir tema incelik ve tamamen araştırmaya bağlı.Bu konuda yardımlarımız sizinledir.Tematik kolleksiyon biraz zordur.Birde 80 sonrası T.C kolleksiyonu üzerinde de duralım.Pul ve mataryel bulmaları daha kolar olur.
  Bu arada Erdoğan abim gene döktürmüşsün afiş bir harika Tebrik ederim.

SAYGILARIMLA
Nihat ÇİMRİN

Düzenleyen simsan - 20-Aralık-2010 Saat 21:45
IP
Sayfa   15 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme