Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Serbest Kürsü
 Tr Filateli Forumları | Pul - Filateli - Pulculuk - Filatelist | Serbest Kürsü
Mesaj icon Konu: ÇANKAYA FİLATELİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
makan
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 22-Şubat-2007
Gönderilenler: 64

Alıntı makan Cevaplabullet Konu: ÇANKAYA FİLATELİ ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ
    Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2007 Saat 16:22

Değerli Trifila Üyeleri,

Sizlere benimde kurucuları arasında olduğum Çankaya Filatelik Araştırmalar Derneği hakkında bilgi vermek ve hepinizi üye olmaya davet ediyorum.Derneğimiz 6. Mart 2006 tarihinde kuruldu kurulduğundan bu yana yurt içi ve yurt dışından  100 ün üzerinde  bir üye portföyüne ulaştık . Dernek bildiğimiz klasik filateli derneklerinden farklı olarak projeler üretme ve benzer konularda araştırma yapan filatelistleri bir araya getirme, yayın çıkarma, özel sergiler düzenleme gibi konular  üzerine faaliyet gösteriyor.Klasik filateli derneklerinden temel farklarına gelince ; bu işe yeni başlayanlar için bir eğitim yeri değil, başka bir deyişle pul nedir ?dantel nedir? fdc nedir? gibi çok temel bilgilerin verildiği filatelinin yaygınlaşması için okullarda eğitim veren her hafta sonu toplanıp müzayedeler düzenleyen bir dernek değil başka bir deyişle başlangıç yeri değil -zaten bu türde dernekler büyük şehirlerimizde olduğundan bir yenisine ihtiyaçta yok- daha çok yurt dışındaki örnekler OPAL,ARGE,ONEPS gibi üyeleriyle bültenler ve internet siteleri aracılığıyla haberleşen bir dernek.Dernek toplantılarını yılda 2 veya 3 defa ‘buluşma ‘ adı altında yapmayı planlıyoruz öte yanda Ankara’da ki üyelerimizle her hafta Cuma günü öğlenleri yemek yiyoruz.-katılabilenlerle-.

 İnternet sitemiz faaliyete geçti adresi  www.canfilar.org veya www.canfilar.com  .

Tamamen amatör koleksiyoncular tarafından yönetiliyor ve üyelerimizin kişisel özverisiyle iş yapılıyor, örneğin internet sitemiz kurucu  başkanımız olan Dr. Koray Özalp’ın kişisel fedakarlığıyla yapılabildi. Bir diğer projemiz ciddi araştırmalara yer veren bir filatelik süreli bir yayın çıkarmak bu konuda da gönüllülük esasına göre çalışıyoruz sanıyorum ilk sayımızı Balkanfila sergisiyle eş zamanlı çıkarabileceğiz.

Bu işleri yapabilmek için tüm derneklerin problemi olan parasal problem ÇFAD da var ama  bunun üyelerden para toplayarak çözülemediğinin de  bilincindeyiz. Bu bakımdan üye  aidatını yıllık 10 ytl gibi sembolik bir rakam yaptık. Bunun yerine üyeler arası mübadele veya yayın çıkarıp veya farklı projeler yaparak kaynak yaratmak istiyoruz.Yazımın başında bahis ettim bu yıl içinde çıkarmayı planladığımız dergi için kaynak sorununu 3 Haziran 2007  tarihinde bir mübadele yapıp oradan alacağımız bağış/komisyonlara çözeceğiz. Mübadele mallarının  tümünü internet sayfamızdan görebilirsiniz.Mübadele mallarını görünce eminim sizde fark edeceksiniz gerek çeşitliliği gerekse başlangıç fiyatları olarak çok makul.Amacımızı bilen  tüccar ,amatör kimden malzeme istediysek  büyük bir ilgiyle karşılaştık bir çok kişi malzemenin kendisini bağış olarak verdi veya fiyatsız olarak yolladı.Tüm trifila kullanıcılarından ricam bu oluşuma destek vermeniz hem ÇFAD üye olmanız hem de mübadelemize katılmanızdır.Üyelik vs. bilgi için internet sayfamıza baş vurabilirsiniz.Saygılarımla

m.akan
strPostAds
IP
namtha
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 10-Ocak-2007
Konum: İzmir
Gönderilenler: 409

Alıntı namtha Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2007 Saat 16:54
Derneğinizi canıgönülden kutluyorum.Bu araştırma ve faaliyetleri önemsiyorum.ihtiyaç duyulan ve zamanı artık gelmiş bu çalışmalar çok büyük bir eksiği kapatacaktır.Kaynak sıkıntısınıda gözönüne aldığımızda filatelinin tarihsel gelişmelerine ışık tutuluyor olması çok sevindirici. siteler arası karşılıklı linkler verilerek bağ oluşturulmalı (paylaşımlar arttırılmalı) ve biraradalık sağlanmalıdır.Tekrar tebrik eder bu tür yapıları tüm şehirlerde görebilmeyi dilerim.
IP
toplayici
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 11-Ocak-2007
Konum: Ankara
Gönderilenler: 254

Alıntı toplayici Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2007 Saat 21:28
Ben Ankara'da yaşayan biri olarak böyle bir derneğin kurulmasına çok memnun oldum.Üye olup elimden gelen desteği vermeye çalışacağım.
hakan yılmaz
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

:: Tr Fila Forumlari ::
Her Hakki Saklidir
©2005-2007